بررسی تخصصی

برنامه Books در iOS 16 و iPadOS 16 دوباره طراحی می شود

اپل در iOS 16 و iPadOS 16 طراحی اپلیکیشن Books را بازنگری کرده است، رابط کاربری را ساده کرده و برخی ابزارهای سفارشی سازی جدید را اضافه کرده است.

برنامه Books در iOS 16 و iPadOS 16 دوباره طراحی می شود
در iOS 15، نوار ابزاری در بالای برنامه وجود دارد که امکان دسترسی به فهرست فصل، تنظیمات فونت، ابزارهای جستجو و نشانک ها را فراهم می کند، اما در iOS 16، همه چیز به پایین برنامه منتقل شده است.

برای دسترسی به تنظیمات، یک آیکون منفرد قابل لمس در پایین رابط کتاب وجود دارد. این یک تجربه خواندن بدون حواس‌پرتی را فراهم می‌کند، اما شایان ذکر است که نمی‌توان از آن استفاده کرد.

با ضربه زدن روی دکمه، تمام تنظیمات موجود در برنامه Books نمایش داده می شود. نوار منوی بالایی فهرست محتویات را نشان می دهد، در حالی که گزینه ای برای ضربه زدن به آن برای دیدن همه نشانک ها و هایلایت های خود وجود دارد.

رابط جستجو نیز موجود است و به نظر نمی رسد جستجو به روز شده باشد. یک گزینه با یک ضربه برای قفل کردن جهت، نشانک گذاری یک صفحه و دسترسی به برگه اشتراک وجود دارد.

با ضربه زدن روی Themes and Settings گزینه هایی برای تغییر اندازه فونت و رنگ پس زمینه ظاهر می شود. چند گزینه رنگ جدید در iOS 16 وجود دارد، از جمله خاکستری روشن تر، سایه متفاوت سفید و زرد روشن.

اپلیکیشن ios 16 books 2


می‌توانید پیمایش عمودی را در این رابط فعال کنید، و فعال کردن حالت نور، حالت تاریک، مطابقت با تنظیمات دستگاه یا تطبیق نور محیط با True Tone را انتخاب کنید.

با ضربه زدن روی گزینه ها، فونت های مختلف و گزینه پررنگ شدن متن ظاهر می شود. دسترسی آسان به تنظیمات دسترس‌پذیری برای تنظیم فاصله بین خطوط، فاصله کلمات و فاصله کاراکترها، همراه با تغییر در توجیه کامل وجود دارد. اپل همچنین نحوه چرخش صفحات را تغییر داده است.

در مجموع، تغییرات، گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتری را به برنامه Books در آیفون و آی‌پد می‌آورند و دسترسی به ویژگی‌هایی مانند جستجو و نشانک‌گذاری با وجود این واقعیت که اکنون در یک منو هستند، همچنان تقریباً به همان میزان زمان نیاز دارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا