بررسی تخصصی

گزارش ها حاکی از آن است که اپل در حال مذاکره با بانک ها برای راه اندازی اپل کارت در هند است

بر اساس گزارش وب سایت مالی محلی، اپل در حال مذاکره با بانک ها برای راه اندازی اپل کارت در هند است کنترل پول.

موجودی کارت اپل
بر اساس این گزارش، به نقل از منابع آگاه، تیم کوک، مدیرعامل اپل، در جریان سفر خود به هند در ماه آوریل با مدیر عامل HDFC بانک و دکتر ساشیدار جاگدیشان دیدار کرد تا در مورد امکان آوردن کارت اعتباری به کشور در کنار Apple Pay گفتگو کند.

در هند فقط بانک ها مجاز به راه اندازی کارت های اعتباری هستند. به گفته منابع این رسانه، اپل در حال بررسی امکان راه‌اندازی Apple Card خود به عنوان کارت اعتباری مشترک با بانک HDFC است.

همچنین گفته می‌شود که غول فناوری مستقر در کوپرتینویی با بانک مرکزی و نهاد نظارتی بانک مرکزی هند (RBI) درباره «روش‌های» کارت مذاکره کرده است. طبق گزارش ها، رگولاتور از اپل خواسته است تا رویه معمولی را برای کارت های اعتباری با برند مشترک دنبال کند، بدون اینکه ملاحظات خاصی برای این شرکت ارائه دهد.

Apple Card در آگوست 2019 در ایالات متحده منتشر شد و در انحصار این کشور باقی مانده است. این رسانه گمانه زنی می کند که آنچه ممکن است باعث شود اپل به فکر راه اندازی اپل کارت در هند قبل از ژاپن یا کشورهای اروپایی باشد، این واقعیت است که اپل در حال حاضر پرداخت با کارت در هند را نمی پذیرد. درعوض، به دلیل قوانینی که وب‌سایت‌های شخص ثالث را از ذخیره جزئیات کارت اعتباری در پلتفرم‌هایشان منع می‌کند، رابط ملی پرداخت‌های یکپارچه (UPI) اکثر خریدهای App Store در کشور را تامین می‌کند.

در ایالات متحده، اپل برای این کارت با گلدمن ساکس شریک شده است، که در شکل فیزیکی آن یک کارت تیتانیومی ساده با نام مشتری است اما هیچ شماره ای در جلوی آن چاپ نشده است و Mastercard و Goldman Sachs در پشت آن ذکر شده اند. طبق گزارش‌ها، طبق مقررات فعلی کارت اعتباری مشترک در هند، اینها “آزادی‌هایی نیستند که اپل می‌تواند در هند بگیرد”.

منابع این رسانه افزودند که مذاکرات در مراحل اولیه است و تصمیمی گرفته نشده است.

کوک در طول سفر خود به هند در افتتاحیه اولین فروشگاه های خرده فروشی اپل در این کشور شرکت کرد. اپل قبلا فقط محصولات خود را از طریق وب سایت منطقه ای خود و از طریق فروشندگان عرضه می کرد، با این حال فروش اپل در هند به بالاترین حد خود یعنی تقریباً 6 میلیارد دلار در سال منتهی به مارس رسید. بر اساس یک گزارش، درآمد در هند نزدیک به 50 درصد از 4.1 میلیارد دلار در سال گذشته افزایش یافته است.

اپل همچنین در حال کار برای ایجاد یک زنجیره تامین تولید در هند است که دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند در جهان است. برای نشان دادن اهمیت درک شده این کشور به عنوان یک مرکز تولید، اپل مونتاژ آیفون 14 را از چین به هند در هفته های پس از عرضه آن منتقل کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا