بررسی تخصصی

لوگوی اپل با نور پس‌زمینه می‌تواند به مک‌بوک‌های آینده بازگردد

اگر حق ثبت اختراع جدیدی وجود داشته باشد، ممکن است اپل در حال بررسی بازگشت لوگوی نمادین اپل با نور پس‌زمینه در مدل‌های آینده مک‌بوک باشد.

لوگوی اپل مک با نور پس زمینه

زمانی که منظره‌ای رایج در کافی‌شاپ‌ها در همه جا بود، نشان درخشان لوگوی اپل بر روی درب بسیاری از لپ‌تاپ‌های مک که در اوایل دهه ۲۰۰۰ عرضه شد، دیده می‌شد، اما مرگ آن در سال ۲۰۱۵ می‌توانست عمر نسبتاً کوتاهی داشته باشد.

ثبت اختراع جدید که توسط اپل در ماه مه 2022 ثبت شد و هفته گذشته توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده منتشر شد، یک پتنت جدید پیاده سازی های مختلف “دستگاه های الکترونیکی با ساختارهای آینه ای جزئی با نور پس زمینه” را خلاصه می کند، اما مثال نشان داده شده خوانندگان را در مورد مورد استفاده خاص اپل تردید کمی ایجاد می کند. در ذهن دارد.

یک دستگاه الکترونیکی مانند رایانه لپ‌تاپ یا سایر دستگاه‌ها ممکن است دارای یک محفظه باشد. قطعاتی مانند صفحه‌نمایش و صفحه کلید ممکن است در محفظه نصب شوند. پشت بدنه ممکن است با یک آرم ارائه شود. آرم یا ساختارهای دیگر در دستگاه ممکن است با یک آینه نیمه بازتابنده با نور پس زمینه ارائه شود. این آینه ممکن است لوگو یا ساختارهای دیگر را با ظاهری براق ارائه دهد و در عین حال اجزای داخلی را از دید مسدود کند. در عین حال، شفافیت جزئی آینه اجازه می دهد تا نور پس زمینه از داخل دستگاه به نور پس زمینه نورپردازی شود. از آینه بگذر.”

یک یا چند لایه لایه نازک ممکن است به گونه ای پیکربندی شود که آینه نیمه بازتابنده طیف بازتاب نور مرئی مورد نظر، طیف انتقال نور مرئی مورد نظر و طیف جذب نور مرئی مورد نظر را ارائه دهد. بازتاب پذیری آینه ممکن است به گونه ای پیکربندی شود که آینه به عنوان یک آینه یک طرفه برای لوگو یا ساختار دیگر عمل می کند. این آینه ممکن است رنگ خنثی مانند خاکستری روشن یا ممکن است رنگ غیر خنثی مانند طلایی داشته باشد.

به طور رسمی اپل، که ابتدا این سند را برجسته کرد، خاطرنشان می کند که سه نفر از مهندسان ذکر شده در پتنت تنها در سال 2018، مدت ها پس از حذف لوگوی با نور پس زمینه از لپ تاپ های مک به اپل پیوستند، که نشان می دهد روش متفاوتی در حال توصیف است.

اولین لپ‌تاپ مک با لوگوی روشن اپل، نسل سوم PowerBook G3 بود که در سال 1999 راه‌اندازی شد و نماد درخشان آن از طریق نوت‌بوک‌های متوالی اپل برای 16 سال آینده ثابت شد. تنها تغییر در آن دوره این بود که لوگو به صورت عمودی برگردانده شد، به طوری که وقتی شخصی در انظار عمومی با درب باز نشسته بود، دیگر برای تماشاگران وارونه ظاهر نمی شد.

در سال 2015، اپل شروع به حذف علائم نورانی از لپ‌تاپ‌های خود کرد و از مک‌بوک بسیار نازک 12 اینچی شروع کرد، که به جای آن آرم فلزی صیقلی داشت، مانند آنچه در آی‌پدها دیده می‌شود. در سال 2016، نسل جدیدی از مدل‌های مک‌بوک پرو به روند بدون نور ادامه دادند و اپل از آن زمان لپ‌تاپ مکی با لوگوی درخشان عرضه نکرده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا