بررسی تخصصی

برنامه هواشناسی iOS 16 با ادغام عمیق تر آسمان تاریک، تعمیرات اساسی قابل توجهی دریافت می کند

اپل در حال بهبودهای قابل توجهی در برنامه داخلی Weather در iOS 16 است و داده های موجود را گسترش می دهد. اکنون می‌توانید روی هر ماژول Weather ضربه بزنید تا اطلاعات مفید دیگری را که قبلاً در iOS 15 موجود نبود، دریافت کنید.

برنامه اصلی هواشناسی iOS 16
برای مثال، با ضربه زدن روی پیش‌بینی اصلی ساعتی یا 10 روزه، پیش‌بینی دقیق‌تری ارائه می‌شود که به شما امکان می‌دهد دمای هر روز را در یک نمای نمودار مشاهده کنید، و تجسم محدوده دما و شرایط آب و هوا را به صورت ساعتی آسان‌تر می‌کند. .

ماژول های برنامه آب و هوا iOS 16 1


اکثر ماژول ها اطلاعات اضافی را به صورت ساعتی ارائه می دهند. با شاخص UV، کاربران می‌توانند تخمین‌های UV را در طول روز ببینند و تصویری از زمان قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش در بالاترین میزان خود دریافت کنند.

ماژول های برنامه آب و هوا iOS 16 2


نمودارهای ساعتی مشابهی برای باد، بارش، رطوبت، دید و فشار وجود دارد. ماژول غروب/طلوع خورشید اطلاعاتی را در مورد اولین نور، غروب طلوع خورشید، آخرین نور و نور کل روز به همراه میانگین طلوع و غروب خورشید ماهانه ارائه می دهد. هنگامی که باران پیش بینی می شود، نمودار باران با فواصل 10 دقیقه ای وجود دارد.

ماژول های برنامه هواشناسی iOS 16 3


اپل همان نقشه‌های بارش، دما و کیفیت هوا را بدون عملکرد اضافه ارائه می‌کند، اما برخی به‌روزرسانی‌های طراحی جزئی برای اصلاح ظاهر وجود دارد.

نقشه های گرمای بارش آب و هوا ios 16


برنامه به روز شده Weather همچنین اکنون هشدارهایی را برای آب و هوای شدید ارائه می دهد، اگرچه این به مناطق انتخابی محدود می شود. اپل می گوید که همه ویژگی های Weather در همه کشورها در دسترس نخواهد بود.

برای ارائه اطلاعات بیشتر از طریق ماژول های آب و هوا، اپل از داده های Dark Sky استفاده می کند، برنامه هواشناسی که در سال 2020 خریداری کرد. Dark Sky در 6 ژوئن پست وبلاگ خود را به روز کرد تا روشن کند که فناوری پیش بینی آسمان تاریک بهبود یافته و در آب و هوا یکپارچه شده است. پیش بینی، برنامه جدید آب و هوا را تقویت می کند.

فناوری Dark Sky نیز پشت WeatherKit، یک API جدید برای توسعه دهندگان است. WeatherKit طوری طراحی شده است که به کاربران امکان می دهد داده های پیش بینی آب و هوا را در برنامه های خود بگنجانند. به گفته اپل، WeatherKit به برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا شرایط آب و هوایی فعلی و پیش‌بینی ساعتی 10 روزه دما، بارش، باد، شاخص UV و موارد دیگر را همراه با بارش دقیقه به دقیقه برای ساعت آینده و هشدارهای شدید آب و هوا در مناطق انتخابی ارائه دهند. .

همانطور که در اوایل این هفته اشاره کردیم، اپل با iPadOS 16 برای اولین بار اپلیکیشن Weather را به iPad می آورد. این برنامه مشابه برنامه هواشناسی iOS 16 است، اما به لطف نمایشگر بزرگتر، اطلاعات بیشتری در یک صفحه در دسترس است.

نقشه آب و هوای iPad ipados 16


همچنین یک برنامه آب و هوای اختصاصی در macOS Ventura وجود دارد، که مشابه برنامه‌های هواشناسی iOS و iPadOS است که برابری ویژگی‌ها را در میان دستگاه‌های اپل به ارمغان می‌آورد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا