بررسی تخصصی

“Threads” جایگزین توییتر متا اکنون در دسترس است

متا امروز رسماً Threads را راه اندازی کرد، اپلیکیشن جدید رسانه اجتماعی که به عنوان جایگزینی برای توییتر روی آن کار می کرد. Threads قرار بود در روز پنجشنبه راه اندازی شود، اما این شرکت به دلیل هیجانی که در مورد اولین آن وجود داشت، آن را زودتر آغاز کرد.

اپلیکیشن تاپیک های اینستاگرام
Threads به عنوان “برنامه مکالمه مبتنی بر متن اینستاگرام” توصیف می شود و به عنوان یک کلون توییتر غیرقابل انکار است. با استفاده از این برنامه، کاربران می‌توانند «رشته‌هایی» را پست کنند که سایر کاربران می‌توانند به آن‌ها پاسخ دهند و موضوعاتی از طرفداران در یک جدول زمانی اصلی نمایش داده می‌شوند.

متا Threads را به اینستاگرام پیوند می دهد، به این معنی که نام کاربری اینستاگرام به Threads منتقل می شود و کاربران اینستاگرام این گزینه را دارند که همان افرادی را که در اینستاگرام دنبال می کنند دنبال کنند.

Threads جایی است که جوامع گرد هم می آیند تا درباره موضوعاتی که امروز به آنها اهمیت می دهید تا آنچه که فردا پرطرفدار خواهد بود، بحث کنند. هر چیزی که به آن علاقه دارید، می توانید مستقیماً با سازندگان مورد علاقه خود و دیگرانی که عاشق چیزهای مشابه هستند دنبال کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید – یا از خودتان پیروان وفاداری ایجاد کنید تا ایده ها، نظرات و خلاقیت خود را با جهان به اشتراک بگذارید.

توییتر در چند روز گذشته محدودیت‌هایی را برای کاربران توییتر معرفی کرد و تعداد توییت‌هایی را که در روز قابل مشاهده هستند کاهش داد. با این تصمیم، توییتر علاقه خود را به برنامه های جایگزین افزایش داد. Mastodon و Bluesky در حال حاضر به عنوان جایگزین های توییتر در نظر گرفته شده اند، اما هنوز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار نگرفته اند.

Bluesky به آرامی در حال افزایش است و هنوز به طور گسترده برای پیوستن در دسترس نیست، که مشکل آن برنامه است، در حالی که راه اندازی فدرال Mastodon می تواند برای افرادی که به دنبال یک تجربه رسانه اجتماعی ساده هستند گیج کننده باشد.

Threads این پتانسیل را دارد که جایگزین توییتر شود زیرا به دلیل ادغام اینستاگرام، Onboarding ساده خواهد بود و همچنین پایگاه کاربری اینستاگرام را نیز خواهد داشت. این برنامه مانند Bluesky محدود نخواهد بود و استفاده از آن مانند Mastodon دشوار نخواهد بود. Threads از پست هایی با طول حداکثر 500 کاراکتر با پشتیبانی از عکس ها، فیلم ها و پیوندها پشتیبانی می کند.

نگرانی‌هایی در مورد داده‌هایی که برنامه جمع‌آوری می‌کند وجود دارد، و ورودی App Store نشان می‌دهد اطلاعاتی مانند داده‌های استفاده، مکان، مخاطبین، شناسه‌ها، خریدها، سلامت و تناسب اندام، تاریخچه مرور و موارد دیگر جمع‌آوری و به کاربران پیوند داده می‌شوند. افشاگری های مشابه اینستاگرام را دارد. توییتر نیز داده های مشابهی را جمع آوری و استفاده می کند.

به گفته متا، به نظر نمی رسد این برنامه در حال حاضر از هیچ داده ای برای ردیابی کاربران در وب سایت ها و برنامه های متعلق به شرکت های دیگر استفاده کند، که باعث می شود خصوصی تر از توییتر، فیس بوک و اینستاگرام باشد. Threads و Instagram یک سیاست حفظ حریم خصوصی را به اشتراک می گذارند که اطلاعات بیشتر در وب سایت اینستاگرام موجود است.

Threads در ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، نیوزلند، استرالیا و 100 کشور دیگر راه اندازی می شود، اما در حال حاضر به دلیل قانون بازارهای دیجیتال در کشورهای اتحادیه اروپا در دسترس نخواهد بود.

موضوعات را می توان به صورت رایگان از اپ استور دانلود کرد. [Direct Link]

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا