بررسی تخصصی

MacStadium نرم افزار مجازی سازی macOS دسکتاپ Orka را رایگان منتشر کرد

ارائه‌دهنده خدمات ابری مک MacStadium امروز از Orka Desktop، یک ابزار مجازی‌سازی رایگان که به کاربران مک اجازه می‌دهد ماشین‌های مجازی macOS را به صورت محلی از طریق یک پنل مدیریت با کاربری آسان ایجاد و مدیریت کنند، رونمایی کرد.

MacStadium نرم افزار مجازی سازی macOS دسکتاپ Orka را رایگان منتشر کرد
کاربران Orka می‌توانند تصاویر macOS سفارشی را به صورت محلی برای استفاده شخصی خود یا برای همکاری با اعضای تیم با استفاده از یک گردش کار آشنا، نسخه‌سازی، ممیزی و کنترل‌های بازبینی ایجاد یا دانلود کنند. این ابزار برای توسعه دهندگان iOS/macOS، مهندسان DevOps، و مدیران فناوری اطلاعات و همچنین دانشجویان، علاقمندان، فناوران و دیگران طراحی شده است.

MacStadium ادعا می کند که “ابزار ایده آل” برای کسانی است که می خواهند درباره مجازی سازی مک اطلاعات بیشتری کسب کنند و یاد بگیرند که چگونه می توان یک تصویر را به صورت محلی ساخت و آزمایش کرد و سپس در فضای ابری بارگذاری کرد.

“Orka Desktop ابزارهایی را فراهم می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا نسخه های مختلف تصویر macOS را به صورت محلی ایجاد کنند، آنها را در یک مخزن مشترک قرار دهند و آنها را برای همکاری ارسال کنند. توسعه دهندگان همچنین می توانند با کشیدن این منابع به Orka Cluster در MacStadium که در آن می توانید مقیاس بیشتری داشته باشند. کریس چپمن، مدیر ارشد فناوری مک استادیوم، گفت: حجم کار را با منابع ابری هماهنگ کنید.

MacStadium می گوید که Orka Desktop در Apple Silicon به عملکرد تقریباً بومی دست می یابد و در اکثر موارد سربار مجازی سازی تا 5 درصد است. Orka Desktop همچنین تصاویر macOS را با مشخصات سازگار با Open Container Initiative (OCI) فشرده و فشرده می‌کند، که به آن اجازه می‌دهد تا یک تصویر 90 گیگابایتی را تا 80 درصد کاهش دهد و آن را تا نزدیک به 15 گیگابایت کاهش دهد و جابجایی آن را بسیار آسان‌تر کند.

دو گزینه برای ایجاد یک ماشین مجازی جدید در Orka وجود دارد: Clean Install، جایی که تصویر از یک فایل IPSW موجود ایجاد می‌شود، و Pull Image، جایی که تصویر از یک مخزن تصویر کشیده می‌شود. همچنین گزینه ای برای کشیدن جدیدترین IPSW به طور مستقیم از سرورهای اپل وجود دارد. اطلاعات بیشتر را می توان در اسناد Orka یافت.

ماکوهای رومیزی orkaماکوهای رومیزی orka
برنامه جدید VM به macOS Ventura یا macOS Sonoma نیاز دارد که روی Mac سیلیکونی اپل با حداقل 8 گیگابایت رم و بیش از 50 گیگابایت فضای دیسک آزاد اجرا شود. Orka Desktop را می توان به صورت رایگان از وب سایت MacStadium دانلود کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا