بررسی تخصصی

iOS 17 به شما امکان می دهد گذرواژه های iCloud Keychain را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید

اپل در چند سال گذشته مدیریت رمز عبور را بهبود بخشیده است تا مردم را تشویق کند از رمزهای عبور جداگانه و غیرقابل حدس زدن برای هر سایت استفاده کنند، و آخرین پیشرفت به اشتراک گذاری رمز عبور اضافه می کند.

رمزهای عبور مشترک ios 17
در iOS 17، Family Passwords به گونه ای طراحی شده است که به شما امکان می دهد رمز عبور و رمز عبور خود را با دوستان و اعضای خانواده به اشتراک بگذارید. با استفاده از بخش گذرواژه‌ها در برنامه تنظیمات، می‌توانید گروهی از افراد برای اشتراک‌گذاری رمزهای عبور ایجاد کنید.

با استفاده از فرآیند راه اندازی، می توانید مخاطبین مورد اعتماد را برای اشتراک گذاری اطلاعات انتخاب کنید. هر فردی که در گروه است می تواند رمز عبور و رمز عبور را برای اشتراک گذاری با دیگران انتخاب کند. برای مثال، می‌توانید گذرواژه‌ها را در سرویس‌های پخش آنلاین و سایت‌های پرداخت صورت‌حساب بدون نیاز به اشتراک‌گذاری رمز عبور برای بانک خود به اشتراک بگذارید.

می‌توانید پس از ایجاد گروه، پسوردهای خاصی را برای اشتراک‌گذاری انتخاب کنید و سپس افراد گروه می‌توانند رمز عبور خود را آپلود کنند. هر شرکت‌کننده می‌تواند رمزهای عبور را ویرایش و اضافه کند، با تغییراتی که در کل گروه همگام‌سازی می‌شوند. گزینه هایی برای ایجاد چندین گروه وجود دارد، بنابراین می توانید یک گروه با همسر و فرزندان و سپس یک گروه جداگانه با یک همسر یا گروهی از هم اتاقی ها و دوستان داشته باشید.

شخصی که گروه را ایجاد کرده است می تواند افراد را به دلخواه خود اضافه و حذف کند و همچنین کل گروه را می توان حذف کرد. برای افزودن افراد به یک گروه نیاز است که فرد در لیست مخاطبین شما باشد و همچنین همه باید به‌روزرسانی iOS 17 را اجرا کنند.

مانند گذرواژه‌های معمولی، رمزهای عبور مشترک در iCloud Keychain ذخیره می‌شوند و رمزگذاری شده‌اند. کلیدهای عبور، جایگزین تأیید شده توسط دستگاه اپل برای رمزهای عبور، نیز می توانند به اشتراک گذاشته شوند.

اضافه شدن اشتراک‌گذاری رمز عبور چند کاربره، عملکرد رمز عبور داخلی رایگان اپل را به برنامه‌های شخص ثالث مانند 1Password و LastPass نزدیک‌تر می‌کند، زیرا قبلاً هیچ راه ساده، رایگان و مطمئنی برای اشتراک‌گذاری رمز عبور بین کاربران دستگاه اپل وجود نداشت.

داستان های محبوب

شرکت الکترونیک برزیلی اختلافات طولانی مدت علامت تجاری آیفون را احیا کرد

اپل درگیر یک مناقشه طولانی مدت در مورد علامت تجاری آیفون در برزیل بوده است که امروز توسط IGB Electronica، یک شرکت برزیلی لوازم الکترونیکی مصرفی که در ابتدا نام “iPhone” را در سال 2000 ثبت کرد، احیا شد. تلاش برای دریافت حقوق انحصاری علامت تجاری “iPhone”، اما در نهایت از دست رفت و اکنون پرونده به …

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا