بررسی تخصصی

MicroLED Apple Watch Ultra اکنون در سال 2026 معرفی می شود نه 2025

طبق گفته شرکت تحقیقات بازار Trendforce، اپل در حال کار بر روی نسخه به روز شده Apple Watch Ultra است که از نسل بعدی نمایشگر microLED استفاده می کند، اما این دستگاه دوباره به دلیل مشکلات تولید به تعویق افتاده است (از طریق الک).

apple watch ultra adventures
اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در آوریل توسط تحلیلگر صفحه نمایش، راس یانگ، پیشنهاد کرد که اپل واچ اولترا با نمایشگر میکرو ال ای دی در اوایل نیمه دوم سال 2025 به جای اواخر سال 2024 که در ابتدا شایعه شده بود، عرضه خواهد شد.

اکنون، Trendforce معتقد است که برای دومین بار به تعویق افتاده است و بعید است تا قبل از سه ماهه اول سال 2026 ظاهر شود، زیرا مشکلات مربوط به هزینه های بالای تولید باید حل شود تا اپل بتواند به تولید انبوه ادامه دهد.

طبق گزارش‌ها، اپل در دهه گذشته بیش از 1 میلیارد دلار برای توسعه microLED داخلی سرمایه‌گذاری کرده است تا وابستگی خود به صفحه نمایش سامسونگ را کاهش دهد و کنترل بیشتری بر تامین قطعات کلیدی در بخش پنل نمایشگر داشته باشد.

انتظار می رود اپل واچ اولترا اولین دستگاه اپل باشد که از نمایشگر میکرو ال ای دی استفاده می کند. Apple Watch Ultra فعلی از فناوری استاندارد OLED استفاده می کند، در حالی که MicroLED بسیاری از مزایای OLED را همراه با برخی بهبودها ارائه می دهد.

در مقایسه با نمایشگرهای LED، microLED انرژی بسیار کارآمدتری دارد و احتمالا عمر باتری اپل واچ اولترا و سایر دستگاه‌هایی که در آینده از این فناوری استفاده می‌کنند را افزایش می‌دهد. برخلاف OLED، خطر سوختن صفحه نمایش بسیار کمتر است و میکرو ال ای دی ها عمر بالقوه بیشتری دارند.

نمایشگرهای MicroLED همچنین به دلیل نورهای جداگانه در سطح پیکسل، بهبود کنتراست و زمان پاسخ سریع‌تر را ارائه می‌کنند، به علاوه رنگ بهتر و روشن‌تر است. به طور خلاصه، این یک فناوری نسل بعدی برتر از OLED و miniLED است.

اپل در حال حاضر در حال آزمایش نمایشگرهای microLED برای اپل واچ است و گفته می‌شود که نمایشگرها دارای رنگ‌های روشن‌تر و زنده‌تر هستند و ظاهری شبیه به «نقاشی محتوا در بالای شیشه» دارند. اپل در حال برنامه ریزی برای آوردن این فناوری به آیفون و سایر دستگاه ها در آینده است.

مانند تمام شایعات اولیه در مورد دستگاه هایی که یک یا دو سال یا بیشتر به بازار عرضه می شوند، از نظر زمان عرضه می توانند غیر قابل اعتماد باشند، زیرا اپل اغلب مجبور است تاریخ عرضه خود را به دلیل تاخیر در طراحی، تامین قطعات، ساخت و موارد دیگر به عقب براند. .

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا