بررسی تخصصی

پروژه آلاسکا: نسل دوم هدست ویژن پرو اپل

در چند ماه گذشته، گزارش‌هایی شنیده‌ایم که اپل در حال کار بر روی نسل دوم هدست واقعیت مجازی/AR/VR است، اگرچه جزئیات کمی در مورد این دستگاه به اشتراک گذاشته شده است. MacRumors اکنون اطلاعات جدیدی در مورد این پروژه دریافت کرده است که به ما اطلاعاتی در مورد طراحی و سخت افزار جانشین ویژن پرو می دهد.

پروژه آلاسکا: نسل دوم هدست ویژن پرو اپل
نسل دوم هدست اپل ویژن پرو که در داخل با کد Project Alaska و شناسه دستگاه N109 شناخته می‌شود، شباهت زیادی به نسل اول ویژن پرو معرفی‌شده در WWDC 2023 دارد. در حالی که دستگاه زیبایی‌شناسی خمیده و قرارگیری دکمه‌های اولین ویژن را حفظ کرده است. طرفدار، انتظار می رود محل قرارگیری بلندگو متفاوت باشد.

طرح‌های اولیه نسل دوم هدست اپل شامل قسمت‌های گردی که بلندگوهای مدل نسل اول را در خود جای می‌دهد، نمی‌شود. در عوض، این هدست دارای معابدی است که در تمام طول خود صاف و یکنواخت هستند. اسناد مربوط به پروژه آلاسکا حاوی ارجاعاتی به لوازم جانبی صوتی غیر توصیفی، احتمالاً یک بلندگوی خارجی است. در مرحله‌ای از توسعه، دو پیکربندی طراحی متفاوت برای دریچه‌های بالایی وجود داشت – یکی مشابه دریچه‌های نسل اول اپل ویژن پرو و ​​دومی دارای دو دسته از سوراخ‌های کوچک بلندگو.

تفاوت اصلی دیگر مربوط به تسمه های عقب است. هدست‌های نسل دوم دارای بندهایی هستند که از نظر طراحی و ظاهر ساده‌تر هستند و تا حدودی یادآور بند‌های تختی هستند که معمولاً در کیف‌های لپ‌تاپ یا کوله‌پشتی یافت می‌شوند. شایعات قبلی حاکی از آن بود که هدست بعدی اپل می‌تواند ارزان‌تر از ویژن پرو باشد و طراحی تسمه‌های عقب روی هدست نسل دوم تا حدی به این نظریه اعتبار می‌دهد. احتمالاً تولید انبوه تسمه‌های ساده‌تر آسان‌تر خواهد بود و شاید منجر به کاهش قیمت کلی برای مصرف‌کنندگان نهایی شود.

در کنار امکان لوازم جانبی صوتی، اطلاعات منابع ما حاکی از آن است که اپل برنامه هایی برای بسته باتری خارجی، مشابه بسته باتری مورد استفاده برای نسل اول اپل ویژن پرو، دارد.

از نظر سخت‌افزاری، نسل دوم ویژن پرو همچنان مجموعه‌ای از دوربین‌ها و سنسورهای مشابه هدست‌های اول را شامل می‌شود. برای دقیق تر بودن، این دستگاه دارای قطب نما، حسگر نور محیط، مغناطیس سنج و ژیروسکوپ است که همگی در آیفون وجود دارند. برای اتصال، نسل دوم هدست اپل از Wi-Fi، بلوتوث 5 و صدای بسیار کم تأخیر (ULLA) پشتیبانی می کند.

اجزای اصلی سخت افزار نسل دوم هدست اپل:

  • 2 صفحه نمایش میکرو OLED
  • 1 دوربین TrueDepth
  • 4 دوربین بینایی کامپیوتر (CV).
  • 2 دوربین RGB
  • 2 نور کم نور مادون قرمز
  • تنظیم فاصله بین مردمکی نیمه اتوماتیک (IPD).
  • قطب نما، حسگر نور محیط، مغناطیس سنج، شتاب سنج، ژیروکوپ

اطلاعات فعلی نشان می‌دهد که نسل دوم هدست اپل برای مرحله توسعه آزمایش اعتبار محصول (PVT) در سال 2025 برنامه‌ریزی شده است، که تاریخ عرضه آن را اواخر سال 2025 یا اوایل سال 2026 نشان می‌دهد. اطلاعاتی که ما به اشتراک گذاشته‌ایم از منبع معتبری می‌آید که جزئیاتی در مورد برنامه های اپل در گذشته به ما ارائه کرد، اما شایان ذکر است که این اطلاعات مربوط به پیش تولید است و برنامه های اپل ممکن است قبل از شروع تولید انبوه نهایی هدست نسل دوم تغییر کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد Apple Vision Pro فعلی، خلاصه اختصاصی Vision Pro ما را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا