بررسی تخصصی

iPadOS 16 شامل حالت داخلی برای تست Stage Manager در iPad های قدیمی است

در میان بحث‌های پیرامون Stage Manager و الزامات سخت‌افزاری آن، تحقیقات نشان داده است که iPadOS 16 در واقع دارای یک حالت داخلی است که به اپل اجازه می‌دهد تا ویژگی چندوظیفه‌ای را در iPad‌هایی که تراشه M1 ندارند، آزمایش کند.

مدیر مرحله ipados 16
کد پیدا شده توسط 9to5Mac گزارش شده است که در نرم‌افزار بتا به یک تنظیمات داخلی اشاره می‌کند که «Chamois» (نام رمز Stage Manager) را برای «دستگاه‌های قدیمی» فعال می‌کند، یا به عبارت دیگر، مدل‌های آی‌پد فاقد پردازنده M1 هستند که اپل برای ارائه تجربه‌ای «پاسخگوی آنی» لازم می‌داند. .

وجود حالت داخلی با نظرات کریگ فدریگی، رئیس مهندسی نرم افزار اپل در مصاحبه اخیر با فوربس، که در آن او گفت که آزمایش داخلی نشان داده است که آیپدهای غیر M1 نمی توانند تجربه Stage Manager را که اپل در نظر داشت ارائه دهند.

او گفت: «ما برخی از نمونه‌سازی‌های اولیه خود را با این سیستم‌ها آغاز کردیم و خیلی زود مشخص شد که نمی‌توانیم تجربه‌ای را که با آن‌ها طراحی می‌کردیم، ارائه کنیم. “مطمئناً، ما دوست داریم هر گونه تجربه جدیدی را به هر وسیله ای که می توانیم بیاوریم، اما همچنین نمی خواهیم تعریف یک تجربه جدید را متوقف کنیم و بهترین پایه را برای آینده در آن تجربه ایجاد نکنیم. و ما واقعاً می توانیم فقط با ساختن روی M1 این کار را انجام دهید.”

وجود حالت داخلی برای آزمایش Stage Manager در آی‌پدهای قدیمی‌تر، تضمینی برای کارکرد این ویژگی بر روی این دستگاه‌ها آنطور که اپل در نظر داشته است، نیست، اما احتمالاً به بحث پیرامون اینکه آیا اپل در مورد محدودیت‌های سخت‌افزاری آی‌پدها کاملاً پیش‌رو است یا خیر می‌افزاید. که فاقد تراشه M1 هستند.

در بیانیه ای که هفته گذشته توسط رنه ریچی به اشتراک گذاشته شد، اپل اظهار داشت که Stage Manager “نیازمند حافظه داخلی بزرگ، فضای ذخیره سازی فوق العاده سریع و صفحه نمایش خارجی انعطاف پذیر I/O است که همگی توسط آیپدها با تراشه M1 ارائه می شوند.”

Stage Manager به کاربران این امکان را می دهد که اندازه برنامه های iPad را به پنجره های همپوشانی تغییر دهند تا تجربه چندوظیفه ای بهتری داشته باشند. همچنین از نمایشگر خارجی با وضوح حداکثر 6K پشتیبانی می کند و به کاربران اجازه می دهد تا با حداکثر چهار برنامه در iPad و حداکثر چهار برنامه روی صفحه نمایش خارجی به طور همزمان کار کنند.

برخی از کاربران این سوال را مطرح کرده‌اند که چرا اپل به Stage Manager اجازه نمی‌دهد با محدود کردن وضوح صفحه نمایش خارجی یا محدود کردن تعداد برنامه‌هایی که می‌توان همزمان از آنها استفاده کرد، روی دستگاه‌های قدیمی‌تر کار کند. دیگران اشاره کرده اند که Stage Manager نیز در macOS Ventura قرار دارد که روی مک های اینتل که در اوایل سال 2017 منتشر شدند، کار می کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا