بررسی تخصصی

برخی از مدل‌های M2 MacBook Pro با پیکربندی سفارشی تا اوت به تعویق افتاد

اپل امروز صبح شروع به پذیرش سفارش‌های مک بوک پرو 13 اینچی با تراشه M2 کرد و مانند بسیاری از مک‌های دیگر، این دستگاه جدید نیز با تاخیرهای ارسالی مواجه است.

برخی از مدل‌های M2 MacBook Pro با پیکربندی سفارشی تا اوت به تعویق افتاد
پیکربندی‌های سفارشی انتخابی ‌M2‌ مک‌بوک پرو با حافظه یکپارچه ارتقا یافته سفارش داده می‌شوند و تا اوت برای تحویل در دسترس نیستند. تمام مدل‌های مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی در ایالات متحده با ارتقای حافظه یکپارچه ۲۴ گیگابایتی، تاریخ‌های تحویل را از ۳ تا ۱۰ اوت ذکر کرده‌اند.

مدل‌های استوک مک‌بوک پرو در روز عرضه، یعنی جمعه، 24 ژوئن، در دسترس هستند، اما سایر ارتقاء حافظه و SSD تحویل را حداقل تا ماه جولای به عقب می‌اندازند.

تعجب آور نیست که شاهد تاخیر در حمل و نقل مک بوک پرو 13 اینچی باشیم زیرا اپل در بیشتر سال ها با کمبود عرضه مک مواجه بوده است. مدل‌های مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی، حتی تنظیمات موجود، در برخی موارد تا اواسط آگوست به دست مشتریان نمی‌رسند.

اپل گفته است که این مشکلات تامین را می توان به کمبود مداوم قطعات و مشکلات تولید ناشی از همه گیری جهانی نسبت داد.

در طول تماس ماه آوریل، لوکا ماستری، مدیر مالی اپل، گفت که اپل انتظار دارد مشکلات عرضه مداوم بر فروش محصول در سه ماهه سوم مالی سال 2022 تأثیر بگذارد. اپل مشکلاتی را برای برآورده کردن تقاضا در سه ماهه دوم داشت و انتظار داشت این مشکلات در اواخر سال جاری بدتر شود. سال

انتظار می رود محدودیت های عرضه برای اپل 4 تا 8 میلیارد دلار هزینه داشته باشد و بر بسیاری از دسته بندی های محصولات اپل تأثیر بگذارد.

اپل هنوز تاریخ عرضه مک‌بوک ایر M2 را اعلام نکرده است، اما با توجه به تاخیرهای Mac که در کل سال 2022 شاهد بودیم، می‌توان انتظار کمبود عرضه داشت.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا