بررسی تخصصی

تشخیص تصادف خودروی آیفون 14 همچنان تماس‌های نادرست 911 را راه‌اندازی می‌کند و دیسپچرها را مجبور می‌کند منابع را به دور از شرایط اضطراری واقعی تخصیص دهند.

علی‌رغم بهینه‌سازی‌هایی که در به‌روزرسانی iOS 16 در ماه نوامبر انجام شد، ویژگی تشخیص تصادف آیفون 14 همچنان به طور تصادفی با 911 تماس می‌گیرد، زمانی که کاربر ممکن است در حال ترن هوایی، اسکی یا انجام فعالیت‌های فیزیکی دیگری باشد که دستگاه به اشتباه آن را تصادف رانندگی می‌کند.


ویژگی تشخیص تصادف آیفون 14 از مجموعه‌ای از سنسورهای روی دستگاه استفاده می‌کند تا اگر فکر می‌کند کاربری در تصادف خودرو نقش داشته است، با خدمات اضطراری تماس می‌گیرد. از زمانی که این ویژگی با آیفون‌ها و مدل‌های اپل واچ جدید در ماه سپتامبر راه‌اندازی شد، 911 و اعزام‌کننده‌های اضطراری در سراسر ایالات متحده هجوم تماس‌هایی را از دستگاه‌های آیفون 14 مشاهده کردند که به‌طور تصادفی تشخیص تصادف خودرو را راه‌اندازی کردند، حتی اگر تصادف خودرویی رخ نداده باشد.

در میان گزارش‌هایی مبنی بر تماس‌های نادرست، اپل iOS 16.1.2 را در ماه نوامبر منتشر کرد که به گفته خودش «بهینه‌سازی‌های تشخیص خرابی» را انجام داده است، بدون اینکه مشخص کند چه تغییراتی بیشتر است. با وجود بهینه‌سازی‌های به‌روزرسانی، این موضوع همچنان به عنوان یک مشکل برای مجریان قانون با آن مواجه است. همانطور که این هفته توسط خبرگزاری محلی گزارش شده است کلرادو سان، 911 مرکز اعزام در شهرستان های سراسر ایالت شاهد افزایش 911 تماس اسکی بازان بوده اند، زیرا آیفون 14 و مدل های جدیدتر اپل واچ سقوط اسکی را به اشتباه تعبیر کرده اند.

آخر هفته گذشته، توزیع کنندگان در مرکز سامیت کانتی 911، 71 اعلان تصادف خودکار را از آیفون اسکی بازان و ساعت های اپل در چهار منطقه اسکی شهرستان ارائه کردند. هیچ کدام از آنها درگیر یک اورژانس نبودند.

اپراتورهای اعزامی در شهرستان‌های گراند، ایگل، پیتکین، روت و سامیت – محل قرارگیری 12 تپه اسکی بسیار شلوغ – شماره‌های بی‌سابقه تماس‌های خودکار را از تلفن‌های اپل و ساعت‌های اسکی بازان دریافت می‌کنند و منابع پاسخ اضطراری را محدود می‌کنند. هنگامی که یک تماس با 911 وارد می شود، هر تماس به ترتیبی که به آن رسیده رسیدگی می شود، بنابراین یک تماس خودکار از تلفن اسکی باز می تواند پاسخ به تماس گیرنده 911 را در شرایط اضطراری واقعی به تاخیر بیاندازد.

ترینا دامر، مدیر موقت مرکز 911 در سامیت کانتی، گفت: توزیع کنندگان 911 برای نادیده گرفتن یک تماس آموزش ندیده اند، به این معنی که حتی تماس های تصادفی ناشی از ویژگی آیفون 14 باید رسیدگی شود و منابع برای آن تخصیص داده شود. دامر ادامه داد: “این تماس‌ها شامل منابع عظیمی است، از اعزام‌کننده‌ها گرفته تا معاونان و گشت‌های اسکی. و من فکر نمی‌کنم که ما هرگز یک رویداد اضطراری واقعی داشته‌ایم.”

Withings مقیاس جدید و سرویس Health+ Smart 'Body Comp' را راه اندازی کرد
>

تماس‌های تصادفی بر مراکز اورژانس فشار می‌آورد که باید منابع را به دور از اورژانس واقعی تخصیص دهند، به‌ویژه که تماس‌های 911 به ترتیب و پشت سر هم انجام می‌شوند. دامر خاطرنشان کرد: «ما کاملاً منابع ضروری را از افرادی که به آن نیاز دارند به سمت یک ویژگی روی تلفن منحرف می کنیم. به گفته مدیر این شهرستان، در شهرستان پیتکین، مرکز 911 روزانه 20 مورد از این تماس‌های تصادفی ناشی از ویژگی تشخیص تصادف آیفون 14 را دریافت می‌کند.

مرکز 911 شهرستان پیتکین روزانه 15 تا 20 مورد از این تماس‌های خودکار را از چهار منطقه اسکی این شهرستان دریافت می‌کند. برت لوب، مدیر مرکز 911 شهرستان پیتکین، گفت که دیسپچرها سعی می‌کنند به هر تماسی پاسخ دهند، اما اغلب اوقات تماس با اسکی‌بازی که تلفنش در جیب عمیق است، بی پاسخ می‌ماند.

Loeb معمولاً یک یا دو اپراتور دارد که با 911 تماس می گیرند و تماس های اضطراری موجود را می توان به حالت تعلیق درآورد تا تماس های دریافتی از آیفون را مشاهده کند. در حالی که تیم او به کوهنوردان سقوط کرده و ساکنانی که ساعت‌هایشان هنگام سقوط به خدمات اورژانس اطلاع داده و نیاز به کمک دارند، کمک کرده است، تا کنون هیچ مورد اضطراری واقعی از تماس‌های خودکار از پیست‌های اسکی وجود نداشته است.

مارک ونتورث، مدیر مرکز ارتباطات ایمنی عمومی Vail، خاطرنشان کرد: در یک نمونه در اداره پلیس Vail در Vail، کلرادو، تشخیص تصادف اتومبیل آیفون 14 با موفقیت 911 را برای یک تصادف واقعی فراخوانی کرد. زندگی می کند.

اپل سومین بتای بازبینی شده iOS 16 و iPadOS 16 را برای توسعه دهندگان منتشر کرد
>

به گفته مدیر این شهرستان، در سامیت کانتی، به‌روزرسانی iOS 16.1.2 برای رفع این مشکل کار چندانی انجام نداد. جیمی فیتز سیمونز، کلانتر شهرستان گفت: “اما ما شاهد تغییر تعدادمان نبودیم. ما روزانه 20 عدد را می بینیم، و این باعث هدر رفتن شدید منابع ما می شود.”

FitzSimons خاطرنشان می‌کند که نگرانی‌های خود را با پاسخ‌های گزارش‌شده مبنی بر آگاهی شرکت از این موضوع با اپل در میان گذاشته است. ما در حال ارتباط با اپل هستیم تا آنها را به توجه بیشتر به این موضوع جلب کنیم، اما به نظر می رسد که ما در حال تلاش برای تبدیل یک کشتی جنگی در وان حمام هستیم.”

تشخیص تصادف خودرو در تمام مدل‌های آیفون 14 و اپل واچ سری 8، اپل واچ اولترا و نسل دوم اپل واچ SE موجود است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا