بررسی تخصصی

به‌روزرسانی‌های سلامت و تناسب اندام iOS 16: ردیابی دارو، مراحل خواب، ردیابی فعالیت آیفون و موارد دیگر

اپل با iOS 16 یک ویژگی جدید مدیریت دارو را به برنامه Health اضافه کرد که به کاربران امکان می دهد داروهای خود را پیگیری کنند تا مطمئن شوند که یک دوز از دست نمی رود. این ویژگی در کنار یک برنامه جدید داروها در اپل واچ کار می کند و برای همه چیز از نسخه تا ویتامین ها مفید است.

ویژگی راهنمای سلامت iOS 16
این راهنما همه چیزهایی را که باید در مورد ویژگی ردیابی دارو و سایر ویژگی‌های جدید برنامه سلامت iOS 16 بدانید را پوشش می‌دهد.

ردیابی دارو

“داروها” بخش جدیدی است که در برنامه Health موجود است، با رفتن به بخش مرور و پیمایش به پایین به داروها یا تایپ آن در نوار جستجوی برنامه Health قابل دسترسی است.

سلامت بخش داروها ios 16


در برنامه داروها، می‌توانید تمام داروهای تجویزی، داروهای بدون نسخه و ویتامین‌هایی را که مصرف می‌کنید وارد کنید تا بتوانید یادآوری مصرف دارو، بررسی تداخلات و موارد دیگر را دریافت کنید.

افزودن داروی ios 16


افزودن دارو به سادگی ضربه زدن روی دکمه افزودن دارو در برنامه Health است. از آنجا می توانید نام دارو یا ویتامین را تایپ کنید یا از دوربین آیفون خود برای اسکن برچسب بطری قرص خود استفاده کنید. افزودن از طریق اسکن ساده است، اما همیشه همه اطلاعات را جمع آوری نمی کند، بنابراین ممکن است لازم باشد دوز و فرم را به صورت دستی انتخاب کنید (قرص، اسپری و غیره).

اسکن برچسب داروی ios 16


از آنجا، می توانید دفعات مصرف دارو را انتخاب کنید. می‌توانید روز یا فاصله‌ای از روزها، روزهای خاصی از هفته را انتخاب کنید یا در صورت نیاز انتخاب کنید، و سپس می‌توانید زمان مصرف دارو را تنظیم کنید.

پزشکی برنامه سلامت ios 16


برای تشخیص سریع و آسان، داروها را می توان با شکل و رنگی متناسب با قرصی که در زندگی واقعی مصرف می کنید، سفارشی کرد.

برنامه سلامت ios 16 دارو را سفارشی می کند


می‌توانید همه داروها و ویتامین‌هایتان را به برنامه Health اضافه کنید، همه چیز را در فهرستی قابل مشاهده کنید.

یادآوری داروها

هنگامی که داروی خود را به برنامه Health اضافه کردید و زمان و روز مصرف آن را تعیین کردید، ‌iPhone برای شما اعلانی ارسال می‌کند که زمان آن فرا می‌رسد. می‌توانید برای همه داروهایی که در برنامه Health برنامه‌ریزی شده‌اند اعلان دریافت کنید.

فهرست سلامتی دارو ios 16


اعلان‌های دارویی به‌عنوان اعلان‌های حساس به زمان طبقه‌بندی می‌شوند و در زمان مشخص شما تحویل داده می‌شوند مگر اینکه تنظیم را لغو کنید.

داروی ورود به سیستم


اعلان‌ها برای همه داروهایی که زمان و یا روز تعیین‌شده‌ای برای مصرف آنها دارند، خودکار هستند.

ثبت دارو

هنگامی که یک اعلان یادآوری ظاهر می‌شود، می‌توانید روی آن ضربه بزنید تا به پنجره بازشو برده شود، جایی که می‌توانید دارویی را به‌عنوان «گرفته‌شده» یا حذف شده علامت‌گذاری کنید. همچنین اگر چندین دارو برای شما برنامه‌ریزی شده است، می‌توانید از گزینه «علامت‌گذاری همه به‌عنوان گرفته‌شده» استفاده کنید. در همان زمان، داروها را می‌توان به‌عنوان ثبت‌شده از فهرست داروها در برنامه Health علامت‌گذاری کرد.

ثبت داروی برنامه سلامت ios 16


برنامه Health می‌تواند داروهایی را که در طول زمان مصرف می‌کنید ردیابی کند، بنابراین می‌توانید بررسی کنید که آیا داروی خود را به طور منظم مصرف می‌کنید یا خیر. می توانید داده ها را بر اساس روز، هفته، ماه، شش ماه و سال سازماندهی شده ببینید.

Apple همچنین در خلاصه سلامتی شما یک “برجسته” داروها را ارائه می دهد که به شما اطلاع می دهد در 28 روز گذشته چند بار دارو مصرف کرده اید.

اپلیکیشن دارویی اپل واچ

در watchOS 9، یک برنامه اختصاصی دارو وجود دارد که می‌توانید برای ثبت سریع‌تر از آن استفاده کنید. می‌توانید هر دارو را به‌صورت جداگانه در برنامه وارد کنید یا از «Log All as Taken» استفاده کنید تا به یک‌باره به آنها دسترسی پیدا کنید. اگر یک دوز را نادیده گرفتید، می توانید گزینه “Skipped” را انتخاب کنید.

ساعت های دارویی 9


برنامه Apple Watch فقط برای علامت گذاری داروها به عنوان مصرف شده است و تمام مدیریت داروها باید در برنامه Health انجام شود.

تداخلات دارویی

برنامه Health مرتباً بررسی می‌کند تا مطمئن شود داروهایی که مصرف می‌کنید تداخلی با یکدیگر ندارند و شما را از مصرف ترکیبی از داروهایی که ممکن است خطرناک باشند، باز می‌دارد.

تداخلات دارویی ios 16

عوارض جانبی دارو و سایر اطلاعات

اگر روی هر دارویی از فهرست برنامه Health خود ضربه بزنید، می‌توانید دکمه «عوارض جانبی» را انتخاب کنید تا در صورت موجود بودن، عوارض جانبی فهرست شده برای آن دارو را مشاهده کنید.

عوارض جانبی داروهای ios 16


همه داروها دارای عوارض جانبی نیستند، و اطلاعات توسط Elsevier، یک شرکت هلندی که در زمینه محتوای پزشکی، از جمله مجموعه کتاب سالانه ScienceDirect در مورد عوارض جانبی دارو، متخصص است، ارائه شده است.

صادرات دارو

در بخش داروها در برنامه سلامت، گزینه ای برای «صادرات فهرست داروها PDF» وجود دارد که همانطور که از نام آن پیداست، یک PDF ساده از داروهایی که مصرف می کنید ایجاد می کند. شما می توانید این لیست را با یک پزشک به اشتراک بگذارید.

ویژگی های خواب

برای کسانی که اپل واچ را برای اهداف ردیابی خواب در رختخواب می‌پوشند، واچ‌OS 9 و iOS 16 قابلیت‌های جدیدی را به ارمغان می‌آورند. خواب ثبت شده توسط اپل واچ به دسته های بیدار، REM، هسته (سبک) و خواب عمیق تقسیم می شود، بنابراین می توانید تصوری از میزان خواب شما در طول شب داشته باشید.

اطلاعات خواب ios 16


اپل واچ زمانی را که به رختخواب می‌روید، مدت زمانی که طول می‌کشد تا بخوابید، چند وقت یک‌بار بیدار می‌شوید و مدت زمانی که در REM، Core و خواب عمیق می‌گذرانید را ردیابی می‌کند.

اپل دسته بندی های مختلف خواب را به صورت زیر تعریف می کند:

  • بیدار – ممکن است در بخش هایی از یک جلسه خواب بیدار شوید. این طبیعی است که مردم گاهی اوقات از خواب بیدار شوند. این امکان وجود دارد که دوباره بخوابید و بیدار شدن در طول شب را به یاد نیاورید.
  • REM – این مرحله از خواب ممکن است در یادگیری و حافظه نقش داشته باشد. در این مرحله، ماهیچه‌های شما آرام‌ترین حالت را دارند و چشمان شما به سرعت از این طرف به سمت دیگر حرکت می‌کنند. این زمانی است که بیشتر رویاهای شما رخ می دهد.
  • هسته – گاهی اوقات از آن به عنوان خواب سبک یاد می شود، این مرحله به اندازه بقیه مهم در نظر گرفته می شود. این مرحله اغلب نشان دهنده بیشتر زمان خواب شما در هر شب است. امواج مغزی که ممکن است برای شناخت مهم باشند در این مرحله رخ می دهند.
  • عمیق – به دلیل الگوهای امواج مغزی به خواب موج آهسته نیز معروف است، این مرحله ای است که بافت های بدن ترمیم می شوند و هورمون های ضروری ترشح می شوند. این مرحله معمولاً در دوره های طولانی تری در نیمه اول جلسه خواب شما اتفاق می افتد.

داده های خواب جمع آوری شده توسط اپل واچ را می توان در بخش “خواب” برنامه Health مشاهده کرد. اکنون می‌توانید داده‌های خواب را به‌جای هفته مشاهده کنید، بنابراین می‌توانید کیفیت خواب خود را به صورت روزانه بررسی کنید.

به غیر از دسته بندی های جدید خواب، عملکرد خواب یکسان است. شما همچنان از همان ویژگی‌های زمان خواب و بیداری استفاده می‌کنید که به گزینه‌های Wind Down و Sleep Focus مرتبط است.

دعوتنامه های اشتراک سلامت

می‌توانید از اعضای خانواده دعوت کنید تا داده‌های خود را با شما در iOS 16 به اشتراک بگذارند و ردیابی اطلاعات سلامتی اعضای سالمند خانواده یا کودکان را آسان می‌کند. پس از دریافت دعوت نامه، شخص می تواند انتخاب کند که کدام داده را با شما به اشتراک بگذارد.

اشتراک گذاری سلامت ios 16

ردیابی فعالیت های تناسب اندام

در iOS 15 و قبل از آن، برای استفاده از برنامه تناسب اندام به اپل واچ نیاز داشتید، اما این در iOS 16 تغییر کرده است.

برنامه تناسب اندام ios 16


می‌توانید از برنامه تناسب اندام با حسگرهای حرکتی آیفون برای ردیابی سطح فعالیت خود استفاده کنید. ‌آیفون می‌تواند قدم‌ها، مسافت پیموده شده را تخمین بزند و تمرین‌های شخص ثالث را ردیابی کند تا جزئیاتی درباره میزان کالری سوزانده‌شده شما در روز ارائه دهد.

بدون اپل واچ، شما محدود به یک هدف حرکت روزانه هستید، بدون اینکه اهداف ورزش و ایستادن در دسترس باشد.

راهنمای بازخورد

درباره ویژگی‌های جدید سلامت و تناسب اندام در iOS 16 سؤالی دارید، ویژگی‌ای را می‌شناسید که از قلم انداخته‌ایم یا می‌خواهید درباره این راهنما بازخورد ارائه دهید؟ اینجا برای ما ایمیل بفرستید

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا