بررسی تخصصی

متا توسعه ساعت هوشمند سلامت و پیام رسانی را لغو کرد

متا در پایان ناگهانی برنامه‌های شرکت برای رقابت مستقیم با اپل واچ، توسعه ساعت هوشمند سلامت و پیام‌رسانی خود را کنار گذاشت.

ویژگی تماشای فیس بوک
طبق گزارش‌ها، روز جمعه به کارمندان گفته شد که کار روی پروژه ساعت هوشمند به عنوان بخشی از تلاش برای کاهش هزینه‌ها که شامل تغییرات ساختاری در شرکت می‌شود، متوقف خواهد شد.

به گفته اندرو باسورث، مدیر ارشد فناوری، که بخش آزمایشگاه های واقعیت متا را اداره می کند، تیم توسعه ساعت هوشمند متا اکنون به ساخت عینک های واقعیت افزوده روی خواهد آورد.

شایعات در مورد برنامه های متا برای عرضه یک ساعت هوشمند به بازار اولین بار در فوریه 2021 ظاهر شد و گزارش ها حاکی از آن بود که این دستگاه دارای یک صفحه نمایش جداشدنی با دو دوربین داخلی برای گرفتن عکس و فیلم برای اشتراک گذاری در فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ است.

گزارش‌های اولیه حاکی از آن بود که متا برای این دستگاه در نظر گرفته شده است تا با استفاده از اتصال سلولی بدون نیاز به تلفن هوشمند متصل شده و نسخه‌ای از نرم‌افزار اندروید گوگل را اجرا کند. متا همچنین قصد داشت با شرکت های دیگر برای ایجاد لوازم جانبی همکاری کند که به صفحه نمایش جداشدنی اجازه می دهد روی کوله پشتی و موارد مشابه متصل شود.

گزارش ها حاکی از آن است که علاوه بر از بین رفتن پروژه ساعت هوشمند، سازماندهی مجدد داخلی متا به توسعه پورتال نیز پایان خواهد داد. رویترز. پورتال برای اولین بار در سال 2018 راه اندازی شد، یک برند نمایشگر هوشمند بود که دارای قابلیت تماس تصویری با استفاده از خدمات منحصراً متعلق به متا مانند WhatsApp و Facebook بود.

با وجود انتشار چندین نسخه، پورتال هرگز واقعاً به عنوان یک دستگاه مصرف کننده مطرح نشد، در حالی که تلاش های متا برای تبلیغ آن در بازار سازمانی نیز شکست خورد. این شرکت قصد دارد تا پایان سال تا پایان سال به فروش نمایشگرهای هوشمند تحت برند پورتال ادامه دهد.

تغییرات ساختاری متا مدت کوتاهی پس از اخراج 11000 نفر یا حدود 13 درصد از نیروی کار جهانی آن توسط شرکت انجام شد. مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت در یادداشتی اعلام کرد که اخراج‌ها نتیجه ترکیبی از تصمیم‌های ضعیف خود، رکود اقتصاد کلان، افزایش رقابت و از دست دادن سیگنال‌های تبلیغاتی است که همگی منجر به درآمد کمتر از حد انتظار شده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا