بررسی تخصصی

“ماژول محاسباتی” مرموز جدید در کد بتا اپل پیدا شد

یک دستگاه کاملاً جدید “ماژول محاسباتی” در کد بتای اپل مشاهده شده است که نشان می دهد سخت افزار جدید ممکن است به زودی در راه باشد.

Mac Pro Feature Teal - "ماژول محاسباتی" مرموز جدید در کد بتا اپل پیدا شد
کلاس دستگاه جدید “ComputeModule” در تصویر دیسک توسعه دهنده iOS 16.4 اپل از نسخه بتا Xcode 16.4 مشاهده شد. 9to5Mac، نشان می دهد که iOS یا گونه ای از آن را اجرا می کند. این کد نشان می‌دهد که اپل حداقل دو ماژول محاسباتی مختلف با شناسه‌های “ComputeModule13,1” و “ComputeModule13,3” در حال توسعه دارد.

هدف ماژول ها مشخص نیست، اما گمانه زنی ها نشان می دهد که آنها برای Mac Pro سیلیکونی اپل طراحی شده اند – به طور بالقوه به عنوان راه حلی برای فعال کردن یک رابط ماژولار برای اجزای سخت افزاری قابل تعویض یا اضافه کردن قدرت محاسباتی اضافی از طریق فناوری هایی مانند Swift Distributed Actors استفاده می شود. همچنین این احتمال وجود دارد که ماژول‌های محاسباتی برای هدست واقعیت ترکیبی آینده اپل یا چیز دیگری کاملاً طراحی شوند.

دیروز، پرونده‌های اخیر اپل بلوتوث 5.3 فاش شد، حرکتی که اغلب قبل از عرضه محصولات جدید است، بنابراین یافته‌های ماژول محاسباتی می‌تواند آخرین نشانه‌ای باشد که سخت‌افزار جدید اپل احتمالاً در افق است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا