بررسی تخصصی

گفتگوی جانی آیو و OpenAI برای ساخت «آیفون هوش مصنوعی»

جانی آیو، طراح سابق اپل و سام آلتمن از OpenAI در حال مذاکره با ماسایوشی سون سافت‌بانک برای راه‌اندازی یک سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری برای ساخت «آیفون هوش مصنوعی» هستند. فایننشال تایمز. این خبر به دنبال گزارشی در روز چهارشنبه منتشر شد که ادعا می‌کرد آیو و آلتمن در حال مذاکره درباره ایجاد یک ابزار هوش مصنوعی هستند.

جونی آی
مطابق با FTآلتمن از آژانس طراحی Ive’s LoveFrom می خواهد که به توسعه اولین دستگاه مصرف کننده خالق ChatGPT کمک کند. از گزارش paywalled:

به گفته مردم، آلتمن و آیو جلسات طوفان فکری را در استودیوی طراح در سانفرانسیسکو در مورد اینکه یک محصول مصرفی جدید با تمرکز بر فناوری OpenAI چگونه خواهد بود، برگزار کرده اند.

آنها امیدوارند که تجربه کاربری طبیعی و شهودی برای تعامل با هوش مصنوعی ایجاد کنند، به گونه ای که نوآوری های آیفون در محاسبات صفحه لمسی، پتانسیل بازار انبوه اینترنت موبایل را آزاد کرد.

آنها گفتند که فرآیند شناسایی یک طرح یا دستگاه در مراحل اولیه با ایده های مختلف روی میز باقی می ماند.

سون، موسس و مدیر عامل سافت بانک، در برخی از بحث ها شرکت داشته است که حول محور ایجاد یک شرکت طراحی شده از Softbank، OpenAI Altman و آژانس طراحی Ive’s LoveFrom بوده است.

گفته می شود که سون نقش اصلی را برای طراح چیپ بریتانیایی Arm، که شرکت ژاپنی 90 درصد از سهام آن را در اختیار دارد، ایفا می کند. بر اساس این گزارش، سون همچنین یک میلیارد دلار سرمایه گذاری در این سرمایه گذاری ارائه کرده است.

گفته می شود که آیو نگران ماهیت اجباری رفتار کاربران گوشی های هوشمند بوده است و طراح این پروژه را فرصتی برای ایجاد راهی برای تعامل با رایانه هایی می داند که کمتر به صفحه نمایش وابسته است.

گفته می شود که گفتگوها “جدی” است، اما هیچ توافقی به توافق نرسیده است، و ممکن است چندین ماه قبل از اعلام رسمی، به افراد آگاه از موضوع هشدار داده شود. هر دستگاهی که به‌وجود می‌آید احتمالا سال‌ها با راه‌اندازی فاصله خواهد داشت.

آیو اپل را ترک کرد تا LoveFrom را در سال 2019 آغاز کند و حداقل چهار نفر از همکاران سابق اپل را برای همکاری با او در این شرکت استخدام کرد، از جمله وان سی، کریس ویلسون، پچ کسلر و جف تیلر.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا