بررسی تخصصی

نتایج بنچمارک تراشه فوق العاده M2 دستاوردهای عملکرد چشمگیری را نشان می دهد

اولین نتایج بنچمارک برای تراشه جدید M2 Ultra اپل در Geekbench 6 ظاهر شده است که نگاهی دقیق تر به بهبود عملکرد CPU ارائه می دهد. این تراشه رده بالا در مدل‌های جدید مک استودیو و مک پرو که هفته آینده عرضه می‌شوند در دسترس است.

Apple M2 Ultra Chip
در حال حاضر تفاوت هایی در نتایج وجود دارد، اما به نظر می رسد مک استودیو با تراشه M2 Ultra امتیازهای تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب تا حدود 2800 و 21700 دارد. همانطور که انتظار می رفت، این نمرات تایید می کند که تراشه M2 Ultra تا 20٪ عملکرد CPU سریعتری را در مقایسه با تراشه M1 Ultra ارائه می دهد، همانطور که اپل تبلیغ کرد. این همچنین به این معنی است که M2 Ultra اکنون سریع‌ترین تراشه‌ای است که اپل تاکنون عرضه کرده است.

Geekbench M2 Ultra

نتیجه Geekbench 6 برای Mac Studio با تراشه M2 Ultra

جالب‌تر اینکه، نمرات نشان می‌دهد که Mac Pro جدید باید عملکرد کلی CPU حدود 2× سریع‌تر از سریع‌ترین Mac Pro مبتنی بر اینتل با پردازنده 28 هسته‌ای Xeon W داشته باشد. با توجه به اینکه قیمت مک پرو جدید از 6999 دلار شروع می شود، این شاهکار حتی چشمگیرتر است، در حالی که قیمت مدل 28 هسته ای مبتنی بر اینتل از 12999 دلار شروع می شود که تقریباً دو برابر قیمت است. اپل در جریان سخنرانی WWDC خود گفت که Mac Pro جدید تا 3 برابر سریعتر از مدل مبتنی بر اینتل است، اما این فقط برای انتخاب «جریان‌های کاری حرفه‌ای در دنیای واقعی مانند رمزگذاری ویدیو و شبیه‌سازی سه بعدی» اعمال می‌شود.

دلیل اصلی در نظر گرفتن Mac Pro نسبت به Mac Studio، شش اسلات توسعه PCIe موجود در دسکتاپ است. در غیر این صورت، مشتریان باید Mac Studio را در نظر بگیرند، زیرا می توان آن را با M2 Ultra با 3000 دلار کمتر از Mac Pro پیکربندی کرد. برای مقایسه دقیق تر، راهنمای خرید Mac Studio در مقابل Mac Pro را بخوانید.

مک استودیو و مک پرو جدید اکنون برای سفارش در دسترس هستند و از روز سه شنبه، 13 ژوئن، به دست مشتریان می رسند و در فروشگاه ها عرضه می شوند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا