بررسی تخصصی

کریگ فدریگی اپل بیشتر توضیح می دهد که چرا Stage Manager به آیپدهای M1 محدود شده است.

در پی سخنرانی هفته گذشته WWDC، رئیس مهندسی نرم افزار اپل، کریگ فدریگی با TechCrunchMatthew Panzarino درباره ویژگی جدید Stage Manager برای iPad و Mac. قابل ذکر است، او توضیح داد که Stage Manager به آیپدهای M1 محدود شده است.

مدیر مرحله آی پد 16
در iPad، Stage Manager به کاربران اجازه می‌دهد تا اندازه برنامه‌ها را به پنجره‌های همپوشانی تغییر دهند تا تجربه چندوظیفه‌ای بهتری داشته باشند. Stage Manager همچنین به طور کامل از نمایشگر خارجی با وضوح حداکثر 6K پشتیبانی می کند و به کاربران اجازه می دهد تا با حداکثر چهار برنامه در iPad و حداکثر چهار برنامه روی صفحه نمایش خارجی به طور همزمان کار کنند.

در بیانیه‌ای که هفته گذشته با رنه ریچی به اشتراک گذاشته شد، اپل اظهار داشت که Stage Manager “به حافظه داخلی بزرگ، فضای ذخیره‌سازی فوق‌العاده سریع و صفحه‌نمایش خارجی انعطاف‌پذیر I/O نیاز دارد که همگی توسط آی‌پدها با تراشه M1 ارائه می‌شوند.” فدریگی در گفتگوی خود با پانزارینو این منطق را توضیح داد و به او گفت که قدرت تراشه M1 تضمین می‌کند که همه برنامه‌های مورد استفاده در Stage Manager «به‌طور آنی پاسخ‌گو هستند».

فدریگی در مورد اینکه چرا Stage Manager به آخرین مدل‌های iPad Pro و iPad Air با تراشه M1 محدود شده است، زمینه‌های بیشتری ارائه کرد.

فدریگی گفت: «تنها آی‌پدهای M1 هستند که ظرفیت DRAM بالا را با ظرفیت بسیار بالا و NAND با کارایی بالا ترکیب می‌کنند که امکان تعویض حافظه مجازی ما را بسیار سریع می‌دهد.» “اکنون که ما به شما اجازه می دهیم حداکثر چهار برنامه را در یک پنل به اضافه چهار برنامه دیگر داشته باشید – حداکثر تا هشت برنامه که فوراً پاسخگو باشند و حافظه زیادی داشته باشند، ما فقط این توانایی را در سایر سیستم ها نداریم.” آیپد پرو نسل قبلی

به عنوان مثال، آخرین iPad Pro با تراشه M1 با حداکثر 16 گیگابایت رم در دسترس است، در حالی که در iPad Pro قبلی 6 گیگابایت بود. اپل همچنین M1 iPad Pro را به عنوان دارای 2 برابر حافظه سریعتر و عملکرد GPU تا 40٪ سریعتر نسبت به مدل قبلی تبلیغ می کند.

“ما واقعاً Stage Manager را طراحی کردیم تا از حداکثر مزیت استفاده کنیم [of the M1 chip]فدریگی گفت: “اگر به نحوه شیب و سایه دادن برنامه ها و نحوه متحرک سازی آنها در داخل و خارج نگاه کنید. برای انجام این کار در نرخ فریم فوق العاده بالا، در نمایشگرهای بسیار بزرگ و نمایشگرهای متعدد، به اوج عملکرد گرافیکی نیاز است که هیچ کس دیگری نمی تواند ارائه دهد.”

فدریگی افزود: «وقتی همه اینها را کنار هم می گذاریم، ما نمی توانیم تجربه کامل Stage Manager را در هیچ سیستم کمتری ارائه کنیم. “منظورم این است که ما دوست داریم آن را در هر جایی که می توانیم در دسترس قرار دهیم. اما این چیزی است که نیاز دارد. این تجربه ای است که ما در آینده خواهیم داشت. ما نمی خواستیم طراحی خود را به چیزی کوچکتر محدود کنیم. در حال تعیین معیار برای آینده است.”

در مورد Stage Manager در مک، فدریگی گفت که در حال حاضر «راه‌های مختلفی» برای انجام چند کار در macOS وجود دارد، مانند استفاده از Mission Control یا میانبر صفحه کلید Command-Tab برای جابه‌جایی بین برنامه‌ها، و Stage Manager به سادگی ابزار دیگری در این برنامه است. جعبه ابزار

“در مک، راه‌های بسیار متفاوتی برای کار کردن وجود دارد. برخی از افراد از فضاها استفاده می‌کنند، برخی افراد داخل و خارج از ماموریت کنترل هستند. برخی افراد تب فرمان هستند، برخی از افراد دوست دارند آشفتگی ایجاد کنند، برخی افراد آشفتگی‌های خود را تمیز می‌کنند. و برخی از افراد از حداقل سازی استفاده می کنند. منظور من این است که در اینجا هیچ پاسخ اشتباهی وجود ندارد، راه های معتبر زیادی برای کار بر روی مک وجود دارد.”

او گفت: “اگر 20 درصد از کاربران مک در نهایت بگویند که این ابزار عالی دیگری برای آنهاست… این فوق العاده است.”

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا