بررسی تخصصی

ساعت جدید پیکسل گوگل در مقابل اپل واچ سری 8

گوگل هفته گذشته از Pixel Watch رونمایی کرد، ساعت هوشمند مبتنی بر Wear OS که دارای صفحه نمایش گرد و مجموعه ای از ویژگی های ردیابی سلامت است. ما یک پیکسل واچ را برداشتیم و فکر کردیم که آن را با جدیدترین دستگاه مچی پرچمدار اپل، اپل واچ سری 8 مقایسه کنیم.

از زمانی که اپل واچ در سال 2015 عرضه شد، اپل از صفحه ساعت مستطیلی شکل فاصله نگرفته است، در حالی که دیگر سازندگان اندرویدی بیشتر شبیه به ساعت های سنتی با طرح های گرد بازی می کنند. گوگل طراحی گرد را انتخاب کرده است و نتیجه نهایی یکی از بهترین ساعت های هوشمند گرد است که دیده ایم.

پیکسل واچ در مقابل اپل واچ 1
متأسفانه، به دلیل صورت گرد، حاشیه‌های ضخیمی بر روی ساعت گوگل دیده می‌شود، اما گوگل از رابط کاربری تیره استفاده کرده است که به کاهش واضح بودن آن کمک می‌کند. اپل در طول سال‌ها اندازه قاب را کاهش داده است، بنابراین در سری 8 صفحه نمایش بیشتری خواهید داشت. فرم گرد در اکثر مواقع به خوبی کار می‌کند، اما وقتی اعلان‌ها می‌آیند عالی نیست زیرا یک جعبه اعلان مستطیلی شکل است. تلاش برای قرار گرفتن در یک نمایشگر دایره ای

پیکسل واچ در مقابل اپل واچ 4


از نظر اندازه، Pixel Watch ظریف است. قطر آن 41 میلی‌متر است، بنابراین نسبت به اپل واچ سری 8 44 میلی‌متری کوچک‌تر به نظر می‌رسد. این بیشتر به اپل واچ 41 میلی متری شباهت دارد و با اپل واچ اولترا بزرگتر و با ویژگی های غنی تر، از بین می رود.

یک دکمه کناری و یک تاج روی Pixel Watch برای اهداف کنترلی وجود دارد و دکمه ها یادآور ساعت اپل هستند. باندها نیز همینطور هستند و گوگل در میان گزینه‌های دیگر، بند‌هایی شبیه به بند اسپورت عرضه می‌کند. باندها مانند اپل واچ، با یک حرکت اسلاید و چرخشی به داخل کلیک می کنند.

پیکسل واچ در مقابل اپل واچ 5


اپل واچ سری 8 و پیکسل واچ رقبای مستقیمی هستند که بسیاری از ویژگی های مشابه را ارائه می دهند. گوگل ویژگی هایی را از Fitbit در نظر گرفته است و پیکسل واچ نیز اساساً همان کاری را که اپل واچ انجام می دهد انجام می دهد.

دارای ردیابی ضربان قلب، قابلیت ECG و ردیابی دقیق تمرین با مناطق ضربان قلب و پشتیبانی از حدود 40 نوع تمرین است. SOS اضطراری تعبیه شده است، ردیابی خواب گنجانده شده است، و تشخیص سقوط در اواخر سال ارائه می شود. هیچ سنسور دما وجود ندارد، یک ویژگی جدید برای سری 8، و در حالی که سنسور اکسیژن خون در آن گنجانده شده است، فعال نمی شود.

پیکسل واچ در مقابل اپل واچ 8


برخی از ویژگی های ردیابی سلامت نیاز به اشتراک حق بیمه Fitbit با قیمت 10 دلار در ماه دارند. اگر گزینه هایی مانند امتیاز آمادگی Fitbit سنتی را می خواهید، باید این هزینه را بپردازید. گوگل شامل شش ماه رایگان است، اما در نهایت، برخی از ویژگی ها قفل خواهند شد.

عمر باتری در ساعت پیکسل کمی متفاوت است. با نمایشگر همیشه روشن، به سرعت تخلیه می‌شود، به علاوه قابلیتی وجود دارد که دائماً ضربان قلب را کنترل می‌کند و می‌تواند آن را پایین بیاورد. با خاموش بودن این گزینه ها، می تواند تا 24 ساعت دوام بیاورد و از سری 8 پیشی بگیرد.

پیکسل واچ در مقابل اپل واچ 6


در مجموع، Pixel Watch یک ساعت هوشمند مناسب است که روزی می‌تواند الهام بخش اپل برای ارائه یک طراحی نمایشگر دیگر باشد. بدیهی است که اگر آیفون دارید، نمی‌خواهید یکی از این موارد را انتخاب کنید، اما کاربران اندروید اکنون دستگاهی شبیه به اپل واچ دارند.

نظر شما در مورد ساعت پیکسل چیست؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا