بررسی تخصصی

گورمن: اپل در حال کار بر روی مک بوک ایر 15 اینچی با تراشه M3 است

اپل در حال حاضر در حال توسعه مدل های مک بوک ایر 13 و 15 اینچی با تراشه M3 است. بلومبرگمارک گورمن. گورمن امروز در خبرنامه Power On خود گفت که انتظار دارد لپ تاپ های به روز شده در سال 2024 عرضه شوند.

مک بوک ایر 15 اینچی بنفش
مک بوک ایر 13 اینچی فعلی در ژوئن 2022 معرفی شد، در حالی که مدل 15 اینچی هفته گذشته معرفی شد. هر دو مدل در حال حاضر از تراشه M2 استفاده می کنند که بر اساس فرآیند 5 نانومتری TSMC ساخته شده است. انتظار می رود تراشه M3 بر اساس فرآیند 3 نانومتری TSMC ساخته شود و در نتیجه عملکرد و بهره وری انرژی قابل توجهی بهبود یابد. گورمن گفت که تراشه M3 باید دارای تعداد هسته‌های CPU و GPU مشابه تراشه M2 باشد.

تفاوت اصلی مک بوک ایر 15 اینچی در مقایسه با مدل 13 اینچی که قیمت آن از 1299 دلار شروع می شود، نمایشگر بزرگتر و شش بلندگو به جای چهار بلندگو است. اپل می‌گوید عمر باتری لپ‌تاپ‌ها برابر است و طراحی کلی آنها یکسان است. برای مقایسه دقیق تر، راهنمای خرید MacBook Air 13 اینچی در مقابل 15 اینچی ما را بخوانید.

گورمن تکرار کرد که مدل های جدید آی مک و مک بوک پرو 13 اینچی با تراشه M3 نیز در حال توسعه هستند. او انتظار دارد iMac جدید تا اوایل سال آینده با طراحی مشابه مدل فعلی از سال 2020 به بازار عرضه شود که همچنان دارای تراشه M1 است.

مک بوک ایر 15 اینچی هم اکنون قابل سفارش است و سه شنبه جاری عرضه می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا