بررسی تخصصی

نقد و بررسی: Nanoleaf 4D نور پس‌زمینه همگام‌سازی محتوا را به تلویزیون یا نمایشگر شما اضافه می‌کند

Nanoleaf در ماه ژوئن کیت آینه و نوار نوری صفحه نمایش 4 بعدی Nanoleaf را عرضه کرد که یک نوار نور شیب دار LED است که برای قرار گرفتن در پشت تلویزیون طراحی شده است. از یک دوربین برای تشخیص آنچه روی صفحه است استفاده می کند و رنگ های نوار نور را با محتوای تلویزیون مطابقت می دهد.

کیت نانو برگ 4d
نوار نور در دو اندازه عرضه می شود، یکی برای تلویزیون و مانیتورهای تا 65 اینچ و دیگری برای تلویزیون های تا 85 اینچ. هر کدام را می توان به اندازه ایده آل برای تلویزیون یا مانیتور کامپیوتری که با آن استفاده می شود برش داد. من با یک تلویزیون 85 اینچی تست کردم، بنابراین نیازی به اصلاح نداشتم و از نظر اندازه، نوار نور تقریباً تمام دور تلویزیون را می پیچید.

در هر متر 10 منطقه رنگی وجود دارد، بنابراین نوار نور می تواند چندین رنگ مختلف را به طور همزمان نمایش دهد و مانند سایر نوارهای نور LED موجود در بازار، بیش از 16 میلیون رنگ را پشتیبانی می کند. Nanoleaf نوارهای نور را به طور خاص برای تلویزیون و مانیتور طراحی کرده است و این نوارها برای نور پس زمینه استفاده می شوند.

اجزای نانو برگ 4d
یک دوربین با پایه نصب به بالای تلویزیون متصل می شود یا می توان آن را در پایین صفحه قرار داد و رنگ های شناسایی شده توسط دوربین به نوار نور منتقل می شود تا بتواند با آنچه نمایش داده می شود مطابقت داشته باشد. هم نوار نور و هم دوربین به یک واحد کنترل متصل می شوند که خود به پریز برق متصل می شود.

به دلیل نحوه نصب تلویزیون من، یک نوار برق کوچک در پشت آن دارم که چراغ را به برق وصل کردم. من برای اتصال کنترلر از چسب استفاده کردم، بنابراین تمام سیم ها پشت تلویزیون پنهان می شوند. طراحی چراغ به شما کمک می کند تا همه سیم ها را در آن پنهان کنید، اما به چسب قوی نیاز دارید. واحد کنترل دارای گزینه هایی برای روشن کردن جلوه نور است، بنابراین ممکن است بخواهید آن را در مکانی قابل دسترسی قرار دهید، مگر اینکه بتوانید همیشه از برنامه برای اهداف کنترل استفاده کنید.

نوار نوری 4 بعدی نانو برگ متصل شده است
تا کنون، چسب روی نوار نور آن را روی تلویزیون من نگه داشته است، اما چند گوشه وجود دارد که در حال شل شدن است. Nanoleaf شامل سخت‌افزار نصب گوشه‌ای بود تا نوار نوری 4 بعدی را در گوشه‌ها قرار دهد، اما طراحی بیرونی تلویزیون سونی من با سخت‌افزار کار نمی‌کرد. من مجبور شدم از نوار نور به تنهایی استفاده کنم، و راه خوبی برای انجام گوشه ها نداشتم، بنابراین آنها همیشه به روشی عجیب و غریب زاویه دار می شوند.

ویژگی اصلی Nanoleaf 4D قابلیت تنظیم رنگ‌های روی نمایشگر به LEDهای روی نوار نور است تا نور پس‌زمینه با محتوای تلویزیون مطابقت داشته باشد. جعبه های HDMI مانند Hue Sync وجود دارند که این کار را انجام می دهند، اما با روش Nanoleaf، نیازی نیست همه چیز را به یک جعبه مرکزی وصل کنید و هیچ محدودیتی مانند عدم پشتیبانی از HDMI 2.1 وجود ندارد.

نور پس زمینه که با محتوای یک تلویزیون یا نمایشگر مطابقت دارد، به غوطه وری آنچه که مشاهده می شود می افزاید، و این یک افزونه سرگرم کننده به یک سینمای خانگی یا تنظیمات بازی است. عدم نیاز به مسیریابی لوازم جانبی مانند کنسول های من و Apple TV از طریق جعبه ثانویه، مزیت اصلی روشی است که Nanoleaf برای به دست آوردن این اثر استفاده می کند.

داشتن یک دوربین در بالای تلویزیون کمی عجیب است، اما به اندازه کافی سریع با پس زمینه ترکیب می شود و من اکنون متوجه آن نمی شوم. Nanoleaf یک پوشش حفظ حریم خصوصی برای دوربین برای مواقعی که از آن استفاده نمی‌شود تعبیه کرده است، اما دوربین محتوا را ضبط نمی‌کند و فقط برای انتقال رنگ به نوار نور استفاده می‌شود.

دوربین نانو لیف 4 بعدی
Nanoleaf دارای چهار حالت آینه ای است که بر شدت نور و فرکانس تغییر رنگ تأثیر می گذارد. 1D، 2D، 3D، و 4D وجود دارد. 1D یک افکت نور سفید ساده است، 2D یک رنگ است که با یکی از رنگ های صفحه مطابقت دارد، 3D چند رنگ است و 4D شبیه به 3D است، اما رنگ ها بیشتر جابه جا می شوند. من حالت 2 بعدی یا 3 بعدی را به 4 بعدی ترجیح می دهم، که می تواند کمی بیش از حد حواس را پرت کند. شریک زندگی من که به نور پشت تلویزیون اهمیتی نمی دهد، با حالت 1 بعدی یا دو بعدی مشکلی نداشت. من قطعاً از ارائه گزینه های Nanoleaf قدردانی می کنم، زیرا تضمین می کند که Lightstrip می تواند طیف گسترده ای از سلیقه ها را برآورده کند.

دو حالت برای کنترل اشباع رنگ وجود دارد. سینمایی ظریف تر است، در حالی که زنده اشباع تر است. برای محتوای فیلم، من سینمایی را ترجیح می‌دهم، در حالی که بازی‌ها با Vivid به خوبی کار می‌کنند، اما گزینه‌ای نیز وجود دارد که تنظیمات خود را برای اشباع، محدوده دینامیکی و تعادل رنگ سفید انتخاب کنید. یک حالت ریتم را می‌توان برای زمان‌بندی رنگ‌ها به صدای خروجی از تلویزیون فعال کرد، اما رنگ‌ها به قدری تغییر می‌کنند که اگر واقعاً در حال تماشای تلویزیون هستید، این حالت را توصیه نمی‌کنم. اگر موسیقی در پس‌زمینه روشن دارید و می‌خواهید نور محیطی مطابقت داشته باشید، خوب است.

نانو برگ 4 بعدی ظریف
برای تطبیق رنگ‌های نور با قسمت مناسب محتوای تلویزیون، فرآیند کالیبراسیون از طریق اپلیکیشن Nanoleaf انجام می‌شود. شما هر گوشه از Nanoleaf Lightstrip را هنگامی که روی تلویزیون اعمال می شود علامت گذاری می کنید و سپس از نمای دوربین برای تنظیم آنچه دوربین می تواند ببیند استفاده می کنید. باید مطمئن شوید که فقط دید تلویزیون دارد و چیزی در اطراف آن دیده نمی شود، زیرا این کار رنگ هایی را که دریافت می کنید تعیین می کند.

اندازه تلویزیون من (یا شاید موقعیت) برای دوربین مشکل ساز به نظر می رسید و من نمی توانستم آن را به طور دقیق با هر گوشه هماهنگ کنم. من مجبور شدم کمی از گوشه پایین را برش دهم، اما مطمئن نیستم که این کار چقدر روی رنگ هایی که نمایش داده می شوند تأثیر می گذارد.

شادابی رنگ به میزان اشباع تلویزیون، نور اتاق و آنچه در پشت تلویزیون وجود دارد بستگی دارد. اگر تلویزیون خود را یک یا دو پا در مقابل یک دیوار خالی با تلویزیون باکیفیت قرار دهید، بسته به محتوایی که پخش می کنید، رنگ های روشن و زنده خواهید دید. تلویزیون من بالای یک شومینه آجری با قفسه‌بندی در دو طرف نصب شده است، بنابراین ایده‌آل‌ترین راه‌اندازی برای نوار نور ندارم، اما حتی در این سناریو، نور زیادی را پرتاب می‌کند و در قسمت زیادی از قسمت پشت آن رنگ می‌تابد. تلویزیون.

نانو برگ 4 بعدی سبز
بسیاری از برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها رنگ‌های ظریف‌تری از آنچه تصور می‌کنید دارند، بنابراین رنگ‌ها حتی در حالت 4 بعدی همیشه فوق‌العاده اشباع و روشن نیستند. برای سایه‌های مشکی، به نظر می‌رسد Nanoleaf به طور پیش‌فرض روی قرمز است، که همیشه مطابقت ندارد، و همچنین به نظر می‌رسد زمانی که به نظر می‌رسد رنگ سبز زیادی روی صفحه نمایش وجود ندارد، مقدار زیادی سبز می‌شود. گاهی اوقات دوربین یک رنگ غالب مانند سفید را به جای رنگ برجسته مانند آبی یا سبز انتخاب می‌کند که با صحنه بهتر به نظر می‌رسد، بنابراین ممکن است روی هر الگوریتمی که Nanoleaf استفاده می‌کند، کاری انجام شود.

من فکر کردم که ممکن است بین چیزی که دوربین انتخاب می کند و رنگ هایی که روی صفحه نمایش داده می شوند کمی تاخیر وجود داشته باشد، اما به نظر می رسد تنظیمات 4 بعدی در تغییر رنگ ها سریع است. رنگ‌ها در بیشتر موارد با پس‌زمینه مطابقت دارند و با پس‌زمینه ترکیب می‌شوند تا اینکه حواس‌پرت‌کننده شوند، و این به‌ویژه در مورد حالت‌های آرام‌تر صادق است.

من فکر می‌کنم که روش دوربین به طور کلی خوب کار می‌کند و من از جلوه‌های رنگی Lightstrip به عنوان فردی که نور پس‌زمینه تلویزیون را دوست دارد، لذت برده‌ام، اما جایی که چیزی مانند Hue Sync ممکن است دارای مزیت باشد، تفسیر رنگ است. جعبه همگام‌سازی به‌جای استفاده از دوربین، رنگ را از سیگنال‌های ویدئویی می‌کشد و من احساس می‌کنم که ظاهر کلی پر جنب و جوش‌تری به من می‌دهد، اما مقایسه آن سخت است زیرا آنها دو سیستم نوری متفاوت هستند.

مانند تنظیمات Philips Hue، می‌توانید سایر چراغ‌های Nanoleaf را با کیت Nanoleaf 4D جفت کنید. اگر پانل‌های نوری نانولیف، لامپ‌ها یا نوارهای نوری در اطراف ناحیه تلویزیون یا در تنظیمات بازی خود دارید، همه آنها به طور خودکار با رنگ‌هایی که توسط دوربین 4 بعدی انتخاب می‌شوند همگام می‌شوند. یک فرآیند کالیبراسیون وجود دارد که در آن می‌توانید برای بهترین همگام‌سازی رنگ، محل قرارگیری هر نور در اتاق را انتخاب کنید.

رنگهای نانو برگ 4 بعدی نور
توانایی همگام‌سازی پنل‌های نور و لامپ‌ها با Nanoleaf 4D برای بازی عالی است، اما من فکر می‌کنم اگر پنل‌ها روی یک دیوار باشند، ممکن است هنگام تماشای تلویزیون کمی سخت شود. من در اتاق نشیمنم که در آن 4 بعدی را آزمایش کردم، پنل نوری ندارم، اما برای آزمایش همگام سازی مقداری از آن را بیرون آوردم، و قطعاً لایه دیگری از عمق را به سیستم اضافه می کند. Nanoleaf دارای گزینه های مختلف نورپردازی زیادی در این نقطه است، از جمله خطوط، پانل های نور، لامپ ها و نوارهای نور، که می توانید یک منطقه سرگرمی باورنکردنی ایجاد کنید. اواخر امسال، پانل های سقفی Skylight برای انعطاف پذیری بیشتر عرضه می شوند.

نانو برگ 4 بعدی قرمز
تنظیم Nanoleaf 4D از طریق برنامه Nanoleaf کنترل می شود، جایی که می توانید حالت آینه را تنظیم کنید، صحنه تغییر رنگ را انتخاب کنید که هیچ ارتباطی با محتوای تلویزیون ندارد، یا یک رنگ نور پس زمینه ثابت را تنظیم کنید. مانند تمام محصولات نانولیف، می توانید صحنه های نورپردازی خود را نیز ایجاد کنید.

شما می توانید Nanoleaf 4D را با برنامه Home کنترل کنید، اما فقط می توان آن را روشن یا خاموش کرد یا روی رنگ ثابت تنظیم کرد، بنابراین این وسیله جانبی است که در آن باید برنامه Nanoleaf را داشته باشید.

خط پایین Nanoleaf 4D

با قیمت 100 دلار، کیت آینه و نوار نوری صفحه نمایش 4 بعدی Nanoleaf یک معامله خوب برای چیزی است که به دست می آورید. این یک Lightstrip یکپارچه و بدون دردسر است که روی تلویزیون و یک دوربین منطبق برای همگام‌سازی رنگ‌ها قرار می‌گیرد، بنابراین می‌توانید با ۱۰۰ دلار و ۱۰ دقیقه زمان، یک مجموعه سرگرمی کامل داشته باشید.

در مقایسه، کیت 4 بعدی بسیار مقرون به صرفه تر از چیزی مانند جعبه همگام سازی Hue است که 250 دلار قیمت دارد و ورود به اکوسیستم روشنایی را بسیار آسان تر می کند. اگر مجموعه‌ای از چراغ‌های Hue را در اتاق نشیمن خود دارید، این کار را توصیه نمی‌کنم، زیرا این چراغ‌ها فقط برای کار با چراغ‌های نانولیف طراحی شده‌اند، اما اگر از ابتدا شروع کرده‌اید یا در حال حاضر پنل‌های نانولیف دارید، خرید آن ضروری است.

شش ضلعی های فوق سیاه Nanoleaf

در کنار Nanoleaf 4D، Nanoleaf همچنین Shapes Ultra Black Hexagons را معرفی کرد که به مثلث های Ultra Black که سال گذشته بررسی کردیم، می پیوندند. شش‌ضلعی‌های فوق‌العاده مشکی مشابه شش‌ضلعی‌های استاندارد هستند، اما از مواد پلاستیکی مشکی ساخته شده‌اند که وقتی فعال نمی‌شوند، بهتر با طرح‌های تزئینی تیره‌تر مطابقت دارند.

شش ضلعی سیاه نانو برگ
احتمالاً شش ضلعی ها شکل پانل مورد علاقه من هستند و رنگ مشکی بهتر از رنگ سفید به نظر می رسد. با پلاستیک تیره‌تر، لبه‌هایی که شش ضلعی‌ها را به هم متصل می‌کنند، بهتر با پس‌زمینه ترکیب می‌شوند و ظاهری شیک‌تر دارند. شش ضلعی های سیاه وقتی چراغ ها خاموش هستند روی دیوار بهتر به نظر می رسند و وقتی روشن می شوند، روشنایی رنگ یکسان است. اگر تا به حال پنل‌های نانولیف را می‌خواستید، اما وقتی چراغ‌ها روشن نیستند، ظاهر پلاستیکی کاملاً سفید آن‌ها را نادیده می‌گرفت، پنل‌های مشکی یک جایگزین عالی هستند.

مانند تمام پانل های نوری نانولیف، شش ضلعی ها را می توان روی هر رنگی تنظیم کرد، با مثلث ها جفت کرد و با محتوای روی تلویزیون یا نمایشگر همگام سازی کرد. هزاران الگو و رنگ از طریق اپلیکیشن Nanoleaf در دسترس است، یا می‌توانید الگوی خود را ایجاد کنید. نقطه ضعف اصلی Hexagons Ultra Black Nanoleaf قیمت آن است – اینها مانند سایر محصولات Nanoleaf برای مجموعه 9 تایی 220 دلار هستند.

با توجه به میزان نوری که این لامپ ها خاموش می شوند، می توانید از آنها به جای یک لامپ استاندارد استفاده کنید و گزینه های رنگی برای کسانی که به نورپردازی تاکیدی علاقه دارند، در رتبه دوم قرار ندارند. من فکر نمی‌کنم افرادی که شیفته پنل‌های نور هستند، حتی در قیمت‌ها ناامید شوند. Nanoleaf بسته‌ها و فروش‌هایی دارد که می‌تواند آنها را کمی مقرون به صرفه‌تر کند، بنابراین ممکن است ارزش آن را داشته باشد که برای تخفیف منتظر بمانید.

نحوه خرید

کیت Nanoleaf 4D و Lightstrip برای یک تلویزیون 65 اینچی 100 دلار قیمت دارد، در حالی که کیت Nanoleaf Lightstrip برای یک تلویزیون تا 85 اینچ 120 دلار قیمت دارد. همچنین یک کیت فقط دوربین با قیمت 80 دلار وجود دارد که می تواند با یک نوار نور موجود استفاده شود.

Nanoleaf Shapes Ultra Black Hexagons را می توان از وب سایت Nanoleaf با قیمت 220 دلار برای مجموعه 9 پنل خریداری کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا