بررسی تخصصی

اتحادیه اروپا از کاربران و رقبای iMessage می‌پرسد که آیا خدمات باید تنظیم شود

گزارش‌ها حاکی از آن است که تنظیم‌کننده‌های ضدانحصار اتحادیه اروپا از کاربران و رقبای اپل خواسته‌اند که اهمیت iMessage اپل و Bing مایکروسافت را در مقابل خدمات رقیب ارزیابی کنند. رویترز.

ویژگی iMessages مایکروسافت
به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، کمیسیون اروپا پرسشنامه‌ها را در اوایل ماه جاری ارسال کرد و از آنها پرسید که آیا چیز خاصی برای iMessage و تبلیغات بینگ، اج و مایکروسافت مایکروسافت وجود دارد که کاربران تجاری به آن تکیه می‌کنند و چگونه آنها را در اکوسیستم شرکت‌ها قرار می‌دهند. . در این نظرسنجی همچنین تعداد کاربرانی که از این خدمات استفاده می‌کنند، پرسیده شد.

این نظرسنجی پس از آن انجام شد که اپل و مایکروسافت پیش از انتشار اولین فهرست خدماتی که توسط قانون بازارهای دیجیتال (DMA) تنظیم می‌شوند، رگولاتور اتحادیه اروپا را به‌عنوان «دروازه‌بان» نامیدند. اپل ماه گذشته استدلال کرد که iMessage تعداد کاربران مورد نیاز برای اعمال قوانین DMA را برآورده نمی کند و نباید ملزم به رعایت آن باشد.

این قانون قوانین جدیدی را معرفی می کند که در مورد خدماتی که به عنوان خدمات پلتفرم اصلی در نظر گرفته می شوند اعمال می شود و آنها را مجبور می کند خدمات و پلت فرم های مختلف خود را برای سایر شرکت ها و توسعه دهندگان باز کنند. به عنوان مثال، اپل ممکن است مجبور شود به شرکت های شخص ثالث و برنامه های رقیب مانند WhatsApp متا اجازه دهد تا مستقیماً با iMessage ادغام شوند.

تحلیلگران تخمین می زنند که iMessage بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد، اما اپل چندین سال است که هیچ آمار رسمی در مورد این سرویس فاش نکرده است. اینکه آیا iMessage در لیست اولیه خدمات دروازه‌بان اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد به نحوه تعریف بازاری که در آن فعالیت می‌کند بستگی دارد.

انتظار می‌رود اپل به دلیل الزامات DMA، از طریق به‌روزرسانی iOS 17، پشتیبانی از بارگذاری جانبی برنامه‌های خارج از اپ استور را در آیفون‌ها و آیپدهای اروپا اضافه کند، که در نهایت می‌تواند تغییرات عمده مشابهی را در شیوه‌ای که اپ استور، FaceTime، اعمال می‌کند، ایجاد کند. و سیری روی دستگاه های اپل کار می کنند.

بر اساس این گزارش، کمتر از یک هفته به پاسخ دهندگان نظرسنجی فرصت داده شد تا بازخورد خود را ارائه کنند و کمیسیون می خواهد تحقیقات خود را «طی پنج ماه» تکمیل کند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا