بررسی تخصصی

iFixit مک بوک ایر M2 را خراب می کند، شتاب سنج و زبانه های چسبنده باتری را پیدا می کند

با توجه به اینکه M2 MacBook Air اکنون برای خرید در دسترس است، سایت تعمیر iFixit یکی از آن ها را انتخاب کرد و تصمیم گرفت یکی از پارگی های سنتی خود را بر روی دستگاه انجام دهد تا نگاهی به داخل آن داشته باشیم.

حذف قبلی بزرگترین مشکل بالقوه را در مدل پایه 256 گیگابایتی ‌M2‌ مک‌بوک ایر نشان داد – یک تراشه ذخیره‌سازی تک، که در حذف iFixit تأیید شده است. دستگاه جدید به جای استفاده از دو تراشه ذخیره سازی 128 گیگابایتی NAND مانند نسل قبلی مک بوک ایر 256 گیگابایتی M1، یک تراشه فلش NAND با ظرفیت 256 گیگابایت دارد.

تراشه فلش 256 گیگابایتی NAND در مک بوک ایر M2 نسبت به نسل قبلی مک بوک ایر با دو تراشه NAND 128 گیگابایتی سرعت SSD 30 تا 50 درصد کندتر را در تست بنچمارک نشان می دهد، اما اپل ادعا کرده است که با وجود نتایج بنچمارک، عملکرد کلی در دنیای واقعی است. “حتی سریعتر.”

همراه با تراشه ذخیره سازی 256 گیگابایتی NAND، حذف iFixit سایر اجزای برد منطقی را نشان داد که شامل تراشه 64 بیتی 8 هسته ای M2، یک درایور Thunderbolt 3 طراحی شده توسط اپل، یک بلوتوث USI و تراشه WiFi و عجیب است که یک شتاب سنج. هنوز اطلاعاتی در مورد این که شتاب سنج برای چه کاری باشد وجود ندارد.

iFixit یک پخش کننده گرما پیدا نکرد و مکانیسم خنک‌کننده غیرفعال که اپل ممکن است برای M2‌ مک‌بوک ایر استفاده کند، مشخص نیست.

این چیز چگونه خنک می شود؟ مطمئناً خمیر حرارتی و نوار گرافیتی زیادی دارد، و بله M2 کارآمد است، اما این محافظ فوق العاده نازک است، بنابراین کمک زیادی نمی کند، و بدنه آن نسبت به سال گذشته سبک تر است. شاید M2 Air مخفیانه یک iPad باشد، یا شاید اپل فقط اجازه می دهد آن را داغ کند.

مانند مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی، مک‌بوک ایر M2‌ دارای زبانه‌های کششی چسبنده با دسترسی آسان است تا باتری را ایمن کند و باعث ساده‌تر و سریع‌تر برداشتن آن شود. مک بوک ایر M2 دارای باتری 52.6 وات ساعتی است که نسبت به باتری 49.9 وات ساعتی ارائه شده در نسخه M1 مک بوک ایر بیشتر است.

همه پورت‌های مک بوک ایر ماژولار هستند و چسبانده نشده‌اند، اما SSD و تراشه M2 همانطور که انتظار می‌رود لحیم شده‌اند و به راحتی قابل ارتقا یا تعویض نیستند. خرابی کامل iFixit را می‌توان در یوتیوب تماشا کرد و شامل جزئیات بیشتری در مورد باتری و ساخت مک‌بوک ایر است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا