بررسی تخصصی

راهنمای خرید مک استودیو در مقابل مک پرو

با راه اندازی جدیدترین مک پرو، انتقال اپل به سیلیکون اپل در کل خط تولید مک کامل شد. مک پرو جدید دارای تراشه M2 Ultra است – همان تراشه ای که در مک استودیو به روز شده ارائه می شود – پس چرا برخی از مشتریان بالقوه باید Mac Pro را با وجود قیمت اولیه 6999 دلاری آن بخرند و کدام Mac رومیزی متمرکز بر عملکرد برای شما بهترین است؟

Studio v Pro Feature Purple

مک استودیو از 1999 دلار شروع می شود که به طور قابل ملاحظه ای کمتر از قیمت اولیه 6999 دلاری مک پرو است. هنگامی که با همان تراشه M2 Ultra Mac Pro پیکربندی می شود، مک استودیو از 3999 دلار شروع می شود. چندین تفاوت اساسی بین مک استودیو و مک پرو وجود دارد که قیمت و طراحی متفاوت آنها را توجیه می کند:

مک استودیو مک پرو
طراحی یکپارچه و غیر قابل ارتقا با پوشش مهر و موم شده طراحی ماژولار با پوشش قابل باز شدن و پتانسیل برای ارتقاء SSD
هفت اسلات توسعه PCI Express (شش اسلات موجود؛ یک اسلات با کارت اپل I/O نصب شده است)
دو عدد فن پروانه ای سه فن پروانه ای
تراشه Apple M2 Max یا M2 Ultra تراشه Apple M2 Ultra
تا CPU 24 هسته ای سی پی یو 24 هسته ای
10 گیگ اترنت اترنت دوگانه 10 گیگ
حداکثر شش پورت Thunderbolt 4 هشت پورت Thunderbolt 4
دو پورت USB-A سه پورت USB-A
پورت HDMI دو پورت HDMI
اسلات کارت SDXC (UHS-II)
نسخه رک نصب شده در دسترس است
از 1999 دلار شروع می شود از 6999 دلار شروع می شود

دلیل اصلی خرید مک پرو، استفاده از هفت اسلات توسعه PCIe آن است که شامل کارت‌های پردازش سیگنال دیجیتال (DSP)، کارت‌های ورودی/خروجی رابط دیجیتال (SDI)، شبکه اضافی و حافظه داخلی است. . این همچنین به کاربر اجازه می‌دهد تا برخی از سخت‌افزار مک پرو را در طول زمان تغییر دهد و اپل کیت‌ها و چرخ‌های ارتقاء SSD خود را برای دستگاه ارائه می‌دهد.

اگر برای اتصال تعداد زیادی تجهیزات جانبی به چندین پورت اترنت، بیش از شش پورت Thunderbolt یا بیش از دو پورت USB-A نیاز دارید، فقط مک پرو می‌تواند این کار را تسهیل کند. در غیر این صورت، از آنجایی که می‌توان مک استودیو را با همان تراشه M2 Ultra مانند مک پرو پیکربندی کرد، دلیلی برای خرید دستگاه دسکتاپ گران‌تر وجود ندارد و اکثر کاربران بهتر است مک استودیو را خریداری کنند و 3000 دلار صرفه‌جویی کنند.


اگر…

  • شما یک ماشین رومیزی کوچکتر را ترجیح می دهید که فضای کمتری را اشغال کند
  • تراشه M2 Max عملکرد کافی را برای نیازهای شما ارائه می دهد و شما به تراشه M2 Ultra نیاز ندارید.
  • شما به یک دستگاه همه کاره و با کارایی بالا زیر قیمت اولیه 6999 دلاری مک پرو نیاز دارید.

یک مک پرو بخرید اگر…

  • شما به توانایی ارتقاء SSD داخلی نیاز دارید
  • شما به بیش از شش پورت Thunderbolt، بیش از دو پورت USB-A، بیش از یک پورت HDMI یا بیش از یک پورت اترنت نیاز دارید.
  • شما به اسلات های توسعه PCIe نیاز دارید

اگر به عملکرد و تعداد پورت‌هایی که مک استودیو ارائه می‌کند نیازی ندارید، شایان ذکر است که اپل مک مینی را با تراشه M2 Pro با قیمت 1299 دلار عرضه می‌کند. این مک مینی رده بالا تعادل خوبی بین قیمت و عملکرد ارائه می‌کند که برای بسیاری از کاربرانی که به دنبال Mac دسکتاپ هستند، باید بیش از حد کافی باشد.

Mac Pro برای حرفه‌ای‌هایی با نیازهای سخت‌افزاری متمایز و جریان‌های کاری پیچیده، اغلب در محیط‌های تولید، هدف قرار می‌گیرد. این مشتریان می دانند که برای رفع نیازهای خود به یک مک پرو نیاز دارند. با توجه به این واقعیت که مدل پایه 5000 دلار ارزانتر از مک پرو است، مک استودیو اکنون بهترین مک دسکتاپ «Pro» برای اکثریت قریب به اتفاق مشتریان احتمالی است، با عملکرد و تطبیق پذیری بیش از حد کافی برای اکثر کاربران.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا