بررسی تخصصی

برنامه‌های Proton Drive iOS و Android اکنون برای ذخیره‌سازی ابری رمزگذاری‌شده در دسترس هستند

استارت‌آپ حریم خصوصی پروتون مستقر در سوئیس، امروز در دسترس بودن برنامه‌های تلفن همراه برای سرویس ذخیره‌سازی ابری Proton Drive خود را اعلام کرد و به کاربران راهی آسان‌تر برای آپلود، ذخیره و اشتراک‌گذاری فایل‌ها از دستگاه‌های iOS و Android خود را به صورت ایمن ارائه کرد.

درایو پروتون ios
همه فایل‌ها و پوشه‌های آپلود شده در سرویس ذخیره‌سازی توسط رمزگذاری سرتاسری با ممیزی عمومی و منبع باز پروتون محافظت می‌شوند که از کلیدهای رمزگذاری روی دستگاه استفاده می‌کند و اطمینان می‌دهد که هیچ کس دیگری – حتی پروتون – به محتویات دسترسی ندارد. این شامل ابرداده های مرتبط، مانند نام فایل ها و پوشه ها، اندازه واقعی فایل، پسوند فایل، تصاویر کوچک و غیره است.

داده‌های آپلود شده و ذخیره‌شده در سرورهای پروتون در مراکز داده در سوئیس و آلمان قرار دارند و به کاربران محافظت‌های قانونی و سخت‌افزاری قوی می‌دهند (شرکت ادعا می‌کند که خارج از حوزه قضایی ایالات متحده و اتحادیه اروپا است و مشمول توافق‌نامه‌های اشتراک اطلاعات نیست). هیچ محدودیتی برای اندازه فایل وجود ندارد، بنابراین کاربران می توانند فایل های بزرگ را به صورت ایمن به اشتراک بگذارند و انتقال دهند.

این برنامه ها همچنین دسترسی آفلاین به فایل ها و پوشه ها را ارائه می دهند تا بدون اتصال به اینترنت به آنها دسترسی داشته باشید. اگر دسترسی آفلاین برای یک فایل یا پوشه فعال شده باشد، آنها رمزگذاری شده و در دستگاه ذخیره می شوند تا فقط از طریق برنامه Proton Drive به آنها دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند لینک‌های اشتراک‌گذاری فایل امن را از برنامه Proton Drive ایجاد کنند که می‌تواند با دیگران به اشتراک گذاشته شود، حتی اگر حساب پروتون نداشته باشند. فایل های به اشتراک گذاشته شده به طور مشابه در یک محیط رمزگذاری شده تحویل داده می شوند و می توانند به طور ایمن توسط گیرندگان دانلود شوند.

Proton Drive یک نسخه رایگان با 1 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری ارائه می دهد، در حالی که کاربرانی که مشترک 500 گیگابایت فضای ذخیره سازی رمزگذاری شده (9.99 دلار در ماه) از طریق طرح Proton Unlimited هستند، همچنین Proton Mail، Proton Calendar و Proton VPN را دریافت می کنند. همچنین یک اشتراک انفرادی Proton Drive وجود دارد که 200 گیگابایت فضای ذخیره سازی را با 3.99 دلار در ماه ارائه می دهد.

درایو پروتون

اندی ین، بنیانگذار و مدیر عامل پروتون، می گوید: «مردم در طول تاریخ گزینه های بسیار کمی برای ذخیره سازی ابری شخصی ایمن داشته اند. “در حالی که همیشه برنامه هایی برای آپلود و ذخیره فایل ها در تلفن شما وجود داشته است، آنها حریم خصوصی ضعیفی را ارائه می دهند و نشت داده ها از دستگاه های تلفن همراه رایج است. Proton Drive ذخیره سازی فایل های رمزگذاری شده سرتاسر را برای iOS و Android به ارمغان می آورد و با ماموریت Proton همسو می شود. برای اطمینان از اینکه ابزارهای حفظ حریم خصوصی برای استفاده آسان و آزادانه در دسترس هستند.”

برنامه Proton Drive به صورت رایگان از اپ استور و گوگل پلی استور قابل دانلود است. پروتون می گوید که به زودی یک برنامه ویندوز پروتون درایو به صورت بتا و به دنبال آن یک برنامه برای macOS در دسترس خواهد بود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا