بررسی تخصصی

ویژگی‌های iOS 17.1: ویژگی‌های جدید iOS 17.1

اپل امروز iOS 17.1 را منتشر کرد و مجموعه ای از ویژگی های جدید را برای آیفون هایی که سیستم عامل iOS 17 را اجرا می کنند، معرفی کرد. در حالی که اپل در یادداشت‌های انتشار خود برخی از موارد اضافه شده جدید را مشخص کرده است، چندین ویژگی مخفی نیز وجود دارد که ذکر نشده است.

ویژگی‌های iOS 17.1: ویژگی‌های جدید iOS 17.1
در این راهنما، تمام ویژگی‌های اضافه شده و تغییراتی که در iOS 17.1 پیدا کرده‌ایم جمع‌آوری کرده‌ایم.

AirDrop از طریق اینترنت

اگر از محدوده شخصی که با او به اشتراک می گذارید خارج شوید، اکنون می توان انتقال AirDrop را از طریق اتصال سلولی یا Wi-Fi انجام داد. این بدان معناست که در صورت انتقال تعداد زیادی فایل، مجبور نخواهید بود به کسی نزدیک شوید.

ios 17 1 airdrop
در قسمت AirDrop منوی تنظیمات یک کلید جدید «خارج از محدوده» وجود دارد که می‌توانید آن را تغییر دهید تا انتقال از طریق تلفن همراه مجاز یا غیرمجاز باشد.

موارد دلخواه Apple Music

می‌توانید آهنگ‌ها، آلبوم‌ها، فهرست‌های پخش و هنرمندان مورد علاقه خود را در برنامه موسیقی iOS 17.1. موسیقی مورد علاقه به کتابخانه اضافه می شود و توصیه ها را بهبود می بخشد. برگزیدن جایگزین سیستم قبلی “عشق” می شود و می توان از ویجت در حال پخش صفحه قفل در حال پخش استفاده کرد.

موسیقی سیب مورد علاقه
یک ستاره در کنار یک آهنگ در یک آلبوم به این معنی است که آن آهنگ مورد علاقه است، در حالی که یک نقطه در کنار آهنگی است که بیشترین پخش شده است. با سیستم علاقه مندی ها، برنامه Music اکنون آهنگ هایی را برای اضافه کردن به لیست های پخش پیشنهاد می کند تا محتوای شما تمام نشود.

پیشنهاد آهنگ اپل موزیک
در نهایت، اپل قصد دارد یک لیست پخش آهنگ های مورد علاقه ارائه دهد و لیست های پخش مشترک را ارائه دهد، اما به نظر می رسد این ویژگی ها هنوز اجرا نشده اند.

لیست های پخش موزیک اپل

iOS 17.1 گزینه‌های آثار هنری فهرست پخش همسان رنگی را ارائه می‌کند که می‌توانند به عنوان یک گزینه سفارشی‌سازی جدید برای لیست‌های پخش شما انتخاب شوند. هشت سبک آثار هنری وجود دارد که دارای اشکال هندسی و شیب هستند، با رنگ‌هایی که از آثار هنری آلبوم اولین آهنگ در لیست پخش بیرون کشیده شده‌اند.

ویژگی آثار هنری فهرست پخش iOS 17 1

پخش سریع آهنگ های مورد علاقه

اگر به مدت طولانی روی نماد Apple Music در صفحه اصلی فشار دهید، اکنون می توانید گزینه “Play Favorite Songs” را انتخاب کنید.

روی اپل واچ دوبار ضربه بزنید

Double Tap در آپدیت watchOS 10.1 فعال است که در مرحله آزمایشی نیز قرار دارد و تنظیمات مربوط به آن را می توان با استفاده از اپلیکیشن Apple Watch مدیریت کرد.

ساعت 10 1 دو شیر

Double Tap به دارندگان Apple Watch Series 9 و Apple Watch Ultra 2 این امکان را می دهد تا با ضربه زدن به انگشتان شست و اشاره خود با یک دست اپل واچ را کنترل کنند. از این ژست می‌توان برای باز کردن Smart Stack، پاسخ دادن/پایان دادن به تماس‌ها، پخش/مکث موسیقی، توقف آلارم‌ها و تایمرها و موارد دیگر استفاده کرد.

گزینه های نمایش StandBy

اپل یک بخش جدید “نمایش” را به بخش StandBy در برنامه تنظیمات اضافه کرد که برخی از گزینه های سفارشی سازی جدید را در خود جای داده است. صفحه نمایش را می توان طوری تنظیم کرد که به طور خودکار، پس از 20 ثانیه یا هرگز خاموش شود.

تنظیمات صفحه نمایش آماده به کار iOS 17 1
عملکرد Night Mode موجود که رنگ قرمز اضافه می کند و صفحه را کم نور می کند، به این بخش منتقل شده است، همانطور که جابجایی Motion to Wake نیز انجام شده است. بخش Display همچنین جایگزین کلید قبلی Always On می شود که نمایشگر را به خاموش کردن هوشمند محدود می کرد.

به روز رسانی دکمه اکشن

در iOS 17.1، اپل عملکرد Action Button را تغییر داد تا از انجام برخی اقدامات در زمانی که آیفون در جیب یا کیف است جلوگیری کند. عملکردهای دوربین، چراغ قوه، یادداشت صوتی، فوکوس و ذره‌بین با فشار دادن دکمه Action، اگر آیفون در جیب قرار گیرد، دیگر فعال نمی‌شوند.

ترجمه دکمه اکشن آیفون 15 پرو
اقداماتی که در جیب فعال می شوند مانند عملکرد بی صدا و میانبر همچنان می توانند در حالی که آیفون در داخل جیب است با فشار دادن طولانی دکمه Action فعال شوند، اما سایر ویژگی ها غیرفعال هستند.

موجودی بانک بریتانیا در برنامه کیف پول

کاربران بریتانیایی می‌توانند حساب‌های بانکی خود را به برنامه کیف پول در iOS 17.1 اضافه کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهد مانده حساب، پرداخت‌ها، خریدها و سپرده‌های خود را ببینند.

حساب بانکی انگلستان کیف پول اپل ۲

برنامه کیف پول و کارت‌های کشف

US Discover کاربرانی که کارت‌های اعتباری خود را به کیف پول اپل اضافه می‌کنند، می‌توانند کل موجودی کارت و تاریخچه تراکنش‌های خود را مستقیماً در آیفون با iOS 17.1 مشاهده کنند.

اپلیکیشن کتاب ها

بخش “Reading Now” در برنامه Apple Books به “Read Now” تغییر نام داده است.

نشانگر چراغ قوه جزیره دینامیک

وقتی چراغ قوه در آیفون 14 پرو، آیفون 14 پرو مکس، آیفون 15 یا آیفون 15 پلاس فعال می شود، اکنون نماد چراغ قوه در جزیره دینامیک وجود دارد که به شما اطلاع می دهد که روشن است. نماد چراغ قوه برای جزیره پویا قبلا به آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس محدود می شد.

چراغ قوه جزیره پویا

پشتیبانی کنترلر

iOS 17.1 از کنترلر Nintendo Switch N64 پشتیبانی می کند.

گسترش تصویر زمینه

هنگامی که در حال تنظیم یک تصویر زمینه جدید هستید، اپل گزینه “Extend” را اضافه کرده است که در صورت عدم تناسب تصویر با نمایشگر می توان از آن استفاده کرد.

عکس درهم

هنگامی که یک Photo Shuffle Lock Screen را در iOS 17.1 اضافه می‌کنید، می‌توانید آلبوم خاصی از عکس‌ها را انتخاب کنید که در صفحه قفل نمایش داده می‌شوند نه اینکه به گزینه‌های از پیش انتخاب شده اپل مانند افراد، حیوانات خانگی یا طبیعت تکیه کنید.

هنگام انتخاب هر یک از تصاویر اصلی Photo Shuffle، به صفحه سفارشی‌سازی وارد می‌شوید که در آن می‌توانید آلبوم موارد دلخواه خود را انتخاب کنید یا هر آلبوم دیگری را که ایجاد کرده‌اید انتخاب کنید و به شما کنترل کامل بر روی تصاویری که در صفحه قفل نشان داده می‌شوند، می‌دهد. قبلاً ابزاری برای انتخاب دستی عکس‌ها وجود داشت، اما امکان انتخاب کل آلبوم سریع‌تر است.

ios 17 1 photo shuffle
فرکانس Photo Shuffle در هنگام ضربه زدن، در حالت قفل، ساعتی یا روزانه یکسان می ماند.

قابلیت دسترسی

در آیفون‌های دارای جزیره پویا، اکنون با استفاده از قابلیت Reachability، پس‌زمینه مشکی را مشاهده خواهید کرد. در نسخه‌های قبلی iOS 17، یک نسخه تار از تصویر زمینه دستگاه نشان داده شد. تغییر پس‌زمینه مشکی باعث می‌شود که در هنگام استفاده از Reachability، Dynamic Island دو بار نمایش داده نشود.

قابلیت دسترسی ios 17 1

پشتیبانی از کلید Home برای Matter Locks

اگر یک قفل مجهز به Matter دارید که به HomeKit اضافه کرده‌اید، اکنون می‌توانید آن را در صورتی که از ویژگی Home Key پشتیبانی می‌کند به برنامه Wallet اضافه کنید.

قفل کلید خانه Yale

همگام سازی زمان صفحه نمایش

طبق گفته اپل، اکنون تنظیمات Screen Time در دستگاه‌ها بهتر همگام‌سازی می‌شوند. این تغییر به شکایات والدینی می‌پردازد که متوجه شدند تنظیمات زمان صفحه بازنشانی می‌شود یا در بین دستگاه‌ها همگام‌سازی نمی‌شود و به کودکان دسترسی بیشتری نسبت به آنچه در نظر گرفته شده است، می‌دهد.

Screen Time iOS 16

برنامه مجله

هیچ نشانه ای از برنامه وعده داده شده Journal در iOS 17.1 وجود ندارد، اما در کد به پیشنهادات Journaling اشاره شده است که نشان می دهد ممکن است خیلی زود از راه برسد.

جدید برای iPad

به روز رسانی iPadOS 17 پشتیبانی از USB-C Apple Pencil را اضافه می کند.

پورت مخفی USB-C جدید Apple Pencil در ویدیوی دستی نشان داده شد

بهینه سازی های تشخیص تصادف

اپل در iOS 17.1 ویژگی Crash Detection را در مدل های آیفون 14 و آیفون 15 بهینه سازی کرده است. اپل چندین بار Crash Detection را تغییر داده است تا از فعال شدن تصادفی آن در استراحتگاه های اسکی و پارک های تفریحی جلوگیری کند.

تشخیص تصادف اتومبیل آیفون 14

رفع محدودیت شارژ 80٪

با مدل‌های آیفون 15، اپل ضامنی اضافه کرد که از شارژ بیش از 80 درصدی دستگاه‌ها جلوگیری می‌کند تا باتری آن برای مدت طولانی‌تری سالم بماند. در iOS 17، آیفون می‌توانست این تنظیم را نادیده بگیرد و 80 درصد شارژ شود، اما پس از دومین بروزرسانی بتا دیگر این اتفاق نمی‌افتد.

ios 17 1 80 درصد شارژ

رفع اشکال پیام ها

iOS 17.1 به مشکل عملکرد جستجو در برنامه Messages در iOS 17 رسیدگی می‌کند. برخی از کاربران آیفون 15 پس از انتقال داده‌های خود از آیفون قدیمی‌تر، می‌توانند پیام‌های قدیمی‌تر را جستجو کنند. ویژگی جستجوی پیام‌ها فقط برای پیام‌های اخیر کار می‌کند، اما به‌روزرسانی این مشکل را برطرف می‌کند.

ثابت ماندگاری تصویر نمایش داده شود

iOS 17.1 مشکلی را برطرف می‌کند که «ممکن است باعث تداوم تصویر نمایشگر شود»، مشکلی که در چندین مدل آیفون، به‌ویژه آیفون 15 مشاهده شده است. چند نفر از دارندگان آیفون 15 پرو شکایت کردند که پس از راه اندازی آیفون شاهد «سوختگی صفحه نمایش» شدیدی بوده اند، اما مشخص شد که این مشکل حفظ تصویر مبتنی بر نرم افزار بوده است.

رفع اشکال بیشتر

  • مشکلی را حل می کند که در آن نام تماس گیرندگان ورودی ممکن است زمانی که در تماس دیگری هستید ظاهر نشود
  • مشکلی را برطرف می‌کند که در آن آهنگ‌های زنگ سفارشی و خریداری‌شده ممکن است به‌عنوان گزینه‌هایی برای آهنگ متن شما ظاهر نشوند
  • مشکلی را که ممکن است باعث پاسخگویی کمتر صفحه کلید شود برطرف می کند

ادامه مطلب

برای اطلاعات بیشتر در مورد آنچه در iOS 17 گنجانده شده است، ما یک خلاصه اختصاصی iOS 17 داریم.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا