بررسی تخصصی

مارک زاکربرگ می گوید متا در یک “رقابت بسیار عمیق و فلسفی” با اپل بر سر متاورس است.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل شبکه اجتماعی ماه گذشته در یک جلسه داخلی به کارمندان گفت: متا در یک “رقابت بسیار عمیق و فلسفی” با اپل بر سر آینده فناوری و متاورس است. آستانه.

مارک زاکربرگ می گوید متا در یک “رقابت بسیار عمیق و فلسفی” با اپل بر سر متاورس است.
بر کسی پوشیده نیست که متا و اپل چندین سال است که رقیب یکدیگر بوده اند، با رقابت در سال های اخیر بر سر حفظ حریم خصوصی و رویکردهای مختلف برای ردیابی کاربران. انتظار می رود که رقابت داغ شود زیرا هر دو شرکت رویکردهای ظاهرا متفاوتی را در مورد “metaverse” و AR/VR اتخاذ می کنند. در حالی که متا سفر خود را به سمت “متاورس” آغاز کرده است و چشم انداز خود را برای آینده اینترنت آشکار می کند و هدست های واقعیت مجازی همراه آن را عرضه می کند، اپل هنوز وارد فضای AR/VR نشده است.

با این حال، همه چیز در حال تغییر است، زیرا اپل در حال نزدیک شدن به عرضه اولین هدست AR/VR خود برای اوایل سال آینده است. زاکربرگ در پاسخ به سوال یکی از کارمندان در مورد اینکه چگونه عرضه هدست واقعیت مجازی/AR توسط اپل می تواند بر برنامه متا تأثیر بگذارد، گفت: کاملاً واضح است که اپل رقیب ما خواهد بود. زاکربرگ ادامه داد و گفت که رقابت فراتر از ارائه بهترین سخت افزار AR/VR خواهد بود و همچنین به صورت “فلسفی” اجرا خواهد شد.

من فکر می کنم کاملاً واضح است که اپل نه تنها به عنوان یک محصول بلکه از نظر فلسفی رقیبی برای ما خواهد بود. ما به روشی باز به این موضوع نزدیک می‌شویم و سعی می‌کنیم اکوسیستم بازتری بسازیم. ما در تلاش هستیم تا موارد بیشتری را با Android سازگار کنیم. ما سعی می کنیم متاورس را به گونه ای توسعه دهیم که بتوانید کالاهای مجازی خود را از جهانی به جهان دیگر بیاورید. ما گروه استانداردهای باز Metaverse را با تعدادی از افراد دیگر که شما به آنها اشاره کردید ایجاد کردیم و اپل به آن ملحق نشد.

زاکربرگ در نشست 30 ژوئن ادعا کرد که این رقابتی از “ایده ها” است. او گفت که اپل معتقد است “همه کارها را خودشان انجام دهند و آن را به شدت ادغام کنند تا تجربه بهتری برای مصرف کننده ایجاد کنند.” از سوی دیگر، متا نیاز به “وجود اکوسیستم بزرگتر” را می بیند.

با این حال، زاکربرگ اذعان می کند که مشخص نیست که آیا یک “اکوسیستم بسته” که به ادعای او اپل دارد، یا یک اکوسیستم باز از متا، برای متاورژن مناسب تر است یا خیر.

یکی از چیزهایی که به نظر من جالب است این است که واقعاً از قبل مشخص نیست که اکوسیستم باز یا بسته بهتر خواهد بود. اگر به رایانه‌های شخصی برگردید، مشخصاً ویندوز ویندوزی بود که مقیاس بسیار بیشتری داشت و به پیش‌فرض و هنجار مورد استفاده مردم تبدیل شد. و مک عملکرد خوبی داشت، اما فکر می‌کنم رایانه‌های شخصی و ویندوز، فکر می‌کنم، اکوسیستم برتر در آن محیط بودند.

در تلفن همراه، من می گویم بیشتر برعکس است. تعداد دستگاه‌های اندرویدی نسبت به دستگاه‌های iOS بیشتر است، اما من فکر می‌کنم در کشورهای توسعه‌یافته و مکان‌هایی مانند ایالات متحده یا اروپای غربی در سطح بالایی قرار دارند. [and] بسیاری از فرهنگ سازان و توسعه دهندگان، من فکر می کنم که نسبت به iPhone و iOS تمایل بیشتری دارند. بنابراین می‌توانم بگویم که در موبایل، اپل واقعاً موقعیت بسیار خوبی را برای خود ایجاد کرده است، و به همین دلیل است که آنها با ارزش‌ترین شرکت در جهان، یا شاید یکی از دو شرکت ارزشمند در جهان هستند.

زاکربرگ گفت که ستاره شمالی متا باید باشد و هست که آیا می‌تواند بیش از یک میلیارد نفر را وارد دنیای متاورزی کند، خرید کند و صدها دلار در تجارت دیجیتال خرج کند.

ستاره شمالی ما این است که آیا می‌توانیم تا پایان دهه یک میلیارد نفر را وارد دنیای فراجهانی کنیم که صدها دلار در تجارت دیجیتال انجام دهند؟ اگر این کار را انجام دهیم، در این دهه، کسب‌وکاری به اندازه کسب‌وکار تبلیغاتی کنونی ما ایجاد خواهیم کرد. من فکر می کنم این یک چیز واقعا هیجان انگیز است. من فکر می‌کنم بخش بزرگی از نحوه انجام این کار با هل دادن متاورز باز به جلو است، کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم.

زاکربرگ در پایان پاسخ خود به این سوال، رقابت متا با اپل را اینگونه خلاصه کرد که فراتر از متاورس و همچنین آینده اینترنت در کل است.

بنابراین بله، اپل یک رقیب خواهد بود. من فکر می کنم که این کاملا واضح است، اما در واقع یک رقیب بسیار عمیق است. این فقط نیست [that] آنها دستگاهی دارند که از ما امکانات بیشتری دارد. این یک رقابت بسیار عمیق و فلسفی در مورد مسیری است که اینترنت باید در آن حرکت کند. و من به سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌دهیم برای کمک به پیشبرد فراجهان باز در این زمینه و امیدوارم نسخه بعدی محاسبات را کمی بازتر کنیم، افتخار می‌کنم.

با مراجعه به جمع بندی جامع ما می توانید درباره برنامه های AR/VR اپل بیشتر بدانید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا