بررسی تخصصی

نمونه های اولیه آیفون 16: آیفون نسل بعدی اپل چگونه خواهد بود

با عرضه آیفون 15، اپل تغییرات طراحی مانند قاب منحنی و پشت شیشه ای مات را ارائه کرد. اطلاعات به دست آمده توسط MacRumors نشان می دهد که نسل بعدی آیفون 16 اپل بر اساس این به روز رسانی ها با تغییراتی در دکمه ها و چیدمان دوربین ساخته خواهد شد.

iPhone 16 Mock Back 1
ما جزئیاتی در مورد طراحی های اولیه پیش تولید آیفون 16 داریم، از جمله نگاهی به انواع و پیکربندی های سخت افزاری که اپل تاکنون در نظر گرفته است. اطلاعات ما در اوایل فرآیند طراحی به دست می‌آید، اما نشان‌دهنده آن چیزی است که می‌توانیم از iPhone 16 یا DeLorean انتظار داشته باشیم، همانطور که مهندسان اپل در داخل به آن اشاره می‌کنند.

ما مدل هایی از ظاهر آیفون 16 بر اساس طراحی های داخلی اپل، تا رنگ های دقیقی که این شرکت برای آزمایش استفاده می کند، قرار داده ایم. آیفون رندر شده با رنگ زرد دارای اولین طراحی دکمه شناخته شده با دکمه Action، دکمه صدا یکپارچه و برآمدگی دوربین به سبک آیفون X است. آیفون صورتی دارای دکمه اکشن و دکمه‌های مکانیکی مجزای صدا است، در حالی که آیفون در نیمه‌شب دارای دکمه بزرگ‌تر اکشن و دکمه ضبط جدید است. آیفونی که به رنگ مشکی رندر شده است، طراحی مورد انتظار ما در این مرحله است.

به عنوان بخشی از فرآیند طراحی آیفون 16، اپل چندین پیکربندی سخت افزاری را نمونه سازی کرده است. در حالی که اینها در نگاه اول شبیه به هم هستند، تعدادی تفاوت بین آنها وجود دارد.

دوربین های ساختگی آیفون 16 1
واضح ترین و متمایزترین تغییر از نظر بصری، آرایش عمودی دوربین جدید است. برخلاف مدل قبلی خود، آیفون 16 دارای دوربین های پشتی با تراز عمودی خواهد بود که باعث می شود گوشی به راحتی به عنوان آخرین مدل شناخته شود. در حالی که هم ترازی عمودی دوربین های عقب تا کنون در مراحل مختلف توسعه ثابت مانده است، اپل دو طرح مختلف برآمدگی دوربین را در نظر گرفته است:

  • طراحی آیفون ۱۲ به سبک، با دو لنز دوربین که یکی بالای دیگری قرار گرفته اند
  • طراحی آیفون X-type، با محفظه‌ای به شکل قرص

نسبت به آیفون 15، محل قرارگیری فلاش در هر دو طرح یکسان است که نشان می‌دهد اپل قصد ندارد موقعیت فلاش را تغییر دهد. در حالی که هر دو طرح در نظر گرفته شده است، چیدمان دوربین آیفون 12 مانند با دو لنز مجزا به طور گسترده تری در واحدهای نمونه اولیه اپل استفاده شده است.

iPhone 16 Mock Left
اولین نمونه های اولیه شناخته شده آیفون 16 شامل یک دکمه صدا یکپارچه بود که به عنوان بخشی از پروژه کنسل شده Bongo که در ابتدا برای عرضه با آیفون 15 پرو در نظر گرفته شده بود، توسعه داده شد. دکمه یکپارچه بازخورد لمسی را در اختیار کاربران قرار می داد، اما در اوایل سال جاری به دلیل مشکلات فنی حل نشده لغو شد. پس از لغو پروژه Bongo، اپل به دکمه های مکانیکی آیفون 16 بازگشت.

دکمه اکشن یکی دیگر از وسایل حمل شده از آیفون 15 پرو است. اینکه ما در اوایل دکمه Action را می بینیم نشان می دهد که اپل در سال گذشته تصمیم گرفته بود تا سوئیچ قطع صدا را حذف کند و برنامه هایی برای استاندارد کردن دکمه Action در کل طیف آیفون 16 دارد. اندازه دکمه Action در پیکربندی های مختلف متفاوت است. برخی از طرح‌ها و نمونه‌های اولیه دارای یک دکمه اکشن بسیار بزرگ‌تر هستند که به عنوان بخشی از Project Atlas در تلاش برای تغییر دکمه Action از مکانیکی به خازنی ایجاد شده است، در حالی که برخی دارای همان دکمه‌ای هستند که در iPhone 15 Pro وجود دارد. در این زمان علائم به یک دکمه عمل خازنی اشاره می کنند.

iPhone 16 Mock Right
اپل همچنین در حال آزمایش دکمه جدیدی در سمت راست آیفون 16 است. مانند MacRumors آیفون 16 که در ماه سپتامبر فاش شد، انتظار می‌رود که شامل یک دکمه خازنی کاملاً جدید باشد که در داخل با کد Project Nova توسعه یافته است. اطلاعات به دست آمده از منابع ما نشان می دهد که این دکمه علاوه بر عملکرد “تعویض درایت” از یک سنسور نیرو نیز بهره می برد، اگرچه هنوز مشخص نیست که مورد دوم چیست. دکمه Capture در همان نقطه بریدگی mmWave در مدل‌های آیفون فروخته شده در ایالات متحده قرار دارد، بنابراین با آیفون 16، آنتن mmWave به سمت چپ دستگاه منتقل شده است.

در حالی که به نظر می رسد ما در حال دریافت یک دکمه جدید هستیم، اپل یک پیکربندی سخت افزاری جایگزین ایجاد کرده است که فاقد دکمه Capture است که در صورت بروز مشکلات سخت افزاری در حین توسعه دکمه، می تواند به آن بازگردد.

iPhone 16 Mock Front 1
جلوی آیفون 16 تغییر محسوسی ندارد و همچنان از جزیره دینامیک استفاده می کند. انتظار می‌رود که مدل پایه آیفون 16 دارای صفحه‌نمایش مشابهی باشد که در نسخه قبلی خود استفاده شده بود، بدون تفاوت عمده. همانند آیفون 15، آیفون 16 نیز دارای درگاه USB-C در پایین دستگاه است.

تا آنجا که به رنگ‌ها مربوط می‌شود، نمونه‌های اولیه اولیه در سه رنگ مشاهده شده‌اند: زرد، صورتی و نیمه‌شب، در حالی که اسناد نشان می‌دهد که سایر گزینه‌های رنگی که در ابتدا برای iPhone 15 توسعه داده شده بودند نیز برای آزمایش در یک نقطه مورد استفاده قرار گرفتند.

به طور خلاصه، اگرچه آیفون 16 تغییرات قابل توجهی در بدنه خود نخواهد داشت، به‌روزرسانی‌های کلیدی زیر را دارد:

  • چینش دوربین عمودی، احتمالاً شبیه به آیفون 12
  • دکمه ضبط خازنی جدید
  • دکمه اکشن خازنی

اطلاعات ارائه شده در اینجا به طور دقیق طراحی های اولیه آیفون 16 را به تصویر می کشد و توصیف می کند، اما وجود پیکربندی های سخت افزاری متعدد نشان می دهد که برنامه های طراحی اپل هنوز نهایی نشده است. آیفون 16 هنوز تا عرضه فاصله دارد و تغییرات اضافی همیشه امکان پذیر است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انتظارات، صفحات جمع بندی شایعات ما برای آیفون 16 و آیفون 16 پرو را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا