بررسی تخصصی

آخرین نسخه بتا iOS 16 گزینه های درصد باتری را در حالت کم مصرف به روز می کند

ششمین نسخه بتای iOS 16 که امروز در اختیار توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان بتا عمومی قرار گرفت، عمدتاً بر رفع اشکالات و سایر بهبودهای زیربنایی تمرکز دارد، اما یک تغییر کوچک در ویژگی نوار وضعیت درصد باتری ایجاد می کند که در گذشته معرفی شد. بتا

ios 16 beta 6 باتری درصد کم مصرف
هنگام استفاده از حالت کم مصرف، اکنون می توان نشانگر درصدی را که در نوار وضعیت نشان داده شده است خاموش کرد، کاری که در نسخه بتای قبلی انجام نمی شد. این تغییر ابتدا توسط 9to5Macو برای کسانی که نماد باتری در نوار وضعیت را دوست ندارند نشان دادن درصد مفید است.

iOS 16 بتا 5:
باتری ios 16 حالت کم مصرف بتا 5

iOS 16 beta 6:
باتری ios 16 حالت کم مصرف بتا 6

در iOS 16 بتا 5، فعال کردن حالت کم مصرف به طور خودکار ویژگی درصد باتری را حتی اگر روشن نشده باشد، روشن می کند، بدون اینکه گزینه ای برای روشن کردن حالت کم مصرف بدون نمایش اطلاعات درصد باتری وجود داشته باشد. این دیگر در مورد iOS 16 بتا 6 صدق نمی کند و این دو ضامن دیگر به هم مرتبط نیستند.

اکنون می‌توانید حالت کم مصرف را روشن کنید و در عین حال خواندن درصد باتری را برای نماد باتری نیز خاموش کنید.

درصد باتری یک ویژگی استاندارد نوار وضعیت آیفون تا زمان عرضه آیفون X در سال 2017 بود که به دلیل محدودیت فضا ناشی از بریدگی مورد نیاز برای سخت افزار سیستم دوربین TrueDepth حذف شد. تا پنجمین نسخه بتای iOS 16، نوار وضعیت نمایش تصویری از سطح باتری را نشان می‌داد و برای مشاهده درصد باتری خاص، باید به مرکز کنترل یا بررسی ویجت باتری بروید.

با پنجمین بتا، اپل گزینه روشن کردن درصد باتری را اضافه کرد که عدد روی نماد باتری قرار دارد. این عدد جایگزین نماد باتری معمولی می شود که به مرور زمان با تخلیه باتری جابه جا می شود و به همین دلیل در بین برخی از کاربران محبوبیت نداشته است.

درصد باتری در iPhone X، iPhone XS، iPhone XS Max، iPhone 12، iPhone 12 Pro، iPhone 12 Pro Max، iPhone 13، iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max در دسترس است. در iPhone 11، iPhone XR، iPhone 12 mini یا iPhone 13 mini موجود نیست.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا