بررسی تخصصی

اپل می خواهد رمزهای عبور را جایگزین رمز عبور کند: اینجا جایی است که می توانید اکنون با iOS 16 آنها را امتحان کنید

اپل ماموریت دارد تا برای همیشه از شر رمزهای عبور سنتی خلاص شود و گامی به سوی آینده چیزی به نام «Passkeys» است. هدف کلیدهای عبور جایگزینی کامل رمزهای عبور در برنامه ها و وب است و در عوض از انگشت یا چهره شما به عنوان رمز عبور استفاده می کند.

سه گانه ویژگی Passkey
کلیدهای عبور بخشی از iOS 16 و macOS Ventura هستند اما روی دستگاه‌ها و پلتفرم‌های غیر اپل مانند اندروید و ویندوز نیز کار می‌کنند. هدف اپل از Passkeys این است که دیگر نیازی به تایپ کردن، به خاطر سپردن یا استفاده مجدد از رمز عبور توسط کاربران نداشته باشد.

دو حالت برای Passkeys وجود دارد: زمانی که از یک دستگاه اپل استفاده می کنید و زمانی که از یک دستگاه ویندوز یا اندروید استفاده می کنید.

در دستگاه اپل

رمز عبور اپل


وقتی در iPhone یا iPad خود به وب‌سایتی می‌روید که دارای iOS 16 یا مک در macOS Ventura است که از Passkeys پشتیبانی می‌کند، وب‌سایت از شما درخواست نمی‌کند که رمز عبور را همانطور که انتظار دارید وارد کنید. درعوض، به سادگی از شما خواسته می شود تا با Touch ID یا Face ID احراز هویت کنید.

در دستگاه ویندوز یا اندروید

کلیدهای عبور ios 16 2


در دستگاه‌های غیر اپل، وقتی به وب‌سایتی می‌روید که از Passkeys پشتیبانی می‌کند، از شما خواسته می‌شود یک کد QR را با آیفون خود اسکن کنید و سپس از Touch ID یا Face ID به عنوان رمز عبور واقعی خود استفاده کنید.

هنگامی که iOS 16 و macOS Ventura برای همه کاربران در پاییز امسال عرضه شوند، کلیدهای عبور به طور گسترده‌تری توسط برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها پشتیبانی می‌شوند، اما در حال حاضر برخی از وب‌سایت‌ها وجود دارند که از Passkeys پشتیبانی می‌کنند. در اینجا فقط چند برنامه و وب‌سایت وجود دارد که شروع به ارائه پشتیبانی کرده‌اند:

  • eBay
  • بهترین خرید
  • Cloudflare
  • مایکروسافت
  • Nvidia
  • پی پال
  • کارناوال

ios 16 وب سایت های رمز عبور


مدیر بازاریابی محصولات پلتفرم اپل در مصاحبه ای در اوایل این ماه گفت: “این یک رویای آینده برای جایگزینی رمزهای عبور نیست.” “این چیزی است که راهی برای جایگزینی کامل رمزهای عبور خواهد بود و اکنون شروع شده است.”

Passkeys تنها یکی از چندین تغییر و ویژگی جدید است که برای iOS 16 و macOS Ventura می‌آید که می‌توانید در راهنماهای مربوطه ما با آن آشنا شوید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا