بررسی تخصصی

در اینجا نحوه عملکرد ویجت های تعاملی در macOS Sonoma آمده است

در macOS Sonoma، اپل چشم انداز ویجت ها را تغییر داده است. دیگر لازم نیست ویجت ها خارج از صفحه پنهان شوند و تا حد زیادی در پانل مرکز اعلان ها فراموش شوند. اکنون آنها دقیقاً روی دسکتاپ شما زندگی می کنند – و همچنین تعاملی هستند.

ویجت‌ها در Mac Thumb 3
شایان ذکر است که ابزارک‌ها همچنان می‌توانند در مرکز اعلان‌ها پارک شوند، اما اکنون می‌توان آن‌ها را روی دسک‌تاپ نیز کشید. اولین ویجت را می‌توان در هر جایی قرار داد، سپس اپل با نمایش طرح کلی ویجت‌شکل، راهنمایی قرار دادن ویجت‌های بعدی را ارائه می‌کند، که نشان می‌دهد کجا می‌توانند در موقعیتی نسبت به سایر ویجت‌ها قرار بگیرند.

اسکرین شات 2023 06 23 در 11
از طرف دیگر، اگر روی فضای خالی دسکتاپ راست کلیک کنید، منوی ظاهر شده شامل یک گزینه جدید «ویرایش ابزارک‌ها…» است. با انتخاب این یک گالری ویجت ظاهر می‌شود که – به لطف ویژگی جدید Continuity بین دستگاه‌های اپل – شامل ویجت‌هایی از iPhone شما در تمام اندازه‌های موجود است. بنابراین حتی اگر برنامه مک مربوطه را ندارید، همچنان می‌توانید از ویجت iOS درست روی دسکتاپ خود استفاده کنید. به سادگی آن را از گالری به فضای موجود بکشید.

ویجت های macos
اگر از macOS Sonoma بتا استفاده می‌کنید، امتحان کردن ویجت‌های آیفون راه خوبی برای عادت کردن به تعامل آن‌ها است تا زمانی که توسعه‌دهندگان شخص ثالث فرصتی پیدا کنند که این ابزارک‌ها را در ویجت‌های مک خود بسازند. همانطور که پیش می‌آید، تنها ویجت‌های خود اپل تعاملات (گاهی باگ) ارائه می‌کنند.

برای مثال، در ویجت برنامه Home، می‌توانید لوازم جانبی خاصی را با کلیک کردن روی دکمه‌های جداگانه کنترل کنید تا آنها را روشن و خاموش کنید.

ویجت خانه
اگر روی یک ویجت راست کلیک کنید، هر گزینه سفارشی سازی موجود در منوی زمینه ظاهر می شود. ویجت‌ها در اندازه‌های کوچک، متوسط ​​و بزرگ در دسترس هستند و همه دارای گزینه‌ای برای حذف ویجت هستند، اگر می‌خواهید از شر آن خلاص شوید.

ویجت ها محو می شوند
در نهایت، هنگامی که از ویجت‌ها استفاده نمی‌کنید، با گرفتن رنگ کاغذدیواری‌تان در پس‌زمینه محو می‌شوند، بنابراین می‌توانید روی برنامه یا پنجره فعال تمرکز کنید.

ویجت ها در macOS Sonoma تکامل یافته اند. با وارد کردن آنها از تاریکی و بیرون به فضای کاری باز دسکتاپ شما، کاربران به طور فعال تشویق می شوند تا در کنار آنها کار کنند. نظر شما در مورد برداشت جدید اپل در مورد ویجت های مک چیست؟ آیا احتمال بیشتری دارید که از آنها در پوشش جدید خود استفاده کنید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا