بررسی تخصصی

تحلیلگر BoA ادعا می کند که عرضه آیفون 15 ممکن است تا اکتبر به تعویق بیفتد

به گفته وامسی موهان، تحلیلگر جهانی اوراق بهادار در بانک آمریکا، عرضه سری آیفون 15 توسط اپل ممکن است «چند هفته» به تعویق بیفتد و این امر باعث می‌شود که نسل بعدی گوشی‌های هوشمند این شرکت فراتر از بازه زمانی معمول آن در سپتامبر باشد.

مدل های ساختگی آیفون 15
موهان پیش بینی خود را در یادداشت تحقیقاتی به دست آمده توسط بارون ها پس از انجام بررسی کانال در زنجیره تامین اپل. موهان گفت که راه اندازی به نظر می رسد ممکن است به سه ماهه چهارم که از اکتبر تا دسامبر ادامه می یابد سقوط کند و او نگران است که راهنمایی برای سه ماهه سوم می تواند تحلیلگران وال استریت را در نتیجه تاخیر احتمالی ناامید کند.

موهان اکنون درآمد سه ماهه سپتامبر را به 87.1 میلیارد دلار می‌بیند که بسیار کمتر از حد اجماع در 91.6 میلیارد دلار است، حتی با وجود 2.5 درصد باد منفی در این سه ماهه ناشی از نرخ ارز مطلوب. این تحلیلگر گفت که انتظار دارد در سه ماهه سپتامبر 48 میلیون دستگاه آیفون بفروشد که کمتر از پیش‌بینی اجماع خیابان 51 میلیون است.

موهان، که اغلب در تماس‌های درآمدی اپل شرکت می‌کند، دلیلی برای تاخیر عرضه آیفون 15 اعلام نکرد و هیچ شاخص دیگری از منابع دیگر مبنی بر عدم عرضه آیفون‌های پرچمدار بعدی اپل در ماه سپتامبر وجود ندارد، بنابراین پیش‌بینی او باید با احتیاط انجام شود.

سال گذشته، اپل سری آیفون 14 را در 7 سپتامبر معرفی کرد. آیفون 14، آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس متعاقباً در 16 سپتامبر به فروش رفت، اما ظاهراً آیفون 14 پلاس تا 7 اکتبر به دلیل اختلالات تولید ناشی از تعطیلی چین در سایت‌های تولیدی عرضه نشد.

انتظار می‌رود اپل امسال به استراتژی چهار سری آیفون خود پایبند باشد، یعنی آیفون 15، آیفون 15 پلاس، آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس را معرفی کند و مدل‌های آیفون 15 پرو دوباره شامل ویژگی‌هایی باشند که در دستگاه‌های مقرون به صرفه‌تر آیفون 15 در دسترس نیستند.

به نظر نزدیک‌مدت، با توجه به اینکه آخرین درآمد اپل اکنون تنها دو هفته به پایان رسیده است، موهان گفت که نتایج سه‌ماهه ژوئن این شرکت احتمالاً «بیشتر مطابق با برآوردهای خیابان» است، اگرچه او انتظار دارد که هر دسته سخت‌افزار اپل در این سه‌ماهه کاهش فروش را نسبت به سال گذشته نشان دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا