بررسی تخصصی

ایلان ماسک مدعی است که اپل «اکثراً» ارائه تبلیغات در توییتر را متوقف کرده است و خواسته‌های اعتدالی دارد.

به گفته ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر، اپل تبلیغات خود در توییتر را کاهش داده است. ماسک در توییتی گفت که اپل عمدتا تبلیغات توییتری خود را متوقف کرده است و از او پرسید که آیا اپل از آزادی بیان متنفر است یا خیر.

توییتر ایلان ماسک
ماسک در ادامه یک نظرسنجی را منتشر کرد که در آن از اپل پرسید که آیا اپل باید «تمام اقدامات سانسوری» را که بر مشتریان تأثیر می‌گذارد را منتشر کند و او شروع به بازتوییت کردن محتوای شرکت‌هایی کرد که اپل با آنها بحث‌های اعتدالی داشته است. او همچنین ویدیوی تقلید آمیز سال 1984 از اپیک گیمز را که نشان می‌داد اپل انحصار اپ استور را در اختیار دارد، بازنشر کرد.

از زمانی که ماسک کنترل توییتر را در دست گرفت، تبلیغ‌کنندگان به دلیل رویکرد ماسک به تعدیل و فعال‌سازی مجدد حساب‌های مسدود و ممنوع شده قبلی، مانند حساب‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، از کمپین‌های تبلیغاتی مبتنی بر توییتر عقب‌نشینی کردند.

ماسک بیش از نیمی از کارمندان توییتر را در طول چند هفته گذشته حذف کرد، از جمله بسیاری از کسانی که سیاست گذاری و تعدیل محتوا را مدیریت می کردند. این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی با تبلیغ‌کنندگان شده است، به‌ویژه پس از راه‌اندازی نابسامان اشتراک ۸ دلاری Twitter Blue که شامل تأیید حساب نیز می‌شد. کاربران توییتر به سرعت دریافتند که می توانند 8 دلار برای جعل هویت حساب ها و شرکت های پرمخاطب بپردازند، که منجر به هرج و مرج در این پلت فرم شد.

هفته گذشته، سازمان غیرانتفاعی Media Matters گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد توییتر نیمی از 100 تبلیغ‌کننده برتر خود را از دست داده است. این تبلیغ‌کنندگان در سال 2020 2 میلیارد دلار و در سال 2022 بیش از 750 میلیون دلار هزینه کردند، بنابراین توییتر با ضررهای قابل توجهی در درآمد تبلیغات مواجه است. شرکت هایی مانند AT&T، CNN، Dell، Allstate، DirecTV، HP، Nestle، Coca-Cola، Verizon، General Mills، Volkswagen، Wells Fargo و دیگران دیگر تبلیغات توییتر را اجرا نمی کنند.

به گفته ماسک، ماسک تلاش کرده است تا تبلیغ‌کنندگان را متقاعد کند که در پلتفرم باقی بمانند، تا جایی که شخصاً با مدیران اجرایی برخی برندها تماس گرفته است. فایننشال تایمز. ماسک شرکت‌هایی را که از تبلیغات توییتر کناره‌گیری کرده‌اند «سرزنش» کرده است و باعث شده است که برخی هزینه‌ها را به حداقل ممکن کاهش دهند تا «از رویارویی بیشتر» با ماسک که از «آزادی بیان» و «بحث‌های مدنی» در این پلتفرم دفاع می‌کند، جلوگیری کنند.

فیل شیلر، رئیس اپ استور اپل، حساب توییتر خود را پس از تصاحب ماسک غیرفعال کرد، این سیگنالی است که مدیران اپل از مسیری که توییتر در حال حرکت است راضی نیستند، که می‌تواند منجر به درگیری‌های بیشتری بر سر اعتدال در آینده شود. جمعه گذشته، ماسک در مورد خط‌مشی‌های اپ استور اپل اظهار نظر کرد و اطلاعاتی در مورد اینکه در صورت مشکل‌ساز شدن محتوای توییتر چه اتفاقی می‌افتد را ارائه داد. ماسک تایید کرده است که اپل “خواسته های اعتدالی” را مطرح می کند و تهدید کرده است که “توئیتر را از اپ استور خود منع می کند.”

اگر توییتر به جایی برسد که عدم اعتدال باعث شود اپل و گوگل آن را از فروشگاه های خود حذف کنند، ماسک گفت که او “یک تلفن جایگزین خواهد ساخت.” او گفت که امیدوار است “به این نتیجه نرسد”، اما اگر “گزینه دیگری وجود نداشته باشد” این کار را انجام خواهد داد.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا