بررسی تخصصی

گوگل ادعا می کند که اپل از پیشگامی خود در نوآوری گوشی های هوشمند پیروی می کند: “ما آن را به عنوان یک تعریف می دانیم”

در جریان آخرین رویداد راه اندازی گوگل، این شرکت چندین بار به اپل و آیفون 14، آی او اس 16 و عدم تمایل اپل به پذیرش پشتیبانی از پیام رسانی RCS اشاره کرد.

پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو
گوگل دیروز رویدادی را برگزار کرد که در آن Pixel Watch، Pixel 7 و Pixel 7 Pro را معرفی کرد و جزئیات جدیدی را در مورد Pixel Tablet ارائه کرد. در طول این رویداد، برخی از مجریان نتوانستند از اپل و برخی از آخرین اطلاعیه های کوپرتینویی خودداری کنند.

برایان راکوفسکی، معاون مدیریت محصول گوگل، در مورد پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو گفت: پیکسل همیشه در نوآوری گوشی های هوشمند پیشرو بوده است. راکوفسکی با اشاره به فعالیت‌های زنده در iOS 16 و آیفون ادامه داد: «ما وقتی دیگران در صنعت از ما پیروی می‌کنند، مانند نمایشگر همیشه روشن و در یک نگاه، اطلاعات مفید را مستقیماً روی صفحه قفل شما قرار می‌دهند، ما آن را به عنوان یک تعریف می‌دانیم. قابلیت‌های همیشه روشن 14 Pro.

راکوفسکی در طول این رویداد گفت: «ما سه سال پیش تشخیص تصادف خودرو را همراه با راه‌های مهم دیگر برای ایمن نگه داشتن شما، مانند بررسی ایمنی و اشتراک‌گذاری اضطراری، معرفی کردیم. ماه گذشته، اپل سیستم تشخیص تصادف خودرو را با آیفون 14، آیفون 14 پرو و ​​جدیدترین مدل‌های اپل واچ معرفی کرد و iOS 16 برای امنیت شخصی کاربران، Safety Check را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. راکوفسکی در پایان گفت: «این یک سابقه شگفت‌انگیز از ویژگی‌های پیشگامی است که برای اولین بار در پیکسل بود.

یکی از بزرگ‌ترین نقاط تنش بین اپل و گوگل، امتناع اپل از پذیرش پشتیبانی پیام‌رسانی RCS، آخرین استاندارد و رایج‌تر پیام‌رسانی است. علیرغم تماس های عمومی گوگل برای پذیرش RCS، اپل همچنان پیام رسانی را در دستگاه های خود فقط به استاندارد SMS و iMessage محدود می کند. تیم کوک، مدیر عامل اپل به این تماس ها پاسخ داده و گفته است که این چیزی نیست که کاربران اپل از این شرکت می خواهند.

در جریان رویداد گوگل، بار دیگر اپل را برای تغییر مسیر تحت فشار قرار داد. “RCS استاندارد صنعتی مدرن برای پیام‌رسانی است، و در حال حاضر توسط بیشتر صنعت مورد استفاده قرار گرفته است. ما امیدواریم که هر سازنده دستگاه پیام را دریافت کند و RCS را بپذیرد و پیامک را برای هر کاربر تلفن هوشمند بهتر کند.”

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا