بررسی تخصصی

نحوه فعال کردن حالت قفل برای افزایش امنیت در آیفون و آیپد

با انتشار iOS 16 و iPadOS 16، اپل حالت Lockdown Mode را معرفی کرد و به کاربران یک سطح امنیتی فوق العاده ارائه کرد. این مقاله توضیح می‌دهد که حالت Lockdown برای چه کسانی است، چه کاری انجام می‌دهد و چگونه آن را فعال کنیم.

نحوه فعال کردن حالت قفل برای افزایش امنیت در آیفون و آیپد
در iOS 16 و ‌iPadOS 16، اپل حالت Lockdown را برای کاربران آیفون و آی‌پد به ارمغان آورد، یک ویژگی امنیتی اختیاری جدید که برای محافظت از کاربرانی طراحی شده است که ممکن است در معرض خطر حملات سایبری بسیار هدفمند شرکت‌های خصوصی توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای جاسوسی با حمایت دولتی باشند.

در حالی که هدف این ویژگی تعداد بسیار کمی از کاربرانی است که می‌توانند هدف حملات سایبری قرار گیرند، مانند روزنامه‌نگاران، فعالان و کارمندان دولت، هر کاربری می‌تواند آن را در دستگاه خود برای آنچه که اپل سطح امنیتی «افراطی» می‌نامد فعال کند.

محافظت از حالت قفل

وقتی فعال باشد، حالت قفل به شدت عملکرد ویژگی‌ها، برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها را محدود یا غیرفعال می‌کند. حفاظت از حالت قفل شامل موارد زیر است:

 • در برنامه پیام‌ها، اکثر انواع پیوست پیام به غیر از تصاویر مسدود شده‌اند و برخی از ویژگی‌ها مانند پیش‌نمایش پیوند در دسترس نیستند.
 • تماس‌های دریافتی FaceTime از افرادی که قبلاً با آنها تماس نگرفته‌اید مسدود شده‌اند. دعوت‌نامه‌های دریافتی برای سایر سرویس‌های اپل از افرادی که قبلاً آنها را دعوت نکرده‌اید نیز مسدود می‌شوند.
 • برخی از فناوری‌های پیچیده وب و ویژگی‌های مرور، از جمله تدوین جاوا اسکریپت به‌موقع (JIT)، غیرفعال هستند، مگر اینکه کاربر یک سایت مورد اعتماد را از حالت قفل خارج کند. این محافظت در مورد سافاری و سایر مرورگرهای وب با استفاده از WebKit در iPhone، ‌iPad و مک اعمال می‌شود.
 • آلبوم‌های مشترک از برنامه Photos حذف می‌شوند و دعوت‌نامه‌های آلبوم مشترک جدید مسدود می‌شوند.
 • هنگامی که دستگاه قفل است، اتصالات سیمی با سایر دستگاه ها/لوازم جانبی مسدود می شود.
 • نمایه های پیکربندی را نمی توان نصب کرد، و دستگاه نمی تواند در مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) ثبت نام کند، در حالی که حالت قفل روشن است.

نحوه فعال کردن حالت قفل در آیفون و آیپد

حالت قفل به طور پیش‌فرض در آیفون و آی‌پد خاموش است، اما می‌توانید با انجام این مراحل آن را فعال کنید.

 1. راه اندازی کنید تنظیمات برنامه
 2. به پایین اسکرول کنید و ضربه بزنید حریم خصوصی و امنیت.
 3. به پایین منو بروید و در قسمت «امنیت» ضربه بزنید حالت قفل.
 4. اطلاعات روی صفحه را بخوانید، سپس روی ضربه بزنید حالت قفل را روشن کنید.
 5. فهرست حفاظت ها را مرور کنید. اگر همچنان خوشحال هستید که ادامه دهید، ضربه بزنید حالت قفل را روشن کنید.

تنظیمات

اپل دسته جدیدی را به برنامه Security Bounty خود اضافه کرده است تا به محققانی که دور زدن حالت Lockdown Mode را می یابند و به بهبود محافظت های آن کمک می کند پاداش دهد، بنابراین انتظار داشته باشید که در طول زمان محافظت های جدیدی اضافه شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا