بررسی تخصصی

Apple Subreddit در اعتراض به تغییرات قیمت گذاری API Reddit تاریک می شود

subreddit /r/apple مرتبط با اپل در اعتراض به تغییرات قیمت گذاری API آتی Reddit که بر برنامه های شخص ثالث Reddit تأثیر می گذارد، تاریک شده است. subreddit اکنون خصوصی است، به این معنی که کاربران دیگر نمی‌توانند پست‌ها را مشاهده یا ارسال کنند، و ناظران پشت انجمن گفتند که تا 48 ساعت آینده یا در صورت لزوم بیشتر به همین شکل باقی خواهد ماند.

برنامه های عمومی ویژگی Reddit
/r/apple یکی از بسیاری از subreddit هایی است که در چند روز آینده در کنار /r/videos، /r/mildlyinteresting، /r/DIY و موارد دیگر تاریک می شود. خاموشی سازماندهی شده پس از آن رخ می دهد که Reddit تغییرات گران قیمت API را اعلام کرد که برخی از برنامه های شخص ثالث Reddit را از کار می اندازد. کریستین سلیگ، توسعه‌دهنده اپلیکیشن محبوب Reddit Apollo، گفت که طبق این سیاست جدید سالانه حدود 20 میلیون دلار به Reddit بدهکار خواهد بود. در نتیجه، سلیگ اعلام کرد که آپولو در پایان ماه تعطیل خواهد شد.

API Reddit به برنامه‌هایی مانند Apollo داده‌های Reddit مانند پست‌ها و نظرات را ارائه می‌دهد و استفاده از آن تا کنون رایگان بوده است. سلیگ گفت که برای Reddit قابل درک است که برای دسترسی به API هزینه دریافت کند، اما قیمت آن بسیار گران است. سلیگ همچنین گفت که Reddit حداقل زمان را برای آماده شدن برای تغییرات در اختیار او قرار داده است.

استیو هافمن، مدیر عامل ردیت، هفته گذشته در پستی در ردیت به این موضوع پرداخت، اما نظرات او به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و هزاران رای منفی از سوی کاربران ردیت دریافت کرد. علی‌رغم واکنش‌های شدید جامعه، Reddit هنوز مسیر برنامه‌های خود را تغییر نداده است و تغییرات API قرار است در صورت تایید، از اول جولای اعمال شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا