بررسی تخصصی

Valve می گوید Counter-Strike 2 برای macOS اتفاق نمی افتد زیرا بازیکنان کافی در Mac برای توجیه آن وجود ندارد

Valve روز دوشنبه اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای نسخه macOS بازی اخیرا منتشر شده ندارد ضد ضربه 2، عنوان بعدی جایگزین FPS بسیار محبوب می شود Counter-Strike: حمله جهانی.

ضد ضربه 21
Valve تصمیم خود را تأیید کرد و دلایل خود را در سؤالات متداول پشتیبانی Steam جدید منتشر کرد:

با پیشرفت تکنولوژی، ما تصمیم سختی برای قطع پشتیبانی از سخت افزارهای قدیمی تر، از جمله DirectX 9 و سیستم عامل های 32 بیتی گرفته ایم. به طور مشابه، ما دیگر از macOS پشتیبانی نخواهیم کرد. در مجموع، اینها کمتر از یک درصد از بازیکنان فعال CS:GO را نشان می‌دهند.

با حرکت رو به جلو، Counter-Strike 2 به طور انحصاری از ویندوز و لینوکس 64 بیتی پشتیبانی می کند.

انتشار ماه گذشته از ضد ضربه 2 به‌روزرسانی 26 گیگابایتی را برای همه افراد دارای CS:GO، از جمله کاربران مک، اجباری کرد، اما پس از نصب، کسانی که در macOS بودند به زودی متوجه شدند که این به‌روزرسانی باعث می‌شود بازی اصلی و به‌روزرسانی به دلیل عدم پشتیبانی و عدم وجود گزینه بازگشت، غیرقابل پخش باشد.

Valve اکنون می‌گوید بازیکنان مک در صورت اکثریت بازپرداخت Prime Status Upgrade واجد شرایط هستند CS: برو زمان پخش روی macOS بود و بازی کردند CS: برو در مک بین اعلام ضد ضربه 2 تست محدود (22 مارس 2023) و راه اندازی ضد ضربه 2 (27 سپتامبر 2023)، صرف نظر از اینکه چه زمانی ارتقاء وضعیت Prime خود را خریداری کرده اند. Valve بازپرداخت را تا 1 دسامبر 2023 ارائه خواهد کرد.

Valve اضافه کرد که کسانی که مایل به ادامه بازی هستند CS: برو در macOS قادر به دسترسی به نسخه قدیمی یا “فروزن بیلد” بازی است که تمام ویژگی های CS: برو به جز خواستگاری رسمی پشتیبانی از این نسخه از CS: برو در 1 ژانویه 2024 به پایان می رسد. پس از این تاریخ، بازی همچنان در دسترس خواهد بود، اما طبق گفته Valve، عملکرد خاصی که به سازگاری با Game Coordinator متکی است (مثلاً دسترسی به موجودی) ممکن است کاهش یابد و/یا از کار بیفتد.

علیرغم پیشنهاد بازپرداخت Valve به کاربران مک، خبری که نسخه macOS از ضد ضربه 2 در حال توسعه فعال نیست به عنوان یک ضربه تلخ برای بسیاری از بازیکنان خواهد بود. اگر چه CS: برو این بازی که در سال 2012 راه اندازی شد، هنوز هم یکی از محبوب ترین بازی های FPS موجود امروزی است و هر ماه ده ها میلیون بازیکن وارد آن می شوند. بنابراین حتی اگر کمتر از 1 درصد از پایگاه کاربران در مک باشد، باز هم می تواند صدها هزار بازیکن را تشکیل دهد.

صرف نظر از اعداد، یکی از دلایلی که Valve تمایلی به توسعه ندارد CS2 برای مک این است که دستگاه‌های اپل از API Vulkan که بازی بر اساس آن است پشتیبانی نمی‌کند. Vulkan برای جانشینی OpenGL و رفع برخی از کاستی‌های دومی طراحی شده است، و در حالی که یک کتابخانه منبع باز به نام MoltenVK وجود دارد که یک پیاده‌سازی Vulkan را در بالای API گرافیکی متال اپل ارائه می‌دهد، هنوز برخی از ویژگی‌های پیشرفته Vulkan را ندارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا