بررسی تخصصی

iPhone 14 Pro: استفاده از آیکون های برنامه سفارشی به لطف Dynamic Island اکنون کمتر آزار دهنده است

بسیاری از کاربران به‌عنوان وسیله‌ای برای سفارشی‌سازی آیفون‌های خود، می‌خواهند از آیکون‌های برنامه سفارشی در صفحه اصلی خود استفاده کنند. خود iOS یک گزینه بومی برای تغییر آسان و استفاده از آیکون های برنامه های سفارشی ارائه نمی دهد، اما خوشبختانه، آیفون 14 پرو جدید و جزیره داینامیک استفاده از یک راه حل را برای انجام این کار آسان تر می کند.

Dynamic Island Thumb Alt
یکی از محبوب ترین روش هایی که کاربران از آیکون های برنامه های سفارشی در iOS استفاده می کنند، میانبرها است. با استفاده از برنامه Shortcuts در iOS، کاربران می‌توانند یک میانبر سفارشی در صفحه اصلی خود با هر تصویر یا نماد برنامه سفارشی که مایلند ایجاد کنند که برنامه خاصی را باز می‌کند. راه حل کامل نبوده است زیرا محدودیت های عملی وجود دارد که می تواند آزاردهنده باشد.

بنر میانبر آیکون برنامه سفارشی 2

بنر مزاحم هنگام استفاده از نمادهای برنامه سفارشی در آیفون 13 و بالاتر

هر بار که روی یک میانبر نماد برنامه سفارشی در صفحه اصلی ضربه می زنید، یک بنر بزرگ در بالای صفحه نمایش شما ظاهر می شود تا تأیید کند میانبر اجرا می شود. بسیاری از کاربران این بنر را حواس‌پرتی و مزاحم می‌دانند که راه حل را کمتر از حد ایده‌آل می‌کند.

خوشبختانه، آیفون 14 پرو جدید و معرفی Dynamic Island استفاده از آیکون های برنامه های سفارشی با Shortcut ها را بدون دردسرتر و بدون دردسرتر می کند. Dynamic Island در جدیدترین آیفون‌های سطح بالا، یک ناحیه کاملاً جدید را در بالای صفحه نمایش معرفی می‌کند که در آن هشدارهای سیستمی و اطلاعات متنی به جای پنهان کردن سایر بخش‌های iOS، اکنون در بالای صفحه نمایش داده می‌شوند.

یک هشدار مبنی بر انتقال اپل به Dynamic Island میانبرها است. هنگام اجرای Shortcuts در آیفون 14 پرو، دیگر بنری در بالای صفحه نمایش ظاهر نمی شود. اکنون، میانبر به طور یکپارچه در Dynamic Island اجرا می شود.

جزیره پویا میانبر نماد برنامه سفارشی

نماد برنامه سفارشی میانبر در حال اجرا در جزیره پویا آیفون 14 پرو

در حالی که Dynamic Island اجرای میانبرهای آیکون برنامه های سفارشی را آسان تر می کند، محدودیت های دیگری همچنان وجود دارد. قابل توجه ترین این است که نمادهای برنامه های سفارشی هنوز نمی توانند نشان های اعلان را مانند برنامه های معمولی نشان دهند. این می‌تواند برای کاربرانی که می‌خواهند از یک نماد برنامه سفارشی برای رسانه‌های اجتماعی یا برنامه‌های پیام‌رسانی استفاده کنند، آزاردهنده باشد، جایی که نشان‌های اعلان به ویژه مفید هستند.

کاربرانی که آیکون‌های برنامه‌های سفارشی را ایجاد می‌کردند، در سال 2020 پس از iOS 14، که ویجت‌های بازطراحی‌شده را به صفحه اصلی آیفون معرفی کرد، روندی داشت. از آن زمان، اپل آشکارتر این ایده را پذیرفته است که کاربران iOS را مطابق میل خاص خود سفارشی کنند و استفاده از نمادهای برنامه های سفارشی و البته صفحه قفل کاملا شخصی سازی شده در iOS 16 را آسان تر می کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا