بررسی تخصصی

مدیر اجرایی اپل در مورد عدم پشتیبانی از کارت گرافیک مک پرو جدید صحبت می کند

در حالی که مک پرو جدید دارای شش اسلات توسعه PCI Express برای صدا، ضبط ویدیو، ذخیره سازی، شبکه و موارد دیگر است، دسکتاپ تاور دیگر با کارت های گرافیک سازگار نیست. در عوض، پردازش گرافیکی به طور کامل توسط تراشه M2 انجام می شود که شامل یک پردازنده گرافیکی 76 هسته ای است که می تواند به 192 گیگابایت حافظه یکپارچه دسترسی داشته باشد.

Mac Pro Feature Teal
جان ترنوس، رئیس مهندسی سخت‌افزار اپل در مصاحبه‌ای با وی به طور مختصر به این موضوع پرداخت گلوله آتشین جسورانهجان گروبر هفته گذشته توضیح داد که پشتیبانی از پردازنده گرافیکی قابل ارتقا از سیلیکون اپل چیزی نیست که این شرکت دنبال کرده باشد.

ترنوس گفت: «ما اساساً معماری خود را حول این مدل حافظه مشترک و آن بهینه‌سازی ساخته‌ایم، و بنابراین برای من کاملاً روشن نیست که چگونه یک GPU دیگر وارد کنید و این کار را به گونه‌ای انجام دهید که برای سیستم‌های ما بهینه شده باشد. گروبر. این مسیری نبوده است که بخواهیم دنبال کنیم.»

یکی دیگر از محدودیت های Mac Pro جدید در مقایسه با مدل مبتنی بر اینتل، عدم وجود رم قابل ارتقا توسط کاربر است، با توجه به اینکه حافظه یکپارچه به تراشه M2 Ultra لحیم شده است. علاوه بر این، مدل مبتنی بر اینتل را می توان با حداکثر 1.5 ترابایت رم پیکربندی کرد، که 8 برابر حداکثر 192 گیگابایت برای مدل سیلیکونی اپل است.

مطمئناً مزایایی برای مک پرو جدید و معماری یکپارچه آن وجود دارد. به عنوان مثال، اپل می‌گوید که مک پرو جدید تا 3 برابر سریع‌تر از مدل مبتنی بر اینتل برای جریان‌های کاری خاص در دنیای واقعی مانند رمزگذاری ویدیو و شبیه‌سازی‌های سه بعدی است. برای پردازش ویدئو، اپل می گوید عملکرد مک پرو جدید معادل یک مدل مبتنی بر اینتل با هفت کارت Afterburner است. برای عملکرد کلی CPU، مدل پایه 6999 دلاری مک پرو جدید تا 2 برابر سریعتر از مک پرو 28 هسته ای مبتنی بر اینتل است که از 12999 دلار شروع می شود.

مک پرو جدید اکنون برای سفارش در دسترس است و از روز سه شنبه در فروشگاه ها عرضه می شود. مشتریانی که نیازی به توسعه PCI Express ندارند، باید Mac Studio را در نظر بگیرند، که می تواند با تراشه M2 Ultra با 3000 دلار کمتر از Mac Pro پیکربندی شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا