بررسی تخصصی

طبق گزارش ها، اینتل، AMD و انویدیا با افزایش محبوبیت مک بوک در حال کاهش هستند

طبق گزارش‌ها، اینتل، AMD و انویدیا همگی در حال آماده‌سازی برای کاهش احتمالی محموله‌ها و همچنین کاهش احتمالی درآمد برای باقیمانده سال 2022 هستند در حالی که انتظار می‌رود محبوبیت مک همچنان به رشد خود ادامه دهد.

طبق گزارش ها، اینتل، AMD و انویدیا با افزایش محبوبیت مک بوک در حال کاهش هستند
با استناد به منابع صنعت، دیجی تایمز گزارش ها حاکی از آن است که اینتل، AMD و Nvidia انتظارات خود را در مورد تعداد تراشه ها و محصولاتی که در سال 2022 عرضه خواهند کرد و اهداف درآمدی خود را اصلاح کرده و کاهش داده اند.

در این گزارش آمده است که اپل تنها شرکتی است که انتظار می رود برای مک خود، مانند M2 MacBook Air و MacBook Pro جدید، شتاب ادامه یابد.

اینتل اهداف درآمدی خود را برای سال 2022 تقریباً 11 میلیارد دلار کاهش داده است و انتظار دارد به دلیل تقاضای کمتر، عرضه تراشه های رایانه شخصی نسبت به سال 2021 10 درصد کاهش یابد. AMD انتظار دارد که محموله های خود در سال 2022 بین 14 تا 16 درصد کاهش یابد، در مقایسه با کاهش 7 تا 9 درصدی که در ابتدا انتظار داشت.

سازندگان لپ‌تاپ خاص نیز برای سال 2022 و اوایل سال 2023 آماده می‌شوند. شرکت‌هایی مانند Dell، Acer، HP، و Asustek Computer همگی انتظارات و پیش‌بینی‌های خود را برای ارسال و درآمد کاهش داده‌اند.

از سوی دیگر، اپل انتظار دارد در سال 2022 حدود 29 میلیون مک بوک به بازار عرضه کند که برآوردی بالاتر از سه سال گذشته است. دیجی تایمز.

اپل تقریباً انتقال خود را از پردازنده‌های اینتل در مک به تراشه‌های سیلیکونی سفارشی اپل تکمیل کرده است. این شرکت اخیراً تراشه کاملاً جدید M2 را معرفی کرد که نوید عملکرد 1.4 برابر سریع‌تر از همتای M1 و تا 15 برابر سریع‌تر از یک مدل مجهز به اینتل را می‌دهد.

اپل تاکنون تراشه‌های M1، M1 Pro، M1 Max، M1 Ultra و M2 را برای سری مک‌های خود معرفی کرده است. مک پرو رده بالا و مک مینی رده پایین تنها مک هایی هستند که با پردازنده های اینتل در صف اپل باقی مانده اند. انتظار می رود هر دو به زودی در پاییز امسال جایگزین شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا