بررسی تخصصی

طراحی مجدد مک مینی تصور می کند که اپل باید از مک استودیو قرض بگیرد

با طراحی فعلی مک مینی که قدمت بیش از یک دهه دارد، یک MacRumors کاربر فروم تصور کرده است که اگر اپل از مک استودیو نکاتی را دریافت کند، طراحی مجدد چگونه خواهد بود.

مک مینی با طراحی مک استودیو
این ایده عمدتاً از کاربر انجمن MacRumors “Rickroller” گرفته شده است که اوایل امروز تصاویر اساسی از این مفهوم را به اشتراک گذاشت. آنها پیشنهاد می‌کنند که طراحی شبیه به مک استودیو می‌تواند بهبودهای حرارتی قابل‌توجهی را برای Mac mini به ارمغان بیاورد تا عملکرد بهتری داشته باشد و حتی برخی پیشرفت‌های ساده کیفیت زندگی مانند پورت‌های USB-C جلویی و کارت‌خوان SDXC را اضافه کند.

Leaker Jon Prosser در اوایل سال 2021 رندرهایی از طراحی مجدد کامل برای مک مینی را به اشتراک گذاشت که تصور می شود برای مدل های M1 Pro یا M2 ساخته شده است. این طرح، شاسی کوچک‌تری را با رویه‌ای «پلکسی‌مانند» به تصویر می‌کشد، اما با آخرین مدل‌های M2 و ‌M2 Pro Mac mini در سال گذشته ظاهر نشد.

متر مربع برای مک مینیطراحی یکپارچه مک مینی، 2010 تا کنون.

در سال 2022، مینگ-چی کو، تحلیلگر اپل، هشدار داد که مدل های بعدی مک مینی، طراحی مشابه مدل های قبلی خواهند داشت. با نگاهی به آینده، کو دوباره بر این باور است که مدل‌های جدید مک مینی در سال 2024 دقیقاً همان طراحی مدل‌های قبلی خود را خواهند داشت.

مک مینی در حال حاضر دارای طراحی یکپارچه آلومینیومی نقره ای است که اپل در سال 2010 معرفی کرد. از این طرح برای هر مک مینی استفاده کرده است، به غیر از ارائه رنگ خاکستری فضایی در سال 2018. تا زمان عرضه نسل بعدی مدل های مینی مک در سال 2024، این طراحی 14 ساله خواهد بود – تبدیل شدن به طولانی ترین طراحی مداوم اپل در تاریخ این شرکت.

مک مینی با طراحی مک استودیو عقبطراحی مجدد مک مینی، عقب.

بلومبرگمارک گورمن اخیراً پیشنهاد کرده است که اپل هیچ برنامه ای برای به روز رسانی مک استودیو با تراشه های M2 Max و M2 Ultra در آینده نزدیک ندارد. به نظر می رسد دلیل اصلی این تصمیم تغییر جهت مک پرو سیلیکونی اپل باشد که اکنون تراشه M2 Ultra را به عنوان یک گزینه سطح بالا خواهد داشت و ماژولاریت محدودی را ارائه می دهد. اپل ممکن است برای مدتی مک استودیو را بدون به‌روزرسانی سخت‌افزاری رها کند و حتی می‌تواند خط تولید را مانند iMac Pro 2017 متوقف کند، که تا زمان عرضه Mac Pro 2019 به عنوان یک دستگاه توقف عمل می‌کرد.

متر مربع برای مک مینیقسمت پشتی M2 Pro Mac mini و انتخاب پورت ها.

اگر «مک استودیو» واقعاً در چند سال آینده متوقف شود، ممکن است یک مک مینی پس از سال 2024 از طراحی شبیه به مک استودیو استفاده کند، زیرا دیگر خطر آدم خواری بیشتر مک استودیو با یک مک استودیو وجود نخواهد داشت. طراحی مشابه اپل اغلب طرح‌ها و ویژگی‌های جدیدی را در دستگاه‌های رده بالای خود معرفی می‌کند، قبل از اینکه به آرامی آن‌ها را به دیگر محصولات این خط تولید کند، مانند طراحی صنعتی مربعی آی‌پد پرو ۲۰۱۸، که در نهایت بر کل آخرین نسل آی‌پد تسلط یافت. خط تولید پس از عرضه نسل دهم آی‌پد در سال گذشته.

آنچه برای طراحی مک مینی بعد از سال 2024 در نظر گرفته شده است نامشخص است و احتمالاً هنوز به طور قطعی توسط اپل تصمیم گیری نشده است، اما با توجه به مدت زمانی که این شرکت به طراحی یکپارچه آلومینیومی پایبند بوده است، طراحی مجدد در سال 2025 یا بعد از آن بسیار است. محتمل.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا