بررسی تخصصی

پنج ویژگی جدید که در اواخر این ماه با iOS 16.1 به آیفون شما می‌آیند

تا چند هفته دیگر، اپل iOS 16.1 را برای همه آیفون‌های سازگار منتشر می‌کند که اولین به‌روزرسانی بزرگ سیستم عامل iOS 16 از زمان انتشار عمومی آن در ماه سپتامبر است.

iOS 16
با iOS 16.1، اپل چندین تغییر، ویژگی و رفع اشکال جدید را برای کاربران آیفون به ارمغان می آورد. ما پنج تغییر قابل توجه را در زیر برجسته کرده ایم. iOS 16.1 در حال حاضر هنوز در مرحله آزمایش بتا با توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان بتا عمومی است.

فعالیت های زنده

ios 16 فعالیت های زنده uber


با iOS 16.1، اپل Live Activities را روی صفحه قفل iOS 16 و در جزیره Dynamic در آیفون 14 پرو فعال می کند. Live Activities نوع جدیدی از اعلان‌های تعاملی است که می‌تواند به صورت پویا اطلاعات بلادرنگ برنامه‌ها را بدون نیاز به باز کردن مستقیم یک برنامه نمایش دهد.

برای مثال، اوبر می‌تواند یک اعلان فعالیت‌های زنده را روی صفحه قفل iOS 16 نمایش دهد تا زمان تخمینی رسیدن خودرو را نشان دهد. برنامه‌های ورزشی همچنین می‌توانند از Live Activities برای نمایش امتیازات بازی در زمان واقعی استفاده کنند.

در جدیدترین مدل‌های آیفون 14 پرو، Live Activities نیز در جزیره پویا ادغام شده‌اند، که به کاربران اجازه می‌دهد هنگام استفاده از تلفن خود، اطلاعات لحظه‌ای از برنامه‌ها را ببینند. فعالیت‌های زنده نیز در صفحه قفل در حالت نمایش همیشه روشن نشان داده می‌شوند. پس از انتشار iOS 16.1 برای عموم، برنامه ها شروع به پشتیبانی از Live Activities خواهند کرد.

نشانگر باتری بازطراحی شده

باتری ios 16 1 beta 2


در طول تابستان، اپل نشانگر درصد باتری را به نوار وضعیت آیفون‌های دارای بریدگی اضافه کرد. نسخه اولیه نشانگر باتری شامل یک نماد باتری بود که بدون توجه به شارژ واقعی آیفون از نظر بصری پر باقی می ماند. در iOS 16.1، اپل در حال تغییر رفتار نماد باتری است تا با نمایش درصد، میزان شارژ آیفون را به طور دقیق منعکس کند. iOS 16.1 همچنین نشانگر باتری را به دستگاه های بیشتری از جمله iPhone 12 mini و iPhone 13 mini گسترش می دهد.

Apple Fitness+ فقط با آیفون

Apple Fitness Plus iPhone 14 Pro


با شروع iOS 16.1، کاربران آیفون می‌توانند بدون نیاز به اپل واچ مشترک شوند و از Apple Fitness+ استفاده کنند. Fitness+ اشتراکی از اپل است که کاتالوگ گسترده ای از فیلم ها و برنامه های تمرینی را با مربیان مختلف ارائه می دهد. در زمان راه اندازی، یک اپل واچ برای استفاده از Fitness+ برای نمایش معیارهای زمان واقعی روی صفحه مورد نیاز بود.

گزینه شارژ انرژی پاک

شارژ انرژی پاک ios


در iOS 16.1، اپل یک گزینه شارژ انرژی پاک جدید اضافه کرده است که در تلاش برای ارائه روش شارژ سبز تر، آیفون را به صورت انتخابی شارژ می کند، زمانی که الکتریسیته انتشار کربن کمتری در دسترس است. اپل می‌گوید که آیفون همچنان قبل از نیاز به شارژ کامل بر اساس روال روزانه کاربر خواهد رسید و در صورت تمایل می‌توان این ویژگی را غیرفعال کرد.

محتوای درون برنامه را از قبل بارگذاری کنید

ios 16


iOS 16.1 یک ضامن جدید برای برنامه‌های دانلود شده از اپ استور اضافه می‌کند که می‌تواند به‌طور خودکار برنامه‌های تازه دانلود شده را در پس‌زمینه اجرا کند تا محتوا را قبل از اولین راه‌اندازی دانلود کنید. این ضامن جدید به این منظور است که کاربران بتوانند بلافاصله پس از دانلود بدون منتظر ماندن برای بارگیری محتوای درون برنامه، استفاده از یک برنامه را سریعتر شروع کنند.

بیشتر

iOS 16.1 اولین به‌روزرسانی بزرگ برای iOS 16 است، بنابراین همانطور که انتظار می‌رفت، چندین تغییر کوچکتر اما قابل توجه و رفع اشکال در به‌روزرسانی گنجانده شده است.

  • بخش کاغذ دیواری دوباره طراحی شده در تنظیمات
  • درخواست کپی و چسباندن ثابت رفع شده است
  • شامل زیربنای استاندارد خانه هوشمند Matter and Emergency SOS از طریق ماهواره است
  • امکان حذف اپلیکیشن Wallet
Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا