بررسی تخصصی

جنرال موتورز می‌گوید برای ایمن‌تر کردن رانندگان، CarPlay را به خوبی انجام می‌دهد

در اوایل سال جاری، جنرال موتورز (GM) اعلام کرد که قصد دارد کارپلی و اندروید اتو اپل را در خودروهای الکتریکی آینده خود حذف کند و این شرکت در عوض به سیستم اطلاعات سرگرمی توسعه یافته با گوگل تکیه کند. این تصمیم محبوبی در بین کاربران آیفون نبوده است، و امروز، جنرال موتورز بینش بیشتری در مورد این تصمیم در بحث با موتورترند.

تماس تلفنی CarPlay
به گفته تیم بابیت، رئیس محصولات اطلاعات سرگرمی جنرال موتورز، جنرال موتورز ایمنی راننده را در نظر گرفته است. CarPlay و Android Auto ممکن است مشکلاتی مانند اتصالات بد، زمان پاسخ آهسته، مشکلات سازگاری و مشکلات اتصال داشته باشند که باعث می‌شود رانندگان با عیب‌یابی گوشی‌های هوشمند از جاده منحرف شوند.

بابیت ادعا می‌کند که رانندگان کمتر احتمال دارد گوشی‌های خود را با سیستم داخلی که به سرویسی مانند CarPlay متکی نیست، بردارند، که منجر به بهبود ایمنی در جاده‌ها می‌شود. جنرال موتورز هیچ داده ای ندارد که ثابت کند سیستم سرگرمی اطلاعاتی نسبت به CarPlay حواس پرتی کمتری دارد و هیچ آزمایشی هم انجام نداده است.

بابیت به داده‌های JD Power اشاره کرد که نشان می‌دهد مشکلات مربوط به CarPlay و Android Auto شکایات متداول صاحبان خودرو است و مشتریان اغلب سازنده خودرو را به جای اپل یا گوگل سرزنش می‌کنند.

سیستم سرگرمی اطلاعاتی که جنرال موتورز قصد دارد به جای CarPlay اتخاذ کند، به جای یک سیستم ناوبری شخص ثالث، برنامه‌های Google از جمله Google Maps و Google Assistant برای فرمان‌های صوتی را یکپارچه خواهد کرد. مانند موتورترند اشاره می‌کند که حذف CarPlay کنترل بیشتری بر داده‌های راننده به جنرال موتورز می‌دهد و به GM اجازه می‌دهد تا خدمات اشتراکی و برنامه‌هایی را ارائه دهد که امکان خرید غذا، گاز و سایر موارد مختلف را فراهم می‌کند.

در ماه آگوست، جنرال موتورز گفت که انتخاب نکردن CarPlay اطلاعات بیشتری در مورد اطلاعات وضعیت شارژ برای کمک به مسیریابی ناوبری و ارائه تجربه کاربری بهتر به آن می‌دهد.

CarPlay در خودروهای الکتریکی تحت برندهای بیوک، کادیلاک، شورلت و جی ام سی حذف خواهد شد. خودروهای احتراقی جنرال موتورز به پشتیبانی از CarPlay ادامه خواهند داد تا زمانی که در سال 2035 به نفع یک خط تولید تمام الکتریکی کنار گذاشته شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا