بررسی تخصصی

نقد و بررسی: چراغ‌های رشته‌ای با ماده 99 دلاری Nanoleaf یک گزینه مقرون به صرفه برای تعطیلات هستند

Nanoleaf به‌خاطر پنل‌های روشنایی هوشمندش شناخته می‌شود، اما امسال این شرکت مجموعه‌ای از چراغ‌های رشته‌ای هوشمند تعطیلات ۹۹ دلاری را عرضه کرد که با Matter و در نتیجه HomeKit سازگار است. دستگاه‌های Matter به همان روشی که دستگاه‌های HomeKit سنتی انجام می‌دهند به HomeKit متصل می‌شوند، اما شما به یک هاب خانه هوشمند سازگار با Matter نیاز دارید. برای اکوسیستم هوم کیت، این هر چیزی است که به عنوان یک «مرکز خانگی» هوم کیت عمل می کند، مانند تلویزیون اپل یا هوم پاد.

چراغ های تعطیلات نانو برگ 1
چراغ های رشته ای Nanoleaf Holiday با قیمت 99 دلار برای یک رشته نور 20 متری (65 فوت) با 250 LED، قیمت رقابتی دارند. آنها مقرون به صرفه‌تر از چراغ‌های رشته‌ای هوشمند مشابه Philips Hue یا Twinkly هستند، اگرچه Twinkly اگر آنها را در فروش پیدا کنید اغلب تقریباً به همان قیمت است. یک رشته سبک 65 فوتی تقریباً به اندازه یک درخت 7 فوتی است، اگرچه متراکم ترین نورپردازی نخواهد بود. برای ظاهری یکنواخت تر، دو رشته سبک به این طول برای اکثر درختان در آن اندازه مورد نیاز است.

دو رشته 10 متری با 125 ال ای دی به هم متصل شده اند (که Twinkly نیز به همین شکل کار می کند). به گفته Nanoleaf، طراحی دو رشته ای برای استفاده با درختان ایده آل است. با شروع از وسط درخت، یک رشته را می توان به سمت بالا پیچید، در حالی که رشته دوم را می توان به سمت پایین پیچید. با این حال، اتصال دو مجموعه از چراغ‌های رشته‌ای به یکدیگر امکان‌پذیر نیست، و اگر از چندتایی استفاده می‌کنید، هر کدام به منبع تغذیه خود نیاز دارند.

طراحی چراغ های رشته ای نانو برگ
چراغ‌های نانولیف از نظر طراحی بسیار شبیه به چراغ‌های Twinkly هستند، با یک LED با روکش تخت که طرفین گرد دارد. بین هر LED حدود سه اینچ فاصله وجود دارد و سیم آن مشکی است و هیچ گزینه رنگ دیگری در دسترس نیست. رنگ مشکی بیش از سبز در درخت کریسمس برجسته است، بنابراین خوب است که گزینه بند ناف سبز داشته باشید. Twinkly چند چراغ سیمی شفاف می سازد، و من فکر می کنم این راه خوبی است زیرا می تواند بهتر با محیط اطراف ترکیب شود.

برخلاف چراغ‌های Twinkly، نمی‌توانید هر LED را کنترل کنید، و در عوض این چراغ‌ها روی پالت‌های رنگی و الگوهای مختلف مانند Hue String Lights تنظیم می‌شوند. چراغ‌های Nanoleaf در واقع شبیه تلاقی بین Hue و Twinkly هستند زیرا به اندازه Twinkly قابل تنظیم نیستند، اما الگوهای بیشتری نسبت به Hue ارائه می‌دهند. 16 میلیون رنگ در نورهای Nanoleaf و همچنین چندین سایه سفید پشتیبانی می شود. اپلیکیشن Nanoleaf دارای پالت های رنگی از پیش طراحی شده ای است که می توانید علاوه بر ابزارهایی برای ایجاد پالت های رنگی خود انتخاب کنید.

چراغ های نانو برگ چند رنگ
همچنین یک ویژگی اجتماعی با Nanoleaf وجود دارد تا بتوانید انیمیشن‌های نورپردازی و پالت‌های رنگی ایجاد شده توسط دیگران را دانلود کنید و گزینه‌های زیادی را برای طراحی بدون نیاز به کار زیاد در اختیارتان قرار دهد. ویژگی جامعه Nanoleaf مدت‌هاست که یکی از ویژگی‌های Nanoleaf مورد علاقه من بوده است، زیرا گزینه‌های زیادی را تنها با یک جستجوی سریع فراهم می‌کند.

رنگ‌های Nanoleaf String Light زنده و روشن هستند و از نظر اشباع و الگوهای نور، من را به یاد Twinkly می‌اندازند. در مقایسه با Hue، Nanoleaf روشن‌تر است، و من احساس نمی‌کنم که نورهای Nanoleaf شیب‌ها را به خوبی انجام می‌دهند. چراغ های تعطیلات Hue بهترین رنگ ها و الگوهای از پیش ساخته شده را دارند و Nanoleaf نمی تواند در آنجا رقابت کند.

نانو برگ به رنگ آبی روشن می شود
بهترین راه برای کنترل نورها از طریق برنامه Nanoleaf است، اما پس از ایجاد صحنه های نورپردازی، می توانید آنها را از طریق برنامه Home یا دستورات صوتی Siri فعال کنید. از برنامه Home می‌توان برای کنترل مستقیم چراغ‌های رشته‌ای Nanoleaf استفاده کرد، اما واقعاً برای کنترل LED جداگانه تنظیم نشده است، بنابراین فقط برای تبدیل کل رشته به یک سایه کار می‌کند.

چراغ های رشته ای نانو برگ به رنگ صورتی
در حالی که اینها به HomeKit (و دیگر پلتفرم‌های خانه هوشمند دارای قابلیت Matter) متصل می‌شوند، می‌توانید با برنامه Nanoleaf به تنهایی از طریق Wi-Fi یا بلوتوث از آنها استفاده کنید. با کنترلر موجود، می توان چراغ ها را با موسیقی در حال پخش همگام کرد. یک دکمه فیزیکی روی رشته نور برای روشن و خاموش کردن آنها و عبور از سایه های سفید، رنگ ها و صحنه های تنظیم شده وجود دارد.

نورهای نانو برگ صورتی
به گفته Nanoleaf، نورها 250 لومن هستند و این رشته 18 وات انرژی می گیرد. با روشن بودن رشته نور به مدت 12 ساعت در روز و هزینه برق 13 سنت در هر کیلووات ساعت، برای روشن کردن این چراغ ها حدود 10 دلار در سال هزینه می شود.

اینها دارای استاندارد IP44 مقاومت در برابر آب/گرد و غبار هستند، بنابراین می‌توان از آن‌ها در داخل یا خارج از خانه استفاده کرد و می‌توانند در برابر باران بایستند، اما ممکن است نتوانند در هوای بسیار سخت مانند باران مقاومت کنند. Nanoleaf می گوید که می توان آنها را در دماهای بین 5 درجه تا 104 درجه استفاده کرد.

نورهای نانو برگ سفید
به‌عنوان یک دستگاه هوم کیت، می‌توان از اتوماسیون‌ها و برنامه‌ریزی‌ها برای روشن و خاموش کردن چراغ‌ها در زمان‌های تعیین‌شده یا تغییر الگوها بر اساس سنسورها، زمان‌ها یا با ژئوفنسینگ استفاده کرد.

در طول مدتی که چراغ ها را آزمایش می کردم، با مشکل اتصال مواجه نشدم. در حال حاضر موضوع می تواند کمی دشوار باشد، که باید از آن آگاه بود. در گذشته با محصولات غیر ماده Nanoleaf با مشکلات اتصال مواجه شده ام، اما بیشتر اوقات راه حل حذف و اضافه کردن مجدد به HomeKit بوده است.

نورهای نانو برگ سبز می شود
چراغ‌های رشته‌ای با قابلیت Matter Nanoleaf مقرون به صرفه‌ترین چراغ‌های رشته‌ای هستند که به HomeKit متصل می‌شوند که من از آنها اطلاع دارم. با قیمت 99 دلار، آنها ارزان تر از نسخه های Hue یا Twinkly هستند که تعداد 250 LED مشابه دارند.

خط پایین

چراغ‌های ریسمانی هوشمند Nanoleaf که دارای ماده فعال هستند، نسبتاً خوب هستند و گزینه‌های سرگرم‌کننده زیادی برای تزئینات تعطیلات ارائه می‌دهند. اینها به اندازه چراغ های Twinkly قابل تنظیم نیستند (که می توانید با استفاده از برنامه روی آنها نقاشی کنید)، اما Nanoleaf انتخاب بهتری از صحنه های از پیش ساخته شده و پالت های رنگی برای انتخاب دارد.

برنامه Nanoleaf نسبت به برنامه Twinkly که کمترین علاقه من به محصولات خانه هوشمند است، کاربر پسندتر و شهودی تر است. اگر شما فردی هستید که می‌خواهید روی یک برنامه پرش کنید، مجموعه‌ای از رنگ‌های سرد را پیدا کنید و در حدود 30 ثانیه تمام شود، چراغ‌های رشته‌ای Nanoleaf این کار را تسهیل می‌کند.

می‌توانید از اینها در کنار سایر محصولات HomeKit استفاده کنید، اما ادغام‌هایی را که مثلاً با Hue String Lights و سایر چراغ‌های Hue خواهید داشت، نخواهید داشت. اگر در اکوسیستم Hue هستید، هنوز فکر می‌کنم Hue String Lights بهترین چراغ‌های تعطیلات هستند، اما اگر فقط به یک نور رشته‌ای متصل به HomeKit عمومی نیاز دارید، Nanoleaf گزینه خوبی است.

لامپ های نانولیف

اگرچه Nanoleaf مربوط به String Lights نیست، اما Nanoleaf همچنین با چراغ‌های 4 اینچی Matter عرضه شد که برای اولین بار برای این شرکت بود. من توانستم اینها را آزمایش کنم، و فکر می‌کنم اگر به‌دنبال یک جایگزین روشنایی هوشمند هستید که نیازی به هاب نداشته باشد، اینها شرط خوبی هستند.

نور لایت نانو برگ
من نورهای پایین Hue خود را فقط به این دلیل که در اکوسیستم Hue هستم ترجیح می دهم، اما نورهای Nanoleaf از نظر گزینه های رنگی و روشنایی به همان خوبی کار می کنند. Nanoleaf در حال حاضر نسخه های 6 اینچی ندارد، بنابراین مانعی برای کسانی خواهد بود که نورهای پایین یا ترکیبی بزرگتر دارند.

من چند قطع ارتباط با این چراغ‌ها داشته‌ام، اما نمی‌خواهم Nanoleaf را به خاطر آن مقصر بدانم زیرا فکر می‌کنم این یک موضوع HomeKit است که در آن هنوز باگ‌هایی وجود دارد که اپل باید آن را برطرف کند.

قیمت هر کدام فقط 30 دلار است که قیمت آنها را نصف نسخه Hue می کند. اگر می‌خواهید هر چند وقت یک‌بار عیب‌یابی کنید تا زمانی که HomeKit برای Matter آماده شود، چراغ‌های Downlight Nanoleaf ارزش امتحان کردن را دارند.

نحوه خرید

Nanoleaf String Lights را می توان از آمازون یا از وب سایت Nanoleaf با قیمت 100 دلار خریداری کرد.

توجه: Nanoleaf به منظور این بررسی، نورهای رشته ای Nanoleaf را به MacRumors ارائه کرد. هیچ هزینه جبران خسارت دیگری دریافت نشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا