بررسی تخصصی

شکایت برخی از کاربران آیفون از مشکلات پشتیبان گیری iCloud پس از به روز رسانی به iOS 16.3

به نظر می‌رسد iOS 16.3 بر روی ویژگی پشتیبان‌گیری iCloud برای برخی از افرادی که به نرم‌افزار جدید ارتقا داده‌اند، بر اساس شکایات مربوط به MacRumors انجمن ها و انجمن های پشتیبانی اپل.

ویژگی عمومی iCloud
کاربران تحت تأثیر، پشتیبان‌گیری خودکار iCloud را غیرفعال کرده‌اند، و تلاش برای روشن کردن پشتیبان‌گیری خودکار پیام زیر را نشان می‌دهد: «یک خطای ناشناخته روی داد. لطفاً بعداً دوباره امتحان کنید». با پیغام خطا، جابجایی «Back Up This iPhone» در تنظیمات > Apple ID > iCloud غیرفعال می‌ماند.

به نظر می رسد دارندگان آیفونی که با این مشکل مواجه هستند همچنان می توانند به صورت دستی یک نسخه پشتیبان از iCloud را فعال کنند، اما به نظر می رسد یک باگ iOS 16.3 مانع از عملکرد تنظیمات مطابق انتظار می شود.

برخی از کاربران توانستند با روشن کردن احراز هویت دو مرحله‌ای مشکل را برطرف کنند، که منجر به این گمانه‌زنی شد که اپل تلاش می‌کند افراد را مجبور به استفاده از لایه احراز هویت اضافی کند، اما به نظر می‌رسد که اینطور نیست. احراز هویت دو مرحله ای مشکل همه کاربران را حل نکرده است و برخی از افرادی که احراز هویت دو مرحله ای در ابتدا فعال شده بودند نیز با همین خطا مواجه شده اند. از یک کاربر آسیب دیده در جوامع پشتیبانی اپل:

همین مشکل برای من – iOS 16.3 در آیفون و آیپد – 2factor روشن است و سعی کردم از Apple ID خارج و وارد شوید و راه اندازی مجدد کنید.

MacRumors خواننده GBstoic همچنین از اینکه پشتیبان‌گیری iCloud ابتدا پس از نصب iOS 16.3 کار نمی‌کرد، شکایت کرد، اما دو دستگاه در نهایت حتی با خاموش کردن کلید پشتیبان‌گیری و فعال نبودن احراز هویت دو مرحله‌ای، توانستند به‌طور خودکار پشتیبان‌گیری کنند.

دو تا از دستگاه‌های iOS 16.3 من به‌طور خودکار هنگام شارژ شدن در iCloud پشتیبان‌گیری می‌کنند. این در حالی است که گزینه پشتیبان iCloud خاموش است و من نمی توانم آن را روشن کنم. مطمئن نیستم که مشکل 2FA باشد.

گزارش‌های متعدد حاکی از آن است که برخی از دستگاه‌ها حتی با پیام خطا به پشتیبان‌گیری ادامه می‌دهند، اما این برای همه کاربران صدق نمی‌کند، بنابراین ممکن است مشکلات متعددی وجود داشته باشد که روی iCloud تأثیر بگذارد. در حالی که بیشتر گزارش‌ها از طرف دارندگان آیفون است، این مشکلی است که بر روی iPad نیز تأثیر می‌گذارد و همه دستگاه‌هایی که با مشکلاتی مواجه هستند iOS 16.3 و iPadOS 16.3 را اجرا می‌کنند.

علیرغم گمانه زنی ها مبنی بر اینکه اپل تلاش می کند افراد را مجبور به استفاده از احراز هویت دو مرحله ای کند، به نظر نمی رسد شواهد واقعی مبنی بر این موضوع وجود داشته باشد. پیام خطا به صورت مبهم بیان شده است و اگر اپل برای عملکرد پشتیبان‌گیری iCloud به احراز هویت دو مرحله‌ای نیاز داشت، احتمالاً یک پیام بسیار خاص‌تر وجود داشت که توضیحی را ارائه می‌کرد.

به نظر می رسد که این یک باگ iOS 16.3 است که در به روز رسانی آینده برطرف خواهد شد. در حال حاضر، افرادی که تحت تأثیر قرار گرفته اند می توانند برای ایمن نگه داشتن داده های خود، پشتیبان گیری دستی انجام دهند.

اپل در حال کار بر روی یک به‌روزرسانی iOS 16.3.1 است که می‌تواند شامل رفع مشکلات iCloud باشد، اما هنوز اطلاعاتی درباره زمان انتشار این به‌روزرسانی نرم‌افزاری وجود ندارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا