بررسی تخصصی

آزمایش نشان می‌دهد که میزان خالی شدن باتری کاغذ دیواری شما در نمایشگر همیشه روشن آیفون ۱۴ پرو چقدر است.

با معرفی نمایشگر همیشه روشن در آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس، بسیاری از کاربران به این فکر کرده اند که این ویژگی چقدر بر عمر باتری تأثیر می گذارد. یک ویدیوی جدید نگاهی دقیق به میزان تخلیه باتری با نمایشگر همیشه روشن دارد و اینکه آیا خاموش کردن کاغذدیواری این تخلیه را کاهش می‌دهد یا خیر.

در زمان راه‌اندازی، کاربران قادر به شخصی‌سازی جنبه‌های مختلف نمایشگر همیشه روشن نبودند، اما از زمان به‌روزرسانی iOS 16.2 که ماه گذشته منتشر شد، اپل گزینه‌هایی را به کاربران داده است تا در زمانی که صفحه قفل کم‌نور است، تصویر زمینه و اعلان‌ها را فعال یا غیرفعال کنند.

با غیرفعال کردن کاغذدیواری، صفحه نمایش همیشه روشن به غیر از ساعت، تاریخ، هر ویجتی که در صفحه قفل iOS خود تنظیم کرده‌اید و اعلان‌های اخیر، در صورت فعال بودن، سیاه می‌شود. YouTuber PhoneBuff آزمایش کرد که آیا فعال یا غیرفعال کردن تصویر زمینه بر عمر باتری کلی آیفون تأثیر می گذارد یا خیر.

شارژ باتری آیفون 14 پرو آی او اس 162
در این آزمایش مشخص شد که با فعال کردن والپیپر برای نمایشگر همیشه روشن، آیفون 14 پرو حدود 0.8 درصد در ساعت تخلیه می‌کند، در حالی که این میزان برای تصویر زمینه غیرفعال در صفحه نمایش همیشه روشن 0.6 درصد در ساعت است.

در این ویدئو، PhoneBuff همچنین فناوری نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو را با سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا مقایسه کرد. یکی از نکات جالبی که در این مقایسه یافت شد این بود که با گذشت زمان، Galaxy S22 Ultra ساعت را روی صفحه نمایش همیشه روشن به اطراف حرکت می داد، احتمالاً برای جلوگیری از سوختن OLED از یک تصویر ثابت در نمایشگر برای مدت طولانی نمایش داده می شود.

در آیفون، چنین چیزی رخ نمی دهد، زیرا زمان و سایر اطلاعات در جای خود باقی می مانند. آیفون 14 پرو و ​​گلکسی اس 22 اولترا در طول آزمایش با سرعت یکسانی تخلیه شدند و پس از 24 ساعت نمایشگر همیشه روشن به 84 درصد رسیدند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا