بررسی تخصصی

همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

اپل در iOS 16 تغییرات قابل توجهی را در اپلیکیشن Weather اعمال کرد و انواع جدیدی از اعلان‌ها را اضافه کرد و اطلاعاتی را که می‌توانید در مورد همه چیز از رطوبت گرفته تا دما و دید افزایش دهید، افزایش داد. برای بسیاری از این ویژگی‌های جدید، اپل اطلاعاتی را از Dark Sky، یک برنامه هواشناسی که در سال 2020 خریداری کرد، گنجانده است.


این راهنما همه چیزهای جدید مربوط به آب و هوا را در iOS 16 نشان می‌دهد.

ماژول های آب و هوا

هیچ به روز رسانی قابل توجهی در طراحی کلی برنامه Weather وجود ندارد، اما اپل اطلاعاتی را که در دسترس شما است به روز کرد.

weather app ios 16 modules 2 - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16


اپلیکیشن Weather مدت‌هاست که دارای ماژول‌های کوچکی است که اطلاعاتی را به شما نشان می‌دهد که شامل پیش‌بینی 10 روزه، دمای روزانه، کیفیت هوا، بارش، شاخص UV، زمان غروب/طلوع خورشید، باد، رطوبت، “احساس” دما، دید، و فشار، اما اکنون می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به هر یک از آن ماژول‌ها ضربه بزنید و با ضربه زدن روی نماد در سمت راست بالا، به سرعت بین آن‌ها تعویض کنید.

درجه حرارت

ماژول دما نموداری از دما را در طول روز نشان می‌دهد، از جمله اوج اوج و اوج پایین. این باید مشکلی را که مردم با برنامه هواشناسی iOS 15 داشتند که مشخص نبود زمان اندازه‌گیری پایین‌ترین میزان روزانه را برطرف می‌کرد. این ماژول همچنین یک نمای کلی متنی از شرایط آب و هوایی ارائه می دهد.

ios 16 weather app temperature - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16


در پیش بینی 10 روزه، می توانید به هر روز ضربه بزنید تا نمودار روزانه محدوده دما را ببینید، به علاوه هنوز گزینه ای برای دیدن نقشه دمایی با کد رنگی بزرگتر وجود دارد.

کیفیت هوا

ماژول کیفیت هوا نموداری از شرایط فعلی هوا در منطقه شما به همراه اطلاعات اضافی در مورد پیامدهای سلامت شرایط فعلی و آلاینده اولیه را نشان می دهد. همچنان می‌توانید نقشه کیفیت هوای بزرگ‌تری را نیز ببینید.

اپل برنامه های خود را برای راه اندازی آیپد ارزان قیمت با طراحی پلاستیکی و صفحه کلید لغو کرد
>

ios 16 weather app air quality - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

ته نشینی

ماژول بارش مشابه اطلاعات بارش قبلی موجود است و نقشه ای از محل وقوع طوفان را نشان می دهد. بزرگنمایی یک پیش بینی 12 ساعته باران را ارائه می دهد. همچنین رابطی وجود دارد که جزئیاتی را در مورد میزان کل بارندگی در 24 ساعت گذشته و میزان بارش باران، برف یا برف در چه زمانی ارائه می دهد.

ios 16 weather app precipitation - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

احساس می کند

این ماژول نمودار دمای دومی را ارائه می دهد که رطوبت، باد و سایر عوامل را در نظر می گیرد تا بتوانید ایده بهتری از دمای محیط به دست آورید.

ios 16 weather app feels like - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

شاخص اشعه ماوراء بنفش

ماژول شاخص UV امتیاز فعلی UV و اوج سطوح UV را در طول روز نشان می دهد. همچنین متنی را ارائه می دهد که به شما اطلاع می دهد که آیا محافظت در برابر آفتاب توصیه می شود.

ios 16 weather app uv index - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

غروب خورشید طلوع خورشید

ماژول غروب و طلوع خورشید به شما امکان می دهد بدانید چه زمانی طلوع یا غروب خورشید بسته به زمان روز است و چه زمانی می توانید انتظار اولین و آخرین نور را داشته باشید. همچنین شامل میانگین ماهانه طلوع و غروب خورشید و بازخوانی کل نور روز است.

ios 16 weather app sunset - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

باد

ماژول باد یک خلاصه روزانه، شرایط فعلی باد، و نموداری از سرعت و جهت باد در طول روز را ارائه می دهد.

ios 16 weather app wind - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

رطوبت

ماژول رطوبت نموداری از رطوبت را در طول روز نشان می دهد که به افزایش شش ساعته تقسیم می شود. همچنین رطوبت و نقطه شبنم متوسط ​​را فراهم می کند.

ios 16 weather app humidity - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

دید

ماژول دید محدوده دید را بر حسب مایل در طول روز همراه با خلاصه روزانه ارائه می دهد.

ios 16 weather app visibility - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

فشار

ماژول فشار فشار فعلی، فشار در طول روز و بازخوانی در مورد افزایش یا کاهش فشار را نشان می دهد.

ios 16 weather app pressure - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

اطلاعیه های آب و هوای شدید

اپلیکیشن Weather در iOS 16 قادر است در صورت وجود هشدار آب و هوای شدید در نزدیکی شما، اعلان ارسال کند، بنابراین می‌توانید از طوفان‌های بزرگ باران، سیل، طوفان، امواج گرما، گردباد و غیره مطلع شوید.

Apple Music Sing اکنون در iOS 16.2 Release Candidate موجود است
>

ios 16 weather app severe weather - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16


می توانید هشدارهای آب و هوای شدید را هم برای مکان فعلی خود و هم برای هر مکانی که به برنامه آب و هوا اضافه کرده اید روشن کنید.

به گفته اپل، داده های آب و هوای شدید در استرالیا، کانادا، ژاپن، چین، برزیل، هند، مکزیک، تایلند، ایالات متحده و اکثر کشورها و مناطق اروپا در دسترس است.

صفحه قفل آب و هوا

اگرچه از نظر فنی بخشی از برنامه Weather نیست، اما یک صفحه نمایش قفل آب و هوا در iOS 16 وجود دارد. دمای فعلی را به تصویر می کشد و آثار هنری برنامه Weather را برای مکان شما نشان می دهد. بنابراین اگر هوا آفتابی باشد، خورشید را می‌بینید، یا اگر باران می‌بارد، باران را می‌بینید، همانطور که در برنامه متحرک Weather مشاهده می‌کنید.

ios 16 weather lock screen - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

همچنین تعدادی ویجت مختلف آب و هوا وجود دارد که می توانید به هر یک از صفحه های قفل خود اضافه کنید. یک بازخوانی بزرگتر با دما، شرایط فعلی و بالا/پایین به همراه کیفیت هوا، شاخص UV و گزینه‌های دما وجود دارد.

weather app widgets ios 16 - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

استفاده از ویجت آب و هوا نیازمند فعال شدن خدمات موقعیت مکانی است.

مکان های بیشتر

در iOS 15، فقط می‌توانید تا 20 مکان جایگزین به برنامه Weather اضافه کنید، اما در iOS 16، در مجموع می‌توانید 50 مکان داشته باشید.

برنامه هواشناسی برای iPad

با به‌روزرسانی‌های iOS 16‌/iPadOS 16، بالاخره یک برنامه آب‌وهوا برای iPad وجود دارد. این برنامه مشابه برنامه آب و هوای آیفون است، اما به گونه ای ساخته شده است که با نمایشگر بزرگتر آی پد سازگار باشد.

ipad weather map ipados 16 - همه چیز جدید در برنامه هواشناسی iOS 16

راهنمای بازخورد

آیا در مورد برنامه Weather در iOS 16 سؤالی دارید، از ویژگی‌هایی که حذف کرده‌ایم اطلاع دارید یا می‌خواهید درباره این راهنما بازخورد ارائه دهید؟ اینجا برای ما ایمیل بفرستید

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا