بررسی تخصصی

Apple Seeds iOS 16.1 و iPadOS 16.1 نامزدهای خود را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد

اپل امروز نسخه‌های کاندید انتشار iOS 16.1 و iPadOS 16.1 را پیش از انتشار عمومی برنامه‌ریزی شده برای دوشنبه، 24 اکتبر به توسعه‌دهندگان فرستاد. نسخه‌های RC یک هفته پس از انتشار نسخه‌های بتا قبلی عرضه می‌شوند.

iOS 16
توسعه دهندگان ثبت نام شده می توانند پروفایل های iOS 16 و iPadOS 16 را از مرکز توسعه دهندگان اپل دانلود کنند و پس از نصب، نسخه بتا از طریق هوا در دسترس خواهد بود.

iOS 16.1 پشتیبانی از Live Activities را معرفی می‌کند، ویژگی اعلان‌های تعاملی که به شما امکان می‌دهد از روی صفحه قفل و در iPhone 14 Pro، جزیره پویا، به‌طور هم‌زمان اتفاقات را زیر نظر داشته باشید.

در حال حاضر نمی‌توان از Live Activities استفاده کرد، زیرا توسعه‌دهندگان هنوز باید برنامه‌های خود را برای اضافه کردن پشتیبانی به‌روزرسانی کنند، اما با راه‌اندازی iOS 16.1 در دسترس خواهد بود. توسعه دهندگان برای شروع آماده سازی برنامه های خود به یک API ActivityKit دسترسی دارند.

این به‌روزرسانی همچنین یک ویژگی جدید شارژ انرژی پاک را در ایالات متحده معرفی می‌کند که برای شارژ انتخابی زمانی که الکتریسیته انتشار کربن کمتری در دسترس است، طراحی شده است، به علاوه پایه‌ای را برای Matter، یک استاندارد خانه هوشمند جدید که اپل قصد دارد از پاییز امسال پشتیبانی کند، ایجاد می‌کند.

موضوع امکان همکاری بین دستگاه های هوشمند شرکت های مختلف را فراهم می کند و اپل، گوگل، سامسونگ، آمازون و دیگران در حال کار بر روی پشتیبانی هستند.

یادداشت های انتشار رسمی اپل به شرح زیر است:

این به‌روزرسانی کتابخانه عکس اشتراک‌گذاری شده iCloud را معرفی می‌کند که به‌روز نگه داشتن عکس‌های خانوادگی شما را آسان می‌کند. این نسخه همچنین پشتیبانی از برنامه‌های شخص ثالث را در Live Activities، پشتیبانی از Apple Fitness+ در iPhone حتی اگر اپل واچ ندارید، اضافه می‌کند و شامل سایر ویژگی‌ها و رفع اشکال برای iPhone شما می‌شود.

کتابخانه عکس مشترک iCloud
– کتابخانه مجزا برای به اشتراک گذاری یکپارچه عکس ها و فیلم ها با حداکثر پنج نفر دیگر
– قوانین راه اندازی به شما امکان می دهد به راحتی عکس های گذشته را بر اساس تاریخ شروع یا افراد موجود در عکس ها هنگام راه اندازی یا پیوستن به یک کتابخانه به اشتراک بگذارید.
– فیلترهای کتابخانه برای جابجایی سریع بین مشاهده کتابخانه مشترک، کتابخانه شخصی شما، یا هر دو کتابخانه با هم
– ویرایش‌ها و مجوزهای مشترک به همه اجازه می‌دهد عکس‌ها را اضافه، ویرایش، مورد علاقه، شرح و حذف کنند
– گزینه اشتراک گذاری در دوربین به شما امکان می دهد عکس هایی را که می گیرید مستقیماً به کتابخانه مشترک ارسال کنید یا تنظیمی را فعال کنید تا وقتی سایر شرکت کنندگان در این نزدیکی با استفاده از بلوتوث شناسایی شدند به طور خودکار به اشتراک گذاشته شود.

فعالیت های زنده
– فعالیت‌های زنده از برنامه‌های شخص ثالث در Dynamic Island و روی صفحه قفل برای مدل‌های iPhone 14 Pro در دسترس هستند

تناسب اندام +
– Apple Fitness+ در آیفون پشتیبانی می شود حتی اگر اپل واچ نداشته باشید

کیف پول
– اشتراک گذاری کلید به شما امکان می دهد تا با استفاده از برنامه های پیام رسانی مانند پیام ها و واتس اپ به طور ایمن ماشین، اتاق هتل و سایر کلیدها را در کیف پول به اشتراک بگذارید.
– حساب پس انداز به مشتریان Apple Card این امکان را می دهد که نقدینگی روزانه خود را با سپرده گذاری در یک حساب پس انداز با بازده بالا افزایش دهند.

صفحه اصلی
– Matter، استاندارد جدید اتصال خانه هوشمند، پشتیبانی می‌شود که طیف گسترده‌ای از لوازم جانبی خانه هوشمند را قادر می‌سازد تا با هم در سراسر اکوسیستم کار کنند.

شارژ انرژی پاک
– تنظیمات جدیدی که می تواند با شارژ انتخابی در صورت وجود برق با انتشار کربن کمتر، ردپای کربن شما را کاهش دهد.

کتاب ها
– با شروع خواندن، کنترل های خواننده به طور خودکار پنهان می شوند

این به‌روزرسانی همچنین شامل رفع اشکال برای آیفون شما نیز می‌شود:
– مکالمات حذف شده ممکن است در لیست مکالمات در پیام ها ظاهر شوند
– محتوای جزیره پویا هنگام استفاده از قابلیت دسترسی در دسترس نیست
– ممکن است CarPlay هنگام استفاده از یک برنامه VPN وصل نشود

در iPad، iPadOS 16 ویژگی Stage Manager را به مدل‌های iPad Pro 2018 و 2020 گسترش می‌دهد و دیگر محدود به M1 ‌iPad Pro و M1 iPad Air نیست. بتا عملکرد نمایش خارجی Stage Manager را حذف می‌کند و این ویژگی در نسخه بتای بعدی باز می‌گردد. پشتیبانی از نمایشگر خارجی به مدل‌های iPad M1 محدود می‌شود، اگرچه مدل‌های قدیمی‌تر iPad Pro اکنون می‌توانند از Stage Manager استفاده کنند.

در طول نسخه بتا، اپل طراحی نماد نوار وضعیت باتری را تغییر داد و یک نشانه بصری از میزان شارژ اضافه کرد. همچنین فونت باتری را تغییر داد، نشانگر شارژ Lock Screen را به روز کرد و اشکال کپی و پیست را برطرف کرد.

سایر ویژگی‌های جدید در به‌روزرسانی شامل برنامه کیف پول قابل حذف، تغییرات در رابط سفارشی‌سازی Lock Screen و موارد دیگر است که جزئیات آن در راهنمای ویژگی‌های iOS 16.1 ما موجود است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا