بررسی تخصصی

SOS اضطراری آیفون 14 از طریق ویژگی ماهواره، کوهنورد کالیفرنیا را نجات می دهد

SOS اضطراری از طریق ماهواره، قابلیتی که با مدل‌های آیفون 14 معرفی شد، در آخر هفته یک کوهنورد را که در مسیری مجروح شده بود نجات داد. همانطور که توسط ABC7خوانا ریس در حال پیاده روی در بخش دورافتاده تریل کانیون در جنگل ملی آنجلس بود که دچار حادثه شد.

SOS اضطراری از طریق ماهواره iPhone YT
قسمتی از مسیر در زیر او فرو ریخت و پایش شکست. او نه سرویس تلفن همراه داشت و نه افرادی که با او بودند، اما او یک آیفون 14 داشت. او گفت: “خوشبختانه، تلفن من دارای ویژگی SOS ماهواره ای است که می توانستم به آن وصل شوم… من فرض می کنم ماهواره ها.”

بخش عملیات هوایی اداره آتش نشانی لس آنجلس پس از دریافت تماس ماهواره ای توانست به ریس برسد. او با موفقیت با استفاده از هلیکوپتر به محل امن منتقل شد.

طبق گفته کلانتر شهرستان لس آنجلس، سه نجات آیفون در طول سال انجام شده است که یکی از آنها در همان منطقه عمومی بوده است. دسامبر گذشته، یک وسیله نقلیه از کنار کوهی در بزرگراه جنگل آنجلس در جنگل ملی آنجلس عبور کرد، با تشخیص تصادف و SOS اضطراری از طریق ماهواره برای تماس با امدادگران.

ماهواره اضطراری از طریق SOS در دسترس همه کاربران آیفون 14 است و در مواقع اضطراری و عدم دسترسی به وای فای یا اتصال سلولی می‌تواند فعال شود. SOS اضطراری از طریق ماهواره در ایالات متحده، کانادا، فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا کار می کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا