بررسی تخصصی

iPhone 14 Pro: چگونه محتوای Dynamic Island را خاموش کنیم

هنگامی که اپل از جدیدترین مدل‌های آیفون 14 پرو خود رونمایی کرد، بسیاری از مردم از ادغام خلاقانه عملکردهای نرم‌افزاری با بریدگی قرص‌دار در بالای صفحه، که اپل آن را «جزیره پویا» می‌نامد، شگفت‌زده شدند.

Dynamic Island Thumb Alt
پیکسل‌های نمایشگر در اطراف جزیره دینامیک آن را در یک منطقه قرص‌شکل ادغام می‌کنند که اندازه و شکل آن را تغییر می‌دهد تا انواع مختلف هشدارها، اعلان‌ها و تعاملات را در خود جای دهد و آن را به نوعی مرکز اطلاعات جلو و مرکز تبدیل می‌کند.

اما اگر محتوایی را که در Dynamic Island ظاهر می‌شود، حواس‌پرت‌کننده پیدا کنید، به‌خصوص زمانی که می‌خواهید روی چیز دیگری روی صفحه نمایش آیفون خود تمرکز کنید، چه؟

متأسفانه، در حال حاضر راهی برای غیرفعال کردن محتوای Dynamic Island وجود ندارد، زیرا رفتار آن در iOS 16 ساخته شده است. با این حال، اگر حواس‌تان به انیمیشن‌های آن پرت شد، می‌توانید آن‌ها را با کشیدن انگشت به چپ یا راست در سراسر جزیره پویا، بدون تأثیر بر فعالیت پس زمینه مرتبط.

به عنوان مثال، اگر آلبومی در Apple Music در حال پخش است و شما شکل موج صوتی و آثار هنری را در Dynamic Island رد کنید، موسیقی در پس‌زمینه پخش می‌شود. همین امر در مورد زمانی که یک تایمر را رد می کنید نیز صدق می کند – حتی اگر دیگر روی صفحه قابل مشاهده نباشد، همچنان در پس زمینه شمارش معکوس می کند.

جزیره پویا رد محتوا


اگر جزیره پویا به دو فعالیت پس‌زمینه تقسیم شده است و می‌خواهید از شر یکی یا هر دو خلاص شوید، از همان حرکت تند کشیدن روی بخش بزرگ‌تر برای ناپدید شدن آن استفاده کنید. سپس، به همان روش، روی فعالیت باقیمانده که در سراسر قرص گسترش می‌یابد، انگشت خود را بکشید.

اگر تمام فعالیت‌ها را در جزیره دینامیک رد کنید، شکل قرص را به وضعیت بی اثر قبلی خود برمی‌گرداند و شما را به تمرکز کامل روی چیزهای دیگری که روی صفحه است می‌گذارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا